PDA

Zobacz pełną wersję : jaka wersja auta



damian.n
28-06-08, 13:23
ktos potrafi po tych zdjeciach rozpoznac w jakiej wersji jest to auto? chodzi mi gdzie wyprodukowana jest i na jaki rynek??

http://www.metoda.one.pl/honda/przerobka4.jpg
http://www.metoda.one.pl/honda/civic_q%20_002.jpg
http://www.metoda.one.pl/honda/civic_q_010.jpg
http://www.metoda.one.pl/honda/civic_q_024.jpg
http://www.metoda.one.pl/honda/m5.jpg

ogromne dzieki z góry

_Z_I_K_
28-06-08, 13:59
??? he a skad masz te fotki....?

damian.n
28-06-08, 14:01
chce kupic to auto ktorego fotki pokazalem i dlatego sie pytam

MrKukocz
28-06-08, 14:09
tak z ciekawosci ile wlasciciel chce za nia?

_Z_I_K_
28-06-08, 14:11
ciezko powiedziec na jaki rynek gdyby miala jeszcze seryjne lampy to ta ,wersja tez nie za bogata klimy chyba nie ma , wydaje mi sie ze to made in japan

havok
28-06-08, 15:34
Produkcja w USA na rynek europejski, podejrzewam d15b7.
C.B.D.O.

damian.n
28-06-08, 15:37
co do silnika to zgadza sie ze jest d15b7 a co do wyposarzenia to jest wspomaganie i centralny tylko. mowicie ze z częsciami do tego problemu nie bedzie?
a po czym w lampach rozpoznam jaka to wersja? bo lapmy oryginalnie własciciel dokłada

havok
28-06-08, 16:02
Kierunkowskazów amberowych nigdy nie było w seryjnym wyposażeniu, dla USA powinny być klosze pomarańczowo-białe, dla Europy - białe. W USA nie było bocznych kierunkowskazów, tylna ramka na tablicę rejestracyjną wyglądała inaczej. Ponadto podobno bywają różne śrubki w wersji USA i JPN, ale w dzisiejszych czasach jaki to problem dla mechanika?
Inne różnice to duperele, typu napis na lusterkach w USA, inna podziałka na zegarach (mph), sporadyczne występowanie rozbudowanej konsoli środkowej łączącej deskę z konsolą lewarka zmiany biegów (zamiast tego w USA był cup holder), inne fotele (zagłówki), tapicerka chyba też inna. Inne oznaczenia modelowe (DX, EX w USA), inne lampy tylne, a dodatkowo brak tylnego przeciwmgielnego, świecące na stałe żarówki w kierunkowskazach, niemożliwość odpalenia auta bez wciśnięcia sprzęgła. Z głowy więcej różnic nie pamiętam.

Xus
28-06-08, 16:20
w sumie kolega napisal juz chyba wszystko dodam jeszcze nie nie ktore modele mial obrysowki na bokach

_Z_I_K_
28-06-08, 16:41
a ja dodam jeszcze ze przednie lampy w wersji usa mialy takie 3 cycki :)

jacek_bp
28-06-08, 21:33
Kierunkowskazów amberowych nigdy nie było w seryjnym wyposażeniu, dla USA powinny być klosze pomarańczowo-białe, dla Europy - białe. W USA nie było bocznych kierunkowskazów, tylna ramka na tablicę rejestracyjną wyglądała inaczej. Ponadto podobno bywają różne śrubki w wersji USA i JPN, ale w dzisiejszych czasach jaki to problem dla mechanika?
Inne różnice to duperele, typu napis na lusterkach w USA, inna podziałka na zegarach (mph), sporadyczne występowanie rozbudowanej konsoli środkowej łączącej deskę z konsolą lewarka zmiany biegów (zamiast tego w USA był cup holder), inne fotele (zagłówki), tapicerka chyba też inna. Inne oznaczenia modelowe (DX, EX w USA), inne lampy tylne, a dodatkowo brak tylnego przeciwmgielnego, świecące na stałe żarówki w kierunkowskazach, niemożliwość odpalenia auta bez wciśnięcia sprzęgła. Z głowy więcej różnic nie pamiętam.
W wersji amerykanskiej otwieranie komory bagaznika (przechylanie fotela) jest na kluczyk. I to chyba wszystko. Ja mam taka wersje i nie mam klopotu z czesciami. Jedynie to klocki hamulcowe sa inne "z hondy schuttle pasuja" i tuleje na tyl lepiej dobrze wiedziec jakie potrzbujesz bo sa troszke inne wymiary.

Greg_pl1
29-06-08, 12:14
Wg mnie mamy tutaj chyba troszke nieporozumienie. Sa Hondy produkowane w USA i przeznaczone na tamtejszy rynek (maja np. liczniki w Mph), ale sa tez Hondy produkowane w USA i przeznaczone na rynek europejski.

Najbardziej banalne sprawdzenie wersji to otworzyc maske i poszukac naklejki ;) Do tej pory widzialem chyba trzy: Honda of America, Honda of Canada, Honda of Europe.

Jak ktos ma klime to moze tez zobaczyc gdzie byla wyprodukowana - moja np. w Californii :D

Swiatla tylne wydaje mi sie sa inne w Hondach produkowanych w US przeznaczonych na rynek US, a inny na rynki europejskie (to zreszta byloby logiczne). Przykladowo te przeznaczone na Europe maja stempel SAE / DOT, ale spelniaja norme E4 (Holandia), natomiast te przeznaczone US zapewne nie spelniaja takiej normy. z przodu jest pewnie podobnie choc az tak sie swoim swiatlom nie przygladalem.

Twoje swiatla z przodu na pewno nie oryginalne - zapewne sa to jakies symetryczne OEM'y z ebay'a, choc moge sie mylic :) Kierunki zbyt pomaranczowe - zwykle OEM'y reklamowane na ebay'u jako super wypas JDM maja takie.

rafalb33
29-06-08, 13:00
To jest coupe produkowane w Juesa ( jak wszystkie coupe) na rynek albo amerykanski albo canada. A skad wiem?? PO zagłowkach :) W wersji na tamtejszy kontynent zagłowki sa na jednym ramieniu( nie na dwoch pretach) i nei da sie ich regulowac.
Kierunkowskazy na rynek usa w blotnikach tez wystepowały (bardzo zadko ).Ramka bym sie nie sugerowal, bo ja np sobie zmienilem na europejska ( trzeba wywiercic otwory w klapie nowe bo nie pasuja).
Jesli jest na rynek usa to ma dodatkowe wzmocnienia w drziach i z przodu podzderzakiem. Jesli ma d16z6 moze miec abs i hamulce jak w VTI (czyli tarze przod 262 i tyl 240).Pozatym stabilizator tyl, przod.

rojass
29-06-08, 21:15
w Coupe nigdy nie było fabrycznie montowanych tarcz z tyłu.Przynajmniej jeśli chodzi o V generacje.

havok
30-06-08, 00:06
Rojass, były montowane fabrycznie tylne hamulce tarczowe, od rocznika 1994 w USA w wersjach z ABS. I tu do wyboru: jako opcja, albo specjalna edycja: EX-S (za www.ej1ownersclub.com). Jest sens kontynuować wątek, skoro odpowiedź padła kilkukrotnie?