PDA

Zobacz pełną wersję : Kompletnie nie trzyma wolnych obrotów b16a2 - nietypowe



Davido_
18-10-14, 13:04
Witam , ostatnio miałem problem ze zbyt wysokim spalaniem w moim b16a2 - wymieniłem świece , przewody , kopułkę i palec . Spalanie powiedzmy , że jest w normie . Natomiast mam problem z wolnymi obrotami . Wcześniej od czasu do czasu podczas gdy ssanie się wyłączało obroty spadały bardzo nisko ale silnik nie gasł . Aktualnie jest tak , że przykładowo odpalam na zimnym - obroty wskakują na ~1600 (co ciekawsze po muśnięciu gazu spadają na ~1800, a nie jak były 1600 ) . No ale nie ważne ... gdy zgaszę go na zimnym i zapalę ponownie to się zaczyna , obroty są poniżej tej dolnej kreski która oznacza 500 obr . I silnik po chwili gaśnie . Potem już nie ma znaczenia nic ciągle gaśnie . Krokowy i przepustnica wyczyszczone , fitv również . Próbowałem regulować z odpiętym krokowcem ale robi to samo , czyli gaśnie . Śruba na przepustnicy nic nie zmienia (mozę byćwykręcona na maxa i wciąż gaśnie ) . Nie wiem już w czym szukać przyczyny ... może ktoś miałpodobny problem ?

kepa416
18-10-14, 15:37
Można spróbować podmienić kompa.

ma1ster
18-10-14, 15:56
Spróbuj podnieść trochę zderzak zwijacza linki na przepustnicy, nie zapomnij również po każdej operacji regulacji czegokolwiek, zrestartować sterownik silnika...

Warto również zerknąć na luzy zaworowe...

Davido_
21-10-14, 12:20
Ostatnio po jednym z wielu resetów jest trochę lepiej ...obroty spadają lekko poniżej ~500 rpm ale silnik nie gaśnie . Co ciekawsze jak jużsięcałkiem zagrzeje to jest ok , wygląda jakby coś ze ssaniem się działo ? Z tym zwijaczem linki spróbuje . A restart robię po każdej próbie zmiany czegokolwiek . Luzy zaworowe ok - regulowane dwukrotnie dla pewności .