PDA

Zobacz pełną wersję : D16Z6 gaśnie/faluje



cycson
27-10-14, 00:04
Witam :) jestem tu nowy i potrzebuje chwili żeby sie ogarnac na tym forum :) Ale puki co mam problem w del solu d16z6
gaśnie niezależnie od obrotów na dodatek faluja,podczas jazdy obrotomierz szaleje,silnik szarpie dlawi sie...
Co to moze byc? krokowy czy może czujnik połozenia walka rozrzadu lub wału? Objawy sie pogarszaja jak auto dostaje temperatury pracy i jeszcze pojawilo sie chyba spalanie stukowe...

daniel3808
27-10-14, 09:11
Jeśli chodzi o świrowanie obrotka i złą pracę silnika to chyba może być moduł zapłonowy, falowanie to pewnie nieszczelny układ dolotowy lub krokowy- wymień uszczelkę kolektora i przepustnicy, koszt obu to ok 50zł, rozbierz i przeczyść krokowy, ustaw obroty wg manuala, sprawdź kable zapłonowe czy nie mają przebić, zdejmij kopułkę aparatu i sprawdź stan palca i styków-przeczyść jeśli zaśniedziałe.
Jak napisałem, przyczyn wiele, ja miałem podobne problemy w swoim d15 minime, długo szukałem, w końcu rozebrałem wszystko do zera plus remont głowicy i od razu zadziałało.
Co do tego jak wykonać czynności powyżej to napewno jest dużo tematów, trzeba troszkę poszukać...
Fajnie jakby się wypowiedzieli inni ale ja bym zaczął od modułu zapłonowego i ustawienia zapłonu na lampę.

Tiga
27-10-14, 10:16
Malem identyczne objawy w F20A4, padl moduł zaplonowy.

cycson
27-10-14, 19:14
czyściłem dziś krokowy i styki na rozdzielaczu bo byly max zaśniedziałe...ale to na nic.świece są czarnawe,wiec chyba kolej na moduł :(

cycson
28-10-14, 22:25
Poszukiwany modul,moze ktos posiada na zbyciu??