PDA

Zobacz pełn± wersję : spadek obrotów, g±snięcie na luzie



bastard79
29-06-08, 20:24
Witam wszystkich,

W pi±tek odebrałem samochód z lakierni, przy okazji wymieniłem filtry, oleje i wszystkie te podstawowe duperele. Wszystko działało tak jak trzeba, nawet przeszedł przegl±d bez żadnych problemów. Dzisiaj trochę pojeĽdziłem ok. 40km z krótkimi przerwami ok 30m-1h.
(trochę jeĽdziłem po jakim¶ żużlu który obijał mi się lekko o karoserie) i raz przejechałem przez taki wykop w drodze, pokryty piachem i jakimi¶ kamyczkami i 5m dalej się zatrzymałem żeby wysadzić pasażera i od tego momentu nagle zaczęły się problemy, nagle zaczęły spadać obroty aż po chwili zgasł!! ale my¶lałem że może za szybko zwolniłem sprzęgło itp, wiec jade sobie dalej do domu, staje na ¶wiatłach a tu nagle zaczyna trz±¶ć i obroty lec± w dół :( więc musiałem podratować gazem i jako¶ do domu dojechałem. Generalnie sama jazda jest bezproblemowa, chodzi normalnie na większych obrotach, nie odczuwam adnego spadku mocy, a problem pojawia się jedynie przy luzowaniu. Ponadto jak próbuje odpalić auto muszę depn±ć na pedał gazu bo inaczej nie odpali, ponadto chyba zaczeło się jakby więcej dymić z wydechu, chociaż nie mam pewno¶ci. :(, żadne kontrolki nie sygnalizuj± problemu podczas jazdy.

Przepraszam za opis ale starałem się opisać to do¶ć dokładnie bo nie wiem co może być przyczyn± mojego problemu. Osobi¶cie podejrzewam że podczas jazdy przytkał mi się jaki¶ wlot powietrza lub co¶ takiego i przez to się dusi. Czytałem na forum podobne problemy i wiem ze to chyba nie uszczelka paliwowa bo nic sie nie leje.

Prosze o pomoc gdzie moge szukać przyczyny


Samochód:
Civic HB (3 drzwi), 1,3 benzyna, rok 1995
tak jak pisałem, podstawowe oleje i filtry wymienione. problem nie występował nigdy wczesniej.

Skoti
30-06-08, 09:02
Było wiele razy. Musisz wyregulować gażnik.

kobcio
30-06-08, 23:06
Mialem identyczne objawy... i tez po wizycie u mechanika (wymiana paska, napinacza, filtrow). pewnego dnia po wcisnieciu sprzegla obroty do 0 i koniec pracy. jakos dojechalem ... Problemem okazala sie wiazka przewodow sterujacych praca gaznika. cos tam nie stykalo. mechanik zrobil cala diagnostyke wyregulowal ssanie oraz obroty na jalowym.. wszystko wrocilo do normy.
a co do depniecia na pedal gazu to normalne w tym silniku .. nawet w manualu tak radza .. ja zawsze przed odpaleniem .. a nawet juz po wejsciu do hani wciskam raz pedal gazu .. i dopiero pozniej odpalam ..

bastard79
01-07-08, 09:11
hmm, wczoraj żona troche pojeĽdziła i już po południu jakby wszystko wróciło do normy :/
poczekam jeszcze tydzień i zobacze jak będzie się sprawować.