PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wysokimi obrotami d16y7



Mruggal
22-10-14, 19:56
Witam, tak jak w temacie, mam problem z wyższym kręceniem d16y7, silnik posiada lpg, na benzynie samochód zaczyna słabnąć i dławić się już od około 5700tys., a na gazie to samo występuje ok 6000 różnie, raz tak raz tak. Na benzynie odcina go przy 6tys., na gazie przy ok. 6500, tzn. nie jest to typowe odcięcie tylko coś innego, jakby go coś hamowało.
Wiecie co może mu dolegać ?
Już nawet nie chodzi o to, że tak kręcę i mnie to wkurza, tylko obawiam się, żeby nic silnikowi się nie stało a po drugie jutro mam jechać na regulację gazu,a do warsztatu mam 50km w jedną stronę i zastanawia mnie czy to ma sens skoro silnik nie chodzi do końca poprawnie..
Gaz sekwencja przejechane na nim mniej niż 15tys. silnik przebieg 217tys., oleju za dużo nie wciąga, więcej nie powiem bo mam go niecały miesiąc :)

edit. po kupnie wymieniałem sondę lambda, oczywiście potem reset kompa no i pouczyłem go trochę ale na benzynie, gazu przy dynamicznej jeździe miejskiej pali 11.5, wydaje mi się że to i tak za dużo, mam nadzieję, że po ustawieniu gazu zejdzie do <10

Składowy
26-10-14, 00:02
przewody zapłonowe sprawdzić...ponoć moduł jak pada to powoli odcinka coraz niżej schodzi