PDA

Zobacz pełną wersję : samodiagnostyka civic EJ9



ADI524
13-11-14, 09:59
wymieniałem zarówke pod licznikiem i okazalo sie ze nie ma zarowki wraz z oprawka w cheack engine wiec kupilem zalozylem i sie swieci.. zrobilem samodiagnostyke a nie za bardzo czaje co to za blad ?

nagrałem filmik :

https://www.youtube.com/watch?v=xaY4S7aFtjc&feature=youtu.be

tomekbrk
13-11-14, 14:03
Miałem tak samo jakiś Mirek Handlarz Przedsiębiorca zastosował najprostsze rozwiązanie migającej kontrolki :P Na szczęście u mnie żadnego błędu nie było ale ABS wyświetlił 8 a teraz wcale nie pokazuje. A co do błędu to 66 chyba

ADI524
13-11-14, 14:29
Czyli to coś z katalizatorem? blad to raczej 67

tomekbrk
14-11-14, 12:13
Z tego co patrzyłem to chyba katalizator. Dużo osób ma z tym problem po wycięciu katalizatora.

ADI524
14-11-14, 12:19
U mnie katalizator jest na miejscu nic nie wycinalem jeszcze

tomekbrk
14-11-14, 12:23
No to widocznie już sam się o to prosi bo jest do niczego :p Spróbuj dać dwie podkładki pod sonde może będzie łapało mniej spalin to nie będzie błędu na kompie :D Coś jeszcze wyczytałem o jakiejś tulejce 2-3cm ale nie wiem na jakiej zasadzie to działa. A będę musiał się dowiedzieć bo mam zamiar wyciąć kata i dać drugi środkowy...

ADI524
14-11-14, 12:25
Ok zobaczę co da się zrobić dzięki ;-) Wycięcie kąta dużo daje w sensie przybywa coś na mocy?

sebawo
14-11-14, 13:54
nie liczyłbym na to :)

tomekbrk
14-11-14, 16:06
Podzielę się informacjami o przyrostach/spadkach mocy jak przerobie u siebie. Ale sam kat za wiele nie da raczej

wiesko1261
14-11-14, 17:24
No to widocznie już sam się o to prosi bo jest do niczego :p Spróbuj dać dwie podkładki pod sonde może będzie łapało mniej spalin to nie będzie błędu na kompie :D Coś jeszcze wyczytałem o jakiejś tulejce 2-3cm ale nie wiem na jakiej zasadzie to działa. A będę musiał się dowiedzieć bo mam zamiar wyciąć kata i dać drugi środkowy...

mówi się na to emulator ( chodzi o odsadzenie około 10-20mm sondy )
http://www.aditech.net.pl/zdjecia/AT-EPO-61-5.jpg

sebawo
17-11-14, 11:35
mówi się na to emulator

To tak jak nazywać młotek "impulsatorem kinetycznym" :)
A to jest po prostu zwykła tulejka ;)

LongeR
18-11-14, 17:36
Ewidentnie błąd 67,miałem to samo(sona lub jej obwód), tak potwierdzam emulator(kolega wiesko 1261 ma racje) jak najbardziej robi robote,na allegro masz zestaw emulator i przelotowy katalizator(AWG-sam z takiego korzystam i wszystko gra) mój kat. był zatkany, dlatego wykręciłem kupiłem zestaw wcześniej przedstawiony plus używana,sprawna sonda i juz rok bez problemu,czy coś da pusty kat?tak dodaj jeszcze kolektor wydechowy 4-2-1 np D16Z6,Y8 a pare NM zyskasz, tym samym silnik zacznie lepiej oddychać

wiesko1261
18-11-14, 18:01
To tak jak nazywać młotek "impulsatorem kinetycznym" :)
A to jest po prostu zwykła tulejka ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tuleja
:)
i wyślij laika niech kupi tulejkę pod sondę :D albo nie daj borze babę
a to nie jest zwykła tulejka , bo jest gwintowana wewnątrz i zewnątrz :p

my byśmy się domyślili , ale większa część ludu nie musi się znać ,a ( może nawet nie chce ) a prawidłowa nazwa ułatwi poszukiwanie :D

sebawo
18-11-14, 20:09
jak już tak sypiesz linkami do wiki, to wpisz 'emulator' i podziel się wynikiem :)
ja bym to nazwał tulejką odsadzającą sondę, bo emulator to tak samo idiotyczna nazwa jak 'diaks' lub 'flexa' ;)

ADI524
04-12-14, 15:55
Usunąłem błąd bezpiecznikem 7.5 a pod maską i nie wyskakuje błąd a kolektor jeszcze nie wymieniony

Maskunt
04-12-14, 15:59
Ten błąd pojawia się dopiero po pewnym czasie.

ADI524
04-12-14, 16:01
Ok dzięki tak czy inaczej kolektor do wymiany

ma1ster
04-12-14, 17:39
mówi się na to emulator ( chodzi o odsadzenie około 10-20mm sondy )
Nie chodzi o odsadzenie sondy... Chodzi o zmniejszenie przepływu składników spalin głównie węglowodorów, które wiadomo co robią z napięciem na wyjściu sondy...
Stąd ważny jest opór przepływu gazu łączącego sondę z układem wydechem, co można uzyskać przez zmniejszenie średnicy lub zmianę długości otworu łączącego wydech z sondą. Co nie trudno zobaczyć na ładnie wykonanym rysunku poglądowym, zamieszczonym powyżej.



A to jest po prostu zwykła tulejka
Jest to element którego nie stosuje się podczas produkcji samochodów w fabryce, stąd nie ma on określonej nazwy wymyślonej przez inżynierów.
Nazwę typu emulator wymyślił ktoś, kto po prostu się na tym nie zna, możliwe że jakiś rzemieślnik z tokarką w stodole...

Jest to nic innego jak dławik przepływu...

Z tym, że bliżej jest tulejka niż emulator... :D:D:D

ADI524
22-12-14, 22:47
Klubowicze pytanie do was.. kupic emulator i dalej latac .. niechce wydawac na nowy kat kupe hajsu .. wiem ze strumienica tez tam nie wchodzi w gre bo sa rozne opinie o tym.. podobno lepiej wstawic rurke albo jakis sportowy katalizator naprzyklad z modfield.pl jestem w tym zielony takze co radzicie ?

ma1ster
23-12-14, 17:31
Najlepiej to kupić jakiś emulgator spożywczy i powinno dość sprawnie latać... A jeśli kupować kata to najlepiej jakiegoś LC4, chyba, że ktoś lubi 2T EXC...