PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z obrotami D13b2 ( 3 silniczek krokowy wymieniony )



blaugrana20
27-10-14, 00:29
Mam taki problem , iż moje d13b2 nie trzyma obrotów lub szarpie wymieniłem już 3 silniczki krokowe ( każdy czyściłem przed zamontowanie ) i to pomaga ale na chwile tylko :( ( przeważnie jak jest zimny tak się dzieje lecz reguły nie ma ) Na razie poruszam się na odpiętej kostce od krokowca i wszystko git jest ale chciałbym by wszystko było jak należy bo m,nie to martwi :(

Z tego co zauważyłem to aparat zapłonowy mi strasznie głośno chodzi lecz podejrzewam łożysko , (na dniach będzie założony inny aparat)

Sheiva
27-10-14, 10:49
To zobaczysz czy po zmianie aparatu objawy ustaną. Uszkodzone łożysko powoduje luz na wałku aparatu, to z kolei wpływa na odległość krzywek od czujników. Objawy mogą ustąpić. Jak nie, to będzie trzeba myśleć dalej.

delek
28-10-14, 00:28
chciałbym by wszystko było jak należy bo m,nie to martwi jeździj z odpiętym EACV i się nie martw, jak przepuszcza to nawet możesz go zaślepić, przynajmniej nie będziesz miał ryzyka, że jeździsz na zbyt ubogiej mieszance. Jak 3 zaworki pod rząd były takie same objawy to sprawdziłbym najpierw wskazania sondy lambda.
Tam nie ma żadnych czujników :) są 4 zęby obracające się pomiędzy dwiema blaszkami, a odległości między nimi tak małe, że luzy skończyłyby się hukiem. Można powiedzieć, że aparat jest kolizyjny :cool:
Pozdrawiam

Dominik22
28-10-14, 01:18
Też mam ten sam problem z d13b2 z obrotami, jeżdzę z odpiętym EACV i obroty mam normalne, ale spala 2 litry gazu więcej..

blaugrana20
29-10-14, 16:08
Dzięki wielkie za odpowiedzi :) W niedziele rano montuje inny aparat i napiszę co i jak wyszło :)