PDA

Zobacz pełną wersję : Woda w bagazniku:(



Smolar
29-06-08, 14:55
Wczoraj troche popadalo,dzis przy okazji grzebanai przy aucie zobaczylem ze pod poglaga bagaznika jest zdeczka mokro;/..podnioslem siedzisko tylnych foteli,rowniez okazalo sie ze gabka jest mokra...
stad moje pytanie,gdzie sa ewentualnie jakies kanaliki,dziurki,miejsca gdzie ewentualnie brakuje jakiejs zaslepki czy czegos ze woda dostaje sie w te miejsca..
Pozdrawiam

_Z_I_K_
29-06-08, 15:17
moze uszczelki poszly...

lukar
29-06-08, 15:26
jeżeli chodzi o sam kufer, to u mnie woda sączyła się przez sparciałe uszczelki pod lampami, ale nie wymieniałem ich tylko "zregenerowałem" preparatem do uszczelek w drzwiach;) godzinka dłubania i kufer suchutki nawet po ostatnich ulewach

szymon1777
29-06-08, 16:04
jeżeli chodzi o sam kufer, to u mnie woda sączyła się przez sparciałe uszczelki pod lampami, ale nie wymieniałem ich tylko "zregenerowałem" preparatem do uszczelek w drzwiach;) godzinka dłubania i kufer suchutki nawet po ostatnich ulewach

co to takiego ten preparat do uszczelek w drzwiach? czy to chodzi o sylikon w spreju do smarowania uszczelek?
i możesz sprawdzic skąd się leje wchodząc do bagażnika a ktoś będzie polewał tył auta
a pozatym temat już był

lukar
29-06-08, 19:25
co to takiego ten preparat do uszczelek w drzwiach? czy to chodzi o sylikon w spreju do smarowania uszczelek?

dokładnie tak:)

Smolar
30-06-08, 00:25
Woda byla w miejscu kola zapasowego,i troche mokra gabka od fotela pasazera z tylu,pozatym podloga(material bagaznika) nie bylo mokre..a czy w tej czesci auta nie ma jakiegos miejsca od podlogi ktoredy mogloby sie dostawiac?

Bastess
30-06-08, 00:33
mialem taki problem - przezarte nadkole (dziura wielkosci palca) - tamtedy bilo

zrobilem repreaturki a przy okazji fachura mi wszystko pozaklejal i polatal

ps. uzyj opcji szukaj a dowiesz sie wiecej ;)

Smolar
08-07-08, 23:27
Chyba lecialo przez tylna lewa lampe...sciagnolem lampe i dookola w metalowej wnece silikonem uszczelnilem...potem skrecilem lampe,jutro bede robil test lania wody...ale sie zastanawiam czy dobrze zrobilem ze nawalilem silikon na metal,a nie na ta mokra gabczasta uszczelke...jakies podpowiedzi?
Pozdrawiam

siemens_15
09-07-08, 01:29
Miałem taki sam problem. Woda lała się przez uszczelki tylnich lamp. Po ich wymianie problem zniknął. Jeżeli masz zdrowe nadkola to nie ma innej opcji :) pozdr

badyl
09-07-08, 09:11
mi w 6g tez troszke sie saczyło prze uszczelki tylnych lamp.Poskładałem na sylikon i przeszło.

hyperek
09-07-08, 13:10
Odpowiedzi już poleciały, ja się tylko podpiszę. Uszczelniłem przy lampach i też mam już suchutko.

Smolar
12-07-08, 01:08
Eh..jedna lampe uszczelnilem silikonem,teraz troche popadalo,na postoju suchutko..przejechalem sie po kaluzach i...
Z tej strony co uszczelnilem nadal widac ze woda leci,z drugiej strony tez sie woda pojawila;/..staw w bagazniku niedlugo bede mogl otworzyc,a i jeszcze gabka kanapy z tylu tez mokra;/..nadkola jak sie przygladalem wygladaja na zdrowe,wiec chyba od podwozia bede musial polewac woda,wtedy zobaczymy,moze sie uda zlokalizowac...

laciu
20-07-08, 14:19
u mnie kapie w okolicy tylnuch pasów, już robiłem róznosci, obstawiam jeszcze gumowe osłony kabli które wychodza z dachu do wycieraczki i podgrzewania tylnej szyby, Mial juz ktos taki problem?

Smolar
21-07-08, 03:01
Powiedzmy ze czesciowo uporalem sie z problemem,w bagazniku suchutko,jezdzilem dzis dosc intensywnie po kaluzach i w deszczu,ale za to zmatwienie moje to w tym momencie ze z okolic nadkoli cos leci,nie mowie tu o fontannie,ale przepuszcza te pare kropel,tu mam pytanko,czym zabezpieczyc chwiowo miejsce w ktorym rdzewieje,tak by sie nie rozprzestrzenialo dalej,a zeby przetrzymalo do momentu jak bedzie kasa na blacharza.Czy Bitex sie do tego nada czy polecacie co innego?

maldito82
21-07-08, 11:26
wczoraj, przy niedzieli:] wzialem sie za moja honde(mam ja dopiero 2tyg), i tez natknalem sie na wode pod kolem zapasowym, poczekam na deszcz i jak woda pokaze sie jeszcze raz, posluze sie waszymi radami, dzieki mimo wszystko

jacki
25-07-08, 18:59
laciu mam ten sam problem.
Dziś rozebrałem cały tył,ściągnąłem również podsufitkę i qrde nie mogę znaleźć tego punktu gdzie dostaję się woda od zewnątrz! KApie mi własnie z wnęki (między blachami po stronie kierowcy z tyłu) gdzie są przymocowane pasy (które zresztą też wyjąłem). Leję się gdy wodą polewam tylną część samochodu,też mi się wydaję iż to pod którąś gumkę się dostaje , płynie wewnątrz i ucieka tym największym otworem (gdzie i tak więcej niż dłoń nie idzie włożyć). Myślałem też iż to może poszedł wąż (kanalik) który odprowadza wodę ,ale on chyba zaczyna się gdzieś w okolicy szyberdachu nie?? Więc to by odpadało. Sprawdzałem również czy nie ma dziurki pod zaczepem plastikowego paska na dachu (tego co ciągnie się po obu stronach auta przez cała długośc dachu) Powoli wymiękam więc jeśli ktoś miał taki problem i sobie z nim poradził,a dodatkowo podzieli się wiedzą niech będzie błogosławiony!!!

Już mi głupie pomysły do głowy przychodza by zrobić tam uchwyt na wymiennę reczniki :-/

Ocin
27-07-08, 02:40
w 6 genie jezeli cieknie do bagaznika trzeba napewno jeszcze raz wkleic tylną szybę, wiem ze troche to dziwne ale mi lecialo przez dlugi czas, probowałem ze swiatłami ale nie dawalo rady, podjechalem do serwisu i od razu ze to tylna szyba. Teraz szyba zrobiona i sucho ;)

laciu
27-07-08, 11:07
jack bawiłem się wczoraj troszke przy aucie i w końcu zdjąłem listwy biegnące przez całą długość dachu. Listwa ta makuje połączenie blach bocznych z dachem i wydeaje mi się że tam ciekło. Wyczyściłem wszystko dokłądnie i pokryłem masą uszczelniającą do nadwozi zamochodowych. Robiłem test wodny i nie kapało, zobaczymy co bedzie jak wróce do domu w piątek, bo do tego czasu napewno popada. Pozdro!