PDA

Zobacz pełną wersję : ślizgające się sprzęgło? a może i nie



Crazyblack
08-11-14, 23:56
Mam pewien niestandardowy problem, podczas szybkiego ruszania (oczywiście na 1 biegu) czasem zdarza się że obroty wzrastają a ja nie przyśpieszam co dla mnie oznaczało by ślizgające się sprzęgło.
Natomiast tutaj mój problem się komplikuje ponieważ sprzęgło ślizga się podobno na wyższych biegach np. gdy na 5 damy gazu a w moim wypadku tak się nie dzieje.

Czego to może być problem?
Samochód: ej9+b18c4

reaktor
09-11-14, 00:11
Mam pewien niestandardowy problem, podczas szybkiego ruszania (oczywiście na 1 biegu) czasem zdarza się że obroty wzrastają a ja nie przyśpieszam co dla mnie oznaczało by ślizgające się sprzęgło.
Natomiast tutaj mój problem się komplikuje ponieważ sprzęgło ślizga się podobno na wyższych biegach np. gdy na 5 damy gazu a w moim wypadku tak się nie dzieje.

4

podbno to rowery rozdaja w..

slizga sei jak jest duzy moment do przeniesienia
biegi tu nie maja ni do rzeczy

Labed2007
09-11-14, 00:19
Mam pewien niestandardowy problem, podczas szybkiego ruszania (oczywiście na 1 biegu) czasem zdarza się że obroty wzrastają a ja nie przyśpieszam co dla mnie oznaczało by ślizgające się sprzęgło.
Natomiast tutaj mój problem się komplikuje ponieważ sprzęgło ślizga się podobno na wyższych biegach np. gdy na 5 damy gazu a w moim wypadku tak się nie dzieje.

Czego to może być problem?
Samochód: ej9+b18c4

Na początek spróbuj odpowietrzyć układ sprzęgła i wymienić płyn.
Możliwe że już się kończy - objawy na to wskazują. Ja też tak myślałem - wystraszyłem się że będzie wydatek, ale przez niefachową wymianę płynu(złe odpowietrzenie) sprzęgło mi się ślizgało.

jacek6664
09-11-14, 01:08
Na początek spróbuj odpowietrzyć układ sprzęgła i wymienić płyn.
Możliwe że już się kończy - objawy na to wskazują. Ja też tak myślałem - wystraszyłem się że będzie wydatek, ale przez niefachową wymianę płynu(złe odpowietrzenie) sprzęgło mi się ślizgało.
sprzeglo nie bedzie nigdy slizgalo przez zapowietrzenie... jedynie moze nie wysprzeglic do konca i moga biegi zgrzytac przy wkladaniu albo moga nie wejsc wcale ale nigdy slizgac.

kalix495
09-11-14, 14:01
Zatrzymaj sie spróbuj ruszyć z wysokiego biegu , pamiętaj o zaciągnięciu ręcznego ( jeśli takowy posiadasz:D ) zwalniaj stopniowo pedał sprzęgła i obserwuj, co się dzieje. Jeśli silnik zgaśnie,sprzęgło jest sprawne. Jesli pedał bd wysoko a auto nie zgaśnie to czeka cie wymiana;)

Labed2007
10-11-14, 02:10
sprzeglo nie bedzie nigdy slizgalo przez zapowietrzenie... jedynie moze nie wysprzeglic do konca i moga biegi zgrzytac przy wkladaniu albo moga nie wejsc wcale ale nigdy slizgac.

Ciekawe, ja źle odpowietrzyłem przy wymianie płynu i się ślizgało(chyba że jakoś inaczej nazwiesz wzrost obrotów bez przyspieszania). Po odpowiednim odpowietrzeniu ustąpiło.

rooter666
10-11-14, 09:48
słoneczko dociska tarcze bez względu czy w układzie jest płyn ;]

reaktor
10-11-14, 11:10
Ciekawe, ja źle odpowietrzyłem przy wymianie płynu i się ślizgało(chyba że jakoś inaczej nazwiesz wzrost obrotów bez przyspieszania). Po odpowiednim odpowietrzeniu ustąpiło.

najpierw sie dowiedz jak działa sprzegło ...

kepa416
10-11-14, 13:27
Ciekawe, ja źle odpowietrzyłem przy wymianie płynu i się ślizgało(chyba że jakoś inaczej nazwiesz wzrost obrotów bez przyspieszania). Po odpowiednim odpowietrzeniu ustąpiło.

Efekt placebo :D

jacek6664
10-11-14, 19:45
Ciekawe, ja źle odpowietrzyłem przy wymianie płynu i się ślizgało(chyba że jakoś inaczej nazwiesz wzrost obrotów bez przyspieszania). Po odpowiednim odpowietrzeniu ustąpiło.
wzrost obrotow bez przyspieszania przy zapowietrzonym sprzegle ? :
1-spalone sprzeglo,
2-jazda na pol wcisnietym sprzegle
3- tak jak napisal rooter666 "słoneczko dociska tarcze bez względu czy w układzie jest płyn ;]" jezeli sprzeglo nie jest spalone.

Labed2007
11-11-14, 01:24
To nie było przy ruszaniu, jechałem 20-30 km/h na dwójce, wciskam gaz i najpierw rosły obroty a dopiero chwilę później prędkość była proporcjonalna do rpm.
Spalone sprzęgło hmmmm, tego nie wiem, żadnych dziwnych objawów nie ma, chociaż jest fabryczne z przebiegiem 245 tys. km.

kepa416
11-11-14, 02:46
To jedyne sensowne wytłumaczenie że przeszło po odpowietrzeniu to że albo płyn był stary albo brudny że aż blokował przepływ alee..

Labed2007
11-11-14, 15:14
To jedyne sensowne wytłumaczenie że przeszło po odpowietrzeniu to że albo płyn był stary albo brudny że aż blokował przepływ alee..

Płyn był nowy. Dzień prędzej przelałem ponad 0,5l przez układ żeby przepłukać.....

RRa
11-11-14, 20:33
tak nagle zaczęło się ślizgać?

może uszczelniacz puścił i olej masz na tarczy

Labed2007
11-11-14, 21:42
Po złym odpowietrzeniu, pojeździłem trochę w korkach i zaczęło się ślizgać. Jak już odpowietrzyłem wg. manuala objawy ustąpiły. Dzisiaj zrobiłem 'test' sprzęgła, wysoki bieg,ręczny próbuję ruszyć a auto zgasło. Więc raczej sprzęgło jeszcze OK.