PDA

Zobacz pełną wersję : Brak kompresji b16a2



admentoR
04-11-14, 14:23
Witam wszystkich. Jaka moze byc najprawdopodobniejsza przyczyna braku kompresji w b16a2 i jaki ewentualny koszt moze byc remontu calego silnika?

Szczur[R]
04-11-14, 15:04
Witam wszystkich. Jaka moze byc najprawdopodobniejsza przyczyna braku kompresji w b16a2 i jaki ewentualny koszt moze byc remontu calego silnika?

Czy leci z nami wróżka ?
Obstawiam że ustalisz to po otworzeniu silnika, skrobaniem na forum tego nie ogarniesz...

admentoR
04-11-14, 18:40
Ok, moze sie nie sprecyzowalem. Czy lepiej kupic silnik bez kompresji, wyremontowac go na lepszych czesciach, czy kupic seryjny w dobrym stanie? Jakie koszty remontu moga byc?

GizY
04-11-14, 18:52
koszty remontu moga byc rozne.. nikt Ci tego nie powie bo nikt niewiem jakie czesci beda potrzebne i ile Cie mechanik ogoli za robote.. nigdy nie jest dobrze kupowac uszkodzonego silnika.. kupisz za grosze a pozniej dolozysz wywrotke pieniedzy, albo opadna Ci rece i oddasz silnik na zlom.. tym bardziej ze b16 to spory wydatek... zreszta skad wiesz ze nie ma kompresji? jak to sprawdziles? i sprecyzuj miejsce w ktorym kompresji nie ma..

Pinch
05-11-14, 16:22
Jezeli pytanie jest czy kupic zepsuty bez kompresji czy dzialajacy sprawny , to odpowiedz troche zależy od ceny. Ja wolabym kupic sprawny. Jesli zepsuty jest za grosze to mozna wziac na czesci albo do zabawy w wymiane na kute elementy, dodawanie turbo etc. Inaczej zawsze wzialbym sprawny.

sawis
05-11-14, 18:55
A jak slaba jest ta kompresja?;) ile pokazal test?

LongeR
05-11-14, 22:40
A jak slaba jest ta kompresja?;) ile pokazal test? właśnie jaka kompresja i jaka cena?! ;)

HEG8
05-11-14, 22:46
Ktoś wystawiał na sprzedaż albo tutaj albo na fejsie za okolice tysiaka i komprecha była koło 3 barów... Coś mi się kojarzy...

Szczur[R]
05-11-14, 22:55
Ktoś wystawiał na sprzedaż albo tutaj albo na fejsie za okolice tysiaka i komprecha była koło 3 barów... Coś mi się kojarzy...

zawór zrobił w tłoku dziurę albo się pierścień podwinął bo już tak tuleje spuchły :D

sawis
06-11-14, 05:31
Remont tak zużytego silnika jest zupelnie nie oplacalny

admentoR
06-11-14, 23:49
Ok. TO jeszcze ponownie zadam te same pytanie (wybaczcie, ze jestem taki natretny), ale sprecyzuje. Jaki koszt samych czesci moze oscylowac do b16a2 / d16z6 aby zrobic generalny remont na czesciach sredniej pulki, oczywiscie bez kucia. Chodzi mi tu naprawde o orientacyjne ceny, czy to jest rzad 2 tys, 5 czy 10 :)

RRa
07-11-14, 07:11
Ok. TO jeszcze ponownie zadam te same pytanie (wybaczcie, ze jestem taki natretny), ale sprecyzuje. Jaki koszt samych czesci moze oscylowac do b16a2 / d16z6 aby zrobic generalny remont na czesciach sredniej pulki, oczywiscie bez kucia. Chodzi mi tu naprawde o orientacyjne ceny, czy to jest rzad 2 tys, 5 czy 10 :)

ja remontowałem na OEM częściach + honowanie + planowanie bloku + planowanie głowicy i wyszło ok 2k.


TYLKO, ŻE ROBIŁEM ==> D15B2 <==

Szczur[R]
07-11-14, 10:35
ja remontowałem na OEM częściach + honowanie + planowanie bloku + planowanie głowicy i wyszło ok 2k.


TYLKO, ŻE ROBIŁEM ==> D15B2 <==
W b-serii będzie jeszcze drożej. W dodatku jeśli nie ma kompresji to może dojść zakup tłoków, tulejowanie cylindrów lub szlifowanie pod nadwymiarowe tłoki.
Nie opłacalne, chyba że robisz mocny setup pod turbo za konkretny worek siana.

GizY
07-11-14, 18:35
;2400917']W b-serii będzie jeszcze drożej. W dodatku jeśli nie ma kompresji to może dojść zakup tłoków, tulejowanie cylindrów lub szlifowanie pod nadwymiarowe tłoki.
Nie opłacalne, chyba że robisz mocny setup pod turbo za konkretny worek siana.

pisal przeciez ze bez kucia.. co do autora.. masz przeciez same sklepow/ hurtowni/ allegro itd itp. sprawdz sobie ceny poszczegolnych czesci i juz bedziesz wiedzial ile wyjda czesci.. i tyle moge Ci powiedziec.. jesli silnik nie jest rozebrany i pomierzony ( pomiar walu/ owalizacji cylindrow itd itp) to NIKT nie jest w stanie Ci powedziec jaki jest koszt, bo niewiadomo co jest nie tak.. ale sam po sobie wiem ze skoro nie ma kompresji, to jesli chcesz zrobic wszystko poprawnie to masz do kupna tloki, pierscienie, uszczelniacze, i tuleje w nadwymiar.. u mnie brakowalo kompresji bo pekly pierscienie na 1 i 2 cylindrze co skutkowalo pionowa "rysa" na tych dwoch cyl o szerokosci 2-3 cm.. co do ich glebokosci niewiem ale bylo czuc pod palcem ze sa.. wiec co tu duzo mowic, koszt takiego remontu jest duuuuuuuuzy....