PDA

Zobacz pełną wersję : Civic D15B2 Straszliwy Hałas



tomaszkostrzewa
07-10-05, 16:38
Witam ponownie wszystkich szpeców od Hond.
Mam problem z moją Hondą Civic D15B2 od kilku dni występują dziwne objawy tzn.jak odpalE samochód i jadę to na zimnym silniku od 2 do 5 biegu powyżej 3 tyś.obr strasznie , ale to strasznie głośno coś świszcze mi w okolicach między silnikiem a drążkiem zmniany biegów pod samochodem.Gdy silnik się rozgrzeje ten dżwięk przeistacza się w stuki.
Następnie przy dużym obciążeniu silnika tzn.pod górką na niskich obrotach ok 2-2,5 tyś.obr i na 4 biegu i 5 wtedy najbardziej słychać ten dziwny dżwięk.
Panowie pomóżcie rozwiązać mi ten problem , bo naprawdę niewiem co to jest , a o moją Hanie dbam i chcę żeby mi jeszcze służyła.Przebieg silnika to dokładnie 169825km.

Furious
07-10-05, 17:26
Może osłona katalizatora, wjedz na kanał i sprawdz to....

ANTEK
07-10-05, 19:06
dokladnie, kanał parwde Ci powie :D

wieshaq
07-10-05, 21:43
metaliczny dzwiek czy takie walenie (stukanie)?

tomaszkostrzewa
07-10-05, 22:34
Metaliczny dzwięk , taki świst , jakby "turbina się wlanczała"ale tylko przy wyższych biegach

[ Dodano: Pią 07 Paź, 2005 ]
Chłopacy wiem że to forum jest techniczne , ale mam prośbe potrzebuje caly wkład ( tarcza + wsakżniki i silniczki) czyli cały cyferblat (wskażnik paliwa i temperatury ) tam gdzie jest kontrolka CHECK ENGINE , bo w mojej desce ktoś wymienił właśnie tą tarcze z osprzętem i niema tam tej kontrolki i musiałem deske zmodyfikować , a sama żaróweczka w tym miejscu się pali , tylko kontrolki niema , niechce całej deski kupować , za drogi koszt , tylko wymieniłbym samą tą wkładke od paliwa i temp. z mechanizmem.
Proszę o pomoc i wskazanie kto by mi to sprzedał , z deski rozdzielczej. Proszę o pomoc w tej sprawie.
Jeszcze raz przepraszam że naruszyłem w tym punkcie forum TECHNICZNE

typeR
07-10-05, 22:42
A moze alternator sie kończy?

michal750
08-10-05, 15:32
Metaliczny dzwięk , taki świst , jakby "turbina się wlanczała"ale tylko przy wyższych biegach
Lozysko alternatora moze byc przyczyna tego swistu.



[ Dodano: Pią 07 Paź, 2005 ]
Chłopacy wiem że to forum jest techniczne , ale mam prośbe potrzebuje caly wkład ( tarcza + wsakżniki i silniczki) czyli cały cyferblat (wskażnik paliwa i temperatury ) tam gdzie jest kontrolka CHECK ENGINE , bo w mojej desce ktoś wymienił właśnie tą tarcze z osprzętem i niema tam tej kontrolki i musiałem deske zmodyfikować , a sama żaróweczka w tym miejscu się pali , tylko kontrolki niema , niechce całej deski kupować , za drogi koszt , tylko wymieniłbym samą tą wkładke od paliwa i temp. z mechanizmem.
Proszę o pomoc i wskazanie kto by mi to sprzedał , z deski rozdzielczej. Proszę o pomoc w tej sprawie.
Jeszcze raz przepraszam że naruszyłem w tym punkcie forum TECHNICZNE
A ja bym chcetnie kupil sam wklad od predkosciomierza.

barni
09-10-05, 13:37
a ja mam w d13b2 przy zimnym silniku taki odglos jakbym lecial helikopterem...slychac go po stronie kierowcy i jak silnik sie porzadnie rozgrzeje to cichnie.. tez nie wiem co to takiego:(

podrawiam

Cairo
10-10-05, 17:37
Ja miałem podobny problem. Głownie na zimnym silniku metaliczne dzwonienie. Wjechałem na kanał i w 3 sekundy trafiona usterka. Urwały się mocowania górnej osłony katalizatora. Pojeździłem troche po specach od tłumików, ale nikt nie miał takiej bl;achy i za bardzo niechętnie chcieli ową dorabiać. Więc wziąłem i skręciłem drutem. 3 tygodnie i narazie jeżdze bez dzwonienia. :D

barni
10-10-05, 19:51
mr cairo - no to trzeba by teraz udac sie na kanal i sprawdzic:]

dzieki
pozdro

Zwickau
09-12-07, 15:21
Odświeżam temat.

W czasie jazdy ja wrzucę 3 biegi - około 60 km/h to juz więcej hałasu silnika, a potem wrzucę 4 biegi - 80 km/h też znowu hałas. Nie ma wyciszenie silnika, tylko cały czas hałasu.

Czy to może pasek rorządu czy inne? Moja honda jest 1,3 i ma przebieg 183.000 km.

Pozdrawiam!