PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy zwarcie na kablu ECT sensor i Honda ledwo odpala co robić??



Tupac1234
07-11-14, 21:51
Witam serdecznie wszystkich potrzebuje pomocy
Mam Honde D14A3 EJ9 1.4 75KM 98r 3D
i zapalił mi się check engine i rano nie umiałem auta odpalić no to otwieram maskę a tu proszę kuna bo u nas jest ich dużo często mi przegryzał węże
od chłodnicy ale teraz są w owijce ze sprężyny i mam spokój ale przegryzły mi czujnik ECT ten który jest przykręcany do bloku silnik zaraz obok węża który idzie do chłodnicy no i masakra kabel wymieniłem razem z wtyczką ale niestety to nie pomogło check dalej się pali a komputer kasuje ten błąd nr6 ale zaraz wraca czy mogę to jakoś naprawić ?? przypomnę 2 kable dotykały siebie kiedy odpaliłem samochód i tak przez jakiś czas na pewno powstało jakieś zwarcie ale gdzie szukać czy spaliło się coś w komputerze proszę pomóżcie...
Bo już nie wiem gdzie szukać byłem u 2 elektryków ale mówią że komp do wymiany i tyle a to jest już duży problem
wszystkie bezpieczniki są OK nie wiem jak z przekaźnikami bo się nie znam ale w aucie wszystko działa idzie jeździć jak się go odpali to chodzi jakby nie miał ssania ale jak już się zagrzeje tak 45 stopni to jest ok
proszę pomóżcie !!!!

Pozdrawiam Michał

lozek
07-11-14, 21:55
Może zwyczajnie czujnik je*nięty? wymieniałes przewód po zwarciu a czujnika już nie? co za bezsens.

Poza tym nie ten dział mordo

Tupac1234
07-11-14, 21:59
Przepraszam jeśli nie ten dział proszę mnie przenieś jeśli to nie problem ....

czujnik nowy zapomniałem napisać nawet mam 2 jeden od kumpla wymontowaliśmy ale dalej to samo check dalej się pali i Honda ledwo zapala masakra

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e9ace7e8be11df16.html

znalazłem takie coś i w opisie wynika że można chyba zrobić mostek w celu sprawdzenie ale nie jestem doby z angielskiego aż tak
jak się mylę poprawcie mnie ...
może nie spaliłem kompa może jak idzie zrobić mostek to gdzieś musi być knif żeby to naprawić proszę o pomoc

http://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie/krok-3/?uniqId=2e9145c9675771a3a329645df4857b9b

http://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie/krok-3/?uniqId=2e9145c9675771a3a329645df4857b9b

jacek6664
07-11-14, 23:04
sprawdz czy dochodzi napiecie +5v jezeli nie to moglo zwarcie zrobic i mogl pojsc komp. sprawdz jeszcze przejscie przewodow do kompa bo moze jeszcze w innym miejscu jest przerwa, jezeli kabelki beda ok to albo czujnik albo komp, mozesz go rozkrecic i przepatrzec czy sciezka jakas nie przepalila sie w najlepszym przypadku przy zwarciu kabelkow

piotreek23
08-11-14, 07:42
Jak było zwarcie to bym sprawdził na sam początek stan bezpieczników..

Tupac1234
08-11-14, 09:39
Jest napięcie 5V sprawdziłem i wykręciłem kompa ale nic nie widać żeby było coś spalone na pinie który odpowiada za ECT czyli 9 WIEM ZE STRONY
http://honda-club.kz/index.php?topic=2132.0 co teraz ???? jak napięcie dochodzi to raczej kable są całe aha pisałem wcześniej bezpieczniki wszystkie ok

Tupac1234
08-11-14, 19:53
ma ktoś jakieś pomysły ??

jacek6664
09-11-14, 00:00
sprawdz dokladnie przejscia przewodow c6 i c9 powinny to byc piny czujnika temp. jezeli one sa ok i czujnik ok to nic innego nie zostalo tylko komp.

Tupac1234
11-11-14, 21:35
dobra w końcu doszedłem do tego wymieniłem czujnik od wentylatora czyli termo włącznik i już check zgasł auto odpaliło normalnie i zacząłem się cieszyć
a ty nagle zaś się pali i lipa no i załamka bo ktoś mi powiedział że te czujniki są połączone i jak nie będzie przejścia na tym termo to nie zgaśnie check bo tak jak by nie było przejścia do ECU z ECT ....
NO i rozwiązanie stara wtyczka która ma 16lat !!!!! raz wypięta to już kosz najlepiej !!!!! W końcu dotarło do mnie że to stare auto i mogą powstać luzy na wtyczkach więc poczyściłem czujnik te pręciki jak szpilki i tą wtyczkę i troszkę poodginałem druciki i koniec z ECT!!!!!!auto chodzi znów jak nowe no prawie ...:)
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc wszystkim ,a na przyszłość dla innych nawet jak zrobi się zwarcie czy zmostkujecie ECT to nic nie ulegnie uszkodzeniu bo można je mostkować w celu sprawdzenia czy napięcie wraca do ECU i wtedy z czytać błędy podpinając kompa wyjaśnili mi to koledzy z serwisu HONDY w Rybniku

Tupac1234
12-11-14, 13:57
temat do zamknięcia pozdrawiam