PDA

Zobacz pełną wersję : licznik ek3 - zwiększenie przebiegu o 50tys



sensej
17-11-14, 13:37
witam!
Jakiś czas temu wymieniłem licznik swoim ek3, chciałbym jednak żeby przebieg sie zgadzał ze starym licznikiem.
Podpowie ktoś jak go podkręcić o jakieś 50 tys km ?

kruczekvu
17-11-14, 13:55
Rozebrać i przestawić przebieg ale trzeba to zrobić z wyczuciem żeby nic nie popękało na zębatkach

sensej
17-11-14, 14:36
temat ogarnięty ! trzeba wypiąć ośkę z zębatkami i można na spokojnie ustawić co sie chce ;)

Labed2007
17-11-14, 14:45
temat ogarnięty ! trzeba wypiąć ośkę z zębatkami i można na spokojnie ustawić co sie chce ;)

Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcia i opisać dokładnie? Bo mam na oku inne zegary, a pan diagnosta pewnie mocno się zdziwi że przejechałem ostatnie 100 tys. km na wstecznym :D

Michał102
17-11-14, 15:04
U mnie się popsuł licznik dzienny... tzn nie da się go wyzerować, bo coś się przycina.
Pewno będę musiał szukać nowego i zrobić mu operację "handlarz", by przebieg się zgadzał ze starym, więc też chętnie oblukam co i jak :)

Swoją drogą, to z tymi przebiegami spisywanymi na przeglądach jest więcej problemów jak korzyści.
Handlarz oszust jak chce, to i tak dalej kombinował będzie... :/

Liero
17-11-14, 15:22
Drugo sprawa wystarczy odkrecic 1 srube ze skrzyni biegow,wyciagnac czujnik predkosci, koncowke wlozyc w wiertarke i krecic ;d

Labed2007
17-11-14, 18:29
U mnie się popsuł licznik dzienny... tzn nie da się go wyzerować, bo coś się przycina.
Pewno będę musiał szukać nowego i zrobić mu operację "handlarz", by przebieg się zgadzał ze starym, więc też chętnie oblukam co i jak :)

Swoją drogą, to z tymi przebiegami spisywanymi na przeglądach jest więcej problemów jak korzyści.
Handlarz oszust jak chce, to i tak dalej kombinował będzie... :/

Z tym kręceniem wiertarką to lekki hardcore :D
Dla mnie też lipa, jakbym chciał to cofnąłbym przed tegorocznym przeglądem do 50kkm. Takie coś powinno być od zawsze.Auta za granicą powinny też mieć spisywane przebiegi, a wszystko w papiery,i konsekwentnie dalej w dokumenty które przywozimy sprowadzając pojazd.
Bo wiadomo że 5-letnie TDI się nie sprzeda, jak ma więcej niż 150 tysi najechane... Ile wtedy komisów by upadło :)

sensej
17-11-14, 20:03
Labed wystarczy rozkręcić licznik, wyciągnąć moduł prędkościomierza i nad cyframi przebiegu będzie ośka z takimi białymi zębatkami.
Wypinasz ją(bo jest na wcisk) i wtedy można palcem ustawić liczby jakie sie chce, następnie wpisz ośke i gotowe :)

NouT
18-11-14, 00:36
Mam 2 zegary, jutro sprawdzę jak to wygląda, porobię foty i dam tutaj :P

kazik2_h9w3
19-11-14, 16:55
Swoją drogą, to z tymi przebiegami spisywanymi na przeglądach jest więcej problemów jak korzyści.
Będąc niedawno na przeglądzie dowiedziałem się nawet że jak na kolejnym przeglądzie będę miał niższy przebieg to auto po prostu mi nie przejdzie przeglądu

Młody ŁDZ
19-11-14, 16:56
Będąc niedawno na przeglądzie dowiedziałem się nawet że jak na kolejnym przeglądzie będę miał niższy przebieg to auto po prostu mi nie przejdzie przeglądu
A to ciekawe na jakiej podstawie prawnej

Gregooory
19-11-14, 19:25
Mam 2 zegary, jutro sprawdzę jak to wygląda, porobię foty i dam tutaj :P

Patrzyłeś może na te zegary jak to to wygląda? :cool:

Dissnej
19-11-14, 22:26
A to ciekawe na jakiej podstawie prawnej
No właśnie, zegarów zmienić nie wolno:confused:

DomeN
20-11-14, 02:32
U mnie się popsuł licznik dzienny... tzn nie da się go wyzerować, bo coś się przycina.
U mnie jest ten sam problem. Zaskakuje na różne cyfry, a dopiero po kilkunastu, kilkudziesięciu wciśnięciach wskoczy na 000,0. Ktoś zna przyczynę?

Michał102
20-11-14, 13:01
Zaskakuje na różne cyfry, a dopiero po kilkunastu, kilkudziesięciu wciśnięciach wskoczy na 000,0

Mam dokładnie tak samo.
Muszę napierdzielać po przycisku jak z karabinu maszynowego dobre 50-60 razy by wskoczyły zera :/

kazik2_h9w3
20-11-14, 19:45
A to ciekawe na jakiej podstawie prawnej
Tego nie wiem ale domyślam się że w jakimś stopniu chodzi o to by nie oszukiwać następnych posiadaczy naszego auta


No właśnie, zegarów zmienić nie wolno
Pewnie można ale lepiej ustawić przebieg większy niż się miało na poprzednim przeglądzie
Zresztą nie ja to wymyśliłem tylko tak mi powiedział Pan diagnosta

Młody ŁDZ
20-11-14, 21:13
Tego nie wiem ale domyślam się że w jakimś stopniu chodzi o to by nie oszukiwać następnych posiadaczy naszego auta
Dobrze ale co w przypadku gdy sie kupi juz taki samochod ? Prawo nie wymaga ode mnie sprawdzania przebiegow i ustawiania zegarow wg zapisow w bazach danych, zegary sa czescia zamienna jak wszystko inne poza karoseria, na ta chwile nie widze podstawy prawnej aby odmowic BT

rafal86
21-11-14, 13:24
z kolei jak ja pytałem diagnoste co w przypadku jak zmienie licznik to powiedział ze spisza poprostu stan licznika nowego i dodadzą adnotacje o zmianie licznika. reszta go nie obchodzi czy tam jest wiecej czy mniej. Ale chyba co diagnosta to inna gadka