PDA

Zobacz pełną wersję : sprzeglo



fuji
16-11-04, 21:25
czesc, mam maly problem chcialem zapytac ile kosztuje nowe sprzeglo do 5 gen D15B3 chcial bym wiedziec orientacyjnie bo je dzis przypalilem... prosze pomozcie

Furious
16-11-04, 21:48
Nówka sztuka w ASO to pewnie z 1500zł z montażem :/
Ale to ze raz Ci sie troche przypalilo raczej go nie dyskwalifikuje zupelnie prawda?

Gr00bY
16-11-04, 22:01
Regeneracja sprzęgła u Pana R. w W-wie to koszt około 500zł :)

Rikoo
16-11-04, 22:03
Jutro dam ci znac ile sprzeglo kosztuje :D

fuji
16-11-04, 22:16
nawet mnie nie strascie :P 1500 :shock: o fuck !!!!! rikoo dowiedz sie bede naprawde wdzieczny

Furious
16-11-04, 22:32
Ty no jak raz Ci sprzegło zaśmierdziało to nic takiego.. da sie normalnie jezdzic.. chyba ze sie jakos slizga tak ze nie mozesz ruszyc, to wtedy lipa. Nie boj bidy, Cif dużo wytrzyma :D

typeR
16-11-04, 22:46
No wlasnie, jakie masz objawy?

fuji
16-11-04, 22:58
Objawy hmm poprostu mi pedal sprzegla zaczol ciezej chodzic. Wymienilem dzis sobie kuleczka na zimowki (13/80/165) i nie ma juz samochod takiego oporu jak na 15/50/195 , poprostu deplem swojej Hani i zaczely sie kola slizgac bialy dymek i w efekcie troszke pedal sprzegla zaczol ciezej chodzic nie chce panikowac , ale nie znam sie na tym i troche sie przestraszylem... ( nie palilem gum specjalnie bo nigdy tego nie robie katowanie wlasnego samochodu to glupota)

rem36
16-11-04, 23:09
hmm mi to wogole nie wyglada na spalenie sprzegla, jesli zaczely sie palic gumy to jednoczesnie nie moglo sprzeglo bo albo jedno albo drugie!!

hosi
16-11-04, 23:14
Może coś ze wspomaganiem sprzęgła :?:

fuji
16-11-04, 23:26
nie wiem moze :P jutro po pracy to lepiej obadam :P

Wielki
16-11-04, 23:32
:? niech mi ktos napisze ile kosztuje kit exedy do b16 i czy dostane to
w polsce albo moze ktos kto sprowadza mi pomoze
chodzi mi o cos takiego jak ma lukasz :?:

GTBart
17-11-04, 00:09
Sprzęgiełko u mnie kosztuje z tego co pamietam okolo 500-600 zł!
A wymiana w aso to paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

malina
17-11-04, 09:19
mam pytanko odnośnie sprzęgła, czy jest sens wymiany samej tarczy?? czy trzeba już wymieniać komplet tzn. docisk i łożysko?? bo u mnie przy ruszaniu lekko szarpie i stawiam na tarcze ale pewności nie mam :)

hcc
17-11-04, 09:32
jak szarpie to raczej docisk !

onua
17-11-04, 09:46
fuji: Sprawdz czy przypadkiem nie masz nieszczelonsci. Zajrzyj w okolice pedalu sprzegla czy nie ma tam jakis mokrych plam, i sprawdz czy w pojemniczku wyrownawczym plynu 'sprzeglowego' jest wystarczajaca ilosc plynu. W sumie to nie wiem czy 5 gen jest tak jak w mojej 6 :) Ale jesli tak to ta nieszczelnosc moze byc przyczyna zle dzilajacego pedalu sprzegla.

malina
17-11-04, 09:47
czyli do wymiany docisk?? no a pewnie jak się rozbierze to i tarcze też przydało by się wymienić, :) aha a nie wiecie ile kosztuje robocizna :)??

przemir
17-11-04, 10:20
jak juz bedzie rozebrane to wymieniac wszystko, łozykska tez - rozbieranie drugi raz jest kosztowne - ja zapomnialem o durnej sprezynce do odbijania docisku i postrzelalem ze sprzegla przez 2 miechy i pekla koszt 19zł w ASO to po znizkach ok 17zł :grin: jestem na siebie strasznie zly bo wyjecie skrzyni to dla mnie 2 dlugie wieczory i blokada kanału na ten czas. a zazwyczaj jest potrzebny non stop wiec pewnie bede komus za to placil bo taniej wyjdzie niz blokowanie kanalu i starata 3-4 klientow dla ojca - istna durnota z mojej strony bo przeciez jak ktorys element ma dosc to kolejny tez bedzie mial niedlugo dosc
pozdro 500

mufaz
17-11-04, 13:58
fuji: Sprawdz czy przypadkiem nie masz nieszczelonsci. Zajrzyj w okolice pedalu sprzegla czy nie ma tam jakis mokrych plam, i sprawdz czy w pojemniczku wyrownawczym plynu 'sprzeglowego' jest wystarczajaca ilosc plynu. W sumie to nie wiem czy 5 gen jest tak jak w mojej 6 :) Ale jesli tak to ta nieszczelnosc moze byc przyczyna zle dzilajacego pedalu sprzegla.
Jaki docisk :evil: ,jak szarpie podczas ruszania to zuzyte sa sprezyny ktore tlumia drgania na tarczy sprzegla,kilka miesiecy temu wymienialem sprzeglo(docisk i tarcz) tarcz(1.3motorek) kosztowala 250zl a docisk okolo 350.

polkar
17-11-04, 14:39
Regeneracja sprzęgła u Pana R. w W-wie to koszt około 500zł :)

A nowe poza ASO 600zł

Javo
17-11-04, 19:08
bo u mnie przy ruszaniu lekko szarpie i stawiam na tarcze ale pewności nie mam :)

Jak szarpie to tez moze byc wina zle oczyszczonego lozyska czy jakos tak. Ktos mi tak mowil.


Sprzęgiełko u mnie kosztuje z tego co pamietam okolo 500-600 zł!
A wymiana w aso to paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

caly zestaw? tarcza, docisk i lozysko? Do d15b2 pewnie taka sama cena?

onua
18-11-04, 15:34
fuji: Sprawdz czy przypadkiem nie masz nieszczelonsci. Zajrzyj w okolice pedalu sprzegla czy nie ma tam jakis mokrych plam, i sprawdz czy w pojemniczku wyrownawczym plynu 'sprzeglowego' jest wystarczajaca ilosc plynu. W sumie to nie wiem czy 5 gen jest tak jak w mojej 6 :) Ale jesli tak to ta nieszczelnosc moze byc przyczyna zle dzilajacego pedalu sprzegla.
Jaki docisk :evil: ,jak szarpie podczas ruszania to zuzyte sa sprezyny ktore tlumia drgania na tarczy sprzegla,kilka miesiecy temu wymienialem sprzeglo(docisk i tarcz) tarcz(1.3motorek) kosztowala 250zl a docisk okolo 350.
Czy ja wspomnialem o docisku? Kolega mowi ze mu zle pedal sprzegla dziala wiec moze ale nie musi to byc problem mechanizmu pedala.

GTBart
18-11-04, 15:54
Dokładnie lepiej cały zestawik zmienic! Potem szkoda znowu robic to samo!