PDA

Zobacz pełną wersję : Preparaty do czyszczenia układu paliwowego - TAK czy NIE?



yarOo_krk
14-10-14, 19:28
Idzie zima dlatego zastanawiam się nad zastosowaniem jakiegoś środka do czyszczenia układu paliwowego/wtryskowego.
Używał ktoś z Was tego typu preparatów? Zaobserwowaliście pozytywne czy negatywne skutki?

Osobiście w swoim aucie nigdy nie aplikowałem tego typu wynalazków i najprawdopodobniej poprzedni właściciel również dlatego zastanawiam się czy nie warto profilaktycznie wyczyścić układ czy raczej może to wpłynąć negatywnie? (oczywiście w grę wchodzą raczej renomowane firmy)

Jakie jest wasze zdanie? Warto? Nie warto?

http://whatsinproducts.com//files/brands_images/11279_07007048%20Image%20Gunk%20Carb%20Medic%20Car buretor%20and%20Choke%20Cleaner.jpghttp://images.sklepy24.pl/87103311/6219/medium/stp-formula-do-czyszczenia-wtryskiwaczy-w-silnikach-benzynowych-30-036-wroclaw.jpghttp://sklep.scigacz.pl/images/motul_fuelsystemclean.jpg

Michał102
14-10-14, 19:43
Ja co jakiś czas wlewam do baku środek uszlachetniający paliwo Kleen Flo i nie narzekam.
Dziś wyjmowałem pompę paliwa i zaglądałem co tam w baku piszczy - jest super czyściutko, a sitko przez które pompa zasysa paliwo wygląda jak nowe.

Moim zdaniem co kilka tankowań warto coś takiego wlać, szczególnie zimą kiedy to w baku może nazbierać się wilgoci :)

ma1ster
14-10-14, 20:40
Czy nie widzicie, że to tylko jeden z wielu gadżetów, który ma na celu zdarcie kasy i kręcenie interesu na głupocie innych???
Ale niestety natura ludzka jest taka, że im więcej razy się coś powtarza to staje się to prawdą...

kepa416
14-10-14, 21:39
I tak i nie. Nie zaszkodzi ale wolałbym raz na rok wyjąć bak i przepłukać wszystko zwłaszcza jak jest dostęp normalny.

sebawo
14-10-14, 21:43
a do którego baku jest normalny dostęp? :P zależy co rozumiesz przez 'normalny' ;)
ja tam również nie wierzę w tego typu wynalazki. jak chcę przeczyścić układ paliwowy, to zalewam v-power nitro+ i cisnę ogniem na każdym biegu jakiś 10-15km :) :P
Polecam poczytać szczegóły nt. zawartości ;)
http://cempol.pl/msds/doku.php/stp

jedna_brew
15-10-14, 10:53
hej,

raz do roku zalewam tym szpecyfikiem. czy pomaga - nie wiem, ale raczej nie zaszkodzi.

Michał102
15-10-14, 12:44
Czy nie widzicie, że to tylko jeden z wielu gadżetów, który ma na celu zdarcie kasy i kręcenie interesu na głupocie innych???
Ale niestety natura ludzka jest taka, że im więcej razy się coś powtarza to staje się to prawdą...

Te środki raczej działają.
U siebie do ogrzewania kabiny lakierniczej używam palnika na olej opałowy... czasem się trafi gorszej jakości paliwo i palnik mi przerywa. Doleje do zbiornika środka do czyszczenia układu paliwowego i po jakimś czasie mu przechodzi i pracuje ładnie, także nie powiedziałbym że są to środki dla idiotów, coby tylko z nich kasę zedrzeć.

sebawo
15-10-14, 13:58
dolej ropy naftowej zamiast tego, albo innej wzbogacanej benzynki, efekt będzie ten sam :)

Labed2007
15-10-14, 15:34
Takie środki są wręcz zalecane dla osób które mają LPG. Jak jeździcie tylko na PB to też warto czasami coś takiego zalać. Albo raz na kilka, kilkanaście tankowań wlać VP lub inne paliwo premium.

ma1ster
15-10-14, 16:55
Nie wiedziałem, że aż tak źle jest ze społeczeństwem...

Labed2007
15-10-14, 17:10
Nie wiedziałem, że aż tak źle jest ze społeczeństwem...

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

Michał102
15-10-14, 18:30
Czy nie widzicie, że to tylko jeden z wielu gadżetów, który ma na celu zdarcie kasy i kręcenie interesu na głupocie innych???
Ale niestety natura ludzka jest taka, że im więcej razy się coś powtarza to staje się to prawdą...

Nie wiedziałem, że aż tak źle jest ze społeczeństwem...

Zamiast pierd.olić farmazony napisałbyś nam o co dokładnie chodzi.
Być może masz rację i nikt tego negować nie będzie.

mirasek
15-10-14, 18:33
Kiedyś musiałem użyć z ciekawości, no musiałem, do dziś nie mam pojęcia co to daje po za mniejszą sumą w portfelu :) Nigdy w żadnym benzyniaku nie miałem problemów z układem paliwowym i nie przypominam sobie żeby ktoś ze znajomych miał, po za skorodowanymi ze starości przewodami paliwowymi :)

Labed2007
15-10-14, 19:33
Ja zauważyłem, że na benzynie z uszlachetniaczem silnik chodzi trochę ciszej, zwłaszcza zimą.

kepa416
15-10-14, 23:33
Ja zauważyłem, że na benzynie z uszlachetniaczem silnik chodzi trochę ciszej, zwłaszcza zimą.

A to na ucho czy zmierzyłeś to jakoś? Bo u mnie po każdej operacji zmiany byle śrubki samemu mam więcej koni, niutów i jest ciszej :D wyobraźnia i wysokiego ego sprawia figle.

piotreek23
16-10-14, 01:39
Do Diesla z antydepresantem to działa i coś daje..ale do benzyny :-) po co dolewać coś co i tak w mniejszej czy większej ilości jest w benzynie..

joker333
16-10-14, 09:18
działa tak jak każde placebo :D

skolopendra
16-10-14, 09:59
w hondach jedyne co warto to przeczyścić układ z drobin wody przed mrozami .lejemy wtedy mocny alkohol do baku ,czy to denaturat , izopropanol lub inny ...
ok 0,5l

Michał102
16-10-14, 11:33
lejemy wtedy mocny alkohol do baku

Niektórzy mogą mieć z tym duży problem i zamiast do baku, to wleją do gardła :p

jedna_brew
16-10-14, 12:09
w hondach jedyne co warto to przeczyścić układ z drobin wody przed mrozami .lejemy wtedy mocny alkohol do baku ,czy to denaturat , izopropanol lub inny ...
ok 0,5l

tak zmarnować dobro... ;)

kruczekvu
16-10-14, 12:24
Nie używałem u siebie bo po co
Znajomi owszem i żadnych zmian nie było widać

RazoR91
17-10-14, 14:33
tak zmarnować dobro... ;)



Pijesz denaturat czy tam spirytus ? :p

Karpiczek
17-10-14, 17:13
w hondach jedyne co warto to przeczyścić układ z drobin wody przed mrozami .lejemy wtedy mocny alkohol do baku ,czy to denaturat , izopropanol lub inny ...
ok 0,5l

Mówisz rozumiem o silnikach ZS, tak? Mój civic nie używany z uszlachetniaczami i bak czysty, pompa również nic się nie dzieje. Te środki działają jak placebo. Paliwa mają tyle dodatków, że stosowanie dodatkowo tych z marketu jest niepotrzebne.

kepa416
17-10-14, 19:29
Zawsze można spróbować zlać brudne paliwo z filtra albo z czegoś innego i dolać preparatu :) Każdy wtedy zobaczy jak działa i czy działa

ma1ster
17-10-14, 20:31
Lepiej załóżcie kilka magnetyzerów na przewody paliwowe, nie zaszkodziło by też na powrotne, a najlepiej jeszcze na dolot powietrza i kable zapłonowe.
Wszystkie te preparaty to mogą nam naprawić silnik, jak np wypada któryś zapłon, silnik nie trzyma wolnych obrotów.
Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch wynalazków z dolaniem droższego oleju i kropelka ceramizera nie zaszkodzi.

Ja ze szwagrem stosujemy to wszystko i silnik po zastosowaniu tych preparatów i gadżetów znacznie lepiej pracuje. Często również sam się naprawia.

Warto dodatkowo na dłuższą metę pomyśleć o generatorze HHO, po zastosowaniu którego silnik spala 2L mniej paliwa...

Labed2007
17-10-14, 21:18
Lepiej załóżcie kilka magnetyzerów na przewody paliwowe, nie zaszkodziło by też na powrotne, a najlepiej jeszcze na dolot powietrza i kable zapłonowe.
Wszystkie te preparaty to mogą nam naprawić silnik, jak np wypada któryś zapłon, silnik nie trzyma wolnych obrotów.
Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch wynalazków z dolaniem droższego oleju i kropelka ceramizera nie zaszkodzi.

Ja ze szwagrem stosujemy to wszystko i silnik po zastosowaniu tych preparatów i gadżetów znacznie lepiej pracuje. Często również sam się naprawia.

Warto dodatkowo na dłuższą metę pomyśleć o generatorze HHO, po zastosowaniu którego silnik spala 2L mniej paliwa...

A mógłbyś napisać dlaczego te preparaty to takie zło?
Jak ja i inni forumowicze jesteśmy w błędzie, że to coś daje to chociaż daj racjonalny powód.

ma1ster
17-10-14, 22:16
A mógłbyś napisać dlaczego te preparaty to takie zło?

To nie jest żadne zło...

Czy pacjentowi w szpitalu po podaniu placebo dzieje się zło? nie dzieje się...

Więc i Twojemu silnikowi nic się nie stanie...

Dla przykładu sprawdź sobie co jest głównym składnikiem benzyny czy gazu, a właściwie z jakich cząsteczek się składa, możesz też zerknąć na dodatki, ale to margines...

Później jeśli uda Ci się znaleźć, to odszukaj skład jakiegokolwiek preparatu rzekomo uszlachetniającego paliwo możesz go tu przedstawić...

Może nawet łatwo znajdziesz czym tak naprawdę jest taki uszlachetniacz... Cena też Ci dużo powie... Zresztą ktoś tam wspominał wcześniej...

Na koniec nie zapomnij o stężeniu tego czegoś w Twoim zbiorniku z benzynom, ile jego cząstek przypadnie na ilość cząstek benzyny... I ewentualnie przy dużym stężeniu uszlachetniacza, dlaczego podnosi się ilość tlenu w paliwie...

Myślę że warto poszukać, bo coś się dowiesz... a to Ci nie zginie...

Labed2007
18-10-14, 00:55
Zło, ponieważ głupotą byłoby kupowanie za ok. 20zł, 250ml preparatu który nic nie daje.

1. http://www.stp.com/PDFEnglish/STP%20Complete%20Fuel%20System%20Cleaner%20_02-2012_.pdf
2. http://www.armoredautogroup.com/pdf/STP/STP-Complete-Fuel-System-Cleaner-(6-2011).pdf
Tutaj mamy karty środka STP do czyszczenia układu paliwowego.

Widzę że temat jest ci znajomy.
Poczytałem i niektóre ze związków chemicznych znajdujących się w uszlachetniaczach, są także w samej benzynie. Niestety nie wiem jak wygląda działanie pozostałych składników takich preparatów.
Ja chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej,z tego co kojarzę paliwa premium zawierają jakieś związki tlenu, które powodują nieznacznie większą moc silnika. Ale co to ma do uszlachetniaczy, które mają pomóc w usuwaniu osadów z układu wtryskowego?
Jeżeli można prosić, oświeć mnie i innych, w końcu dowiemy się prawdy.

piotreek23
18-10-14, 01:07
Ja chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej,z tego co kojarzę paliwa premium zawierają jakieś związki tlenu, które powodują nieznacznie większą moc silnika.
Tylko Shell Vpower 100+ miało(bo teraz inaczej się chyba nazywa) dodatek "tlenu" który poprawiał spalanie. Pozostałe "Premium" to 98 oktanów+niby więcej dodatków..jak nie masz napisane w instrukcji samochodu że lać tylko 98 to nic nie daje..

ma1ster
18-10-14, 10:10
z tego co kojarzę paliwa premium zawierają jakieś związki tlenu, które powodują nieznacznie większą moc silnika.

Do cząstek benzyny niestety nie da się podczepić atomu tlenu, da się podczepić do alkoholi, stąd większa liczba oktanowa paliwa o nazwie 100+, bo jest tak jakiś procent metanolu lub etanolu.

Co za tym idzie, w tej samej objętości paliwa, mamy więcej atomów tlenu, już na samym początku. Więc można mówić coś o lepszej sprawności układu, ale z drugiej strony mamy prawie o połowę mniejszą wartość opałową alkoholi...

Niewątpliwym plusem jest również mniejsze zanieczyszczenie spalin.

Obecnie w benzynie jest dodatek alkoholi, nie pamiętam dokładnie, ale chyba ok 5% dla benzyny 95...

Buteleczka uszlachetniacza kilku ml. na zbiornik benzyny, niestety nie ruszy żadnym parametrem.

Michał102
18-10-14, 10:27
Powoli zaczynasz pisać jasno i to się ceni. Nie każdy musi mieć pojęcie o dokładnym składzie chemicznym paliwa i tych wszystkich dodatków.
Napisanie coś w stylu "moja racja jest bardziej mojsza niż ta twoja twojsza" i wyzwanie kogoś od idioty wywołuje u mnie palpitacje.

Labed2007
18-10-14, 13:49
Wiec tak, mamy 4 strone tematu i nadal brak odpowiedzi czy te srodki dzialaja.

Jak kolega z przedostatniego postu ma taka wiedze, to bede wdzieczny razem z innymi forumowiczami za jej przekazanie.
Moze siadz w wolnej chwili i napisz bo ja chetnie przy kawie poczytam.

Michał102
18-10-14, 14:35
Jak kolega z przedostatniego postu ma taka wiedze, to bede wdzieczny razem z innymi forumowiczami za jej przekazanie.

O mnie chodzi (poprzedni post)?
Ja tam żadnej wiedzy nie mam i też chętnie bym się czegoś nowego dowiedział :)

Labed2007
18-10-14, 17:51
Nie, chodzilo mi o uzytkownika ma1ster

jarosekk
19-10-14, 13:16
Sorki pomylilem tematy

dejwid
20-10-14, 09:38
A jak to wyglada przy lpg bo do butli tego nie wleje czyli domyslam się że mam to wlać normalnie do baku i przelatać pare km na benie? Potwierdzi mi ktoś moje obserwacje?

piotreek23
20-10-14, 11:10
Cały bak albo dwa jak z tym wypalisz to może będzie różnica :-) zresztą co wy tam chcecie czyścić..wtryski? Wtryski to się za pomocą maszyny czyści :)

jedna_brew
20-10-14, 11:55
Pijesz denaturat czy tam spirytus ? :p

tylko filtrowany ;)

ma1ster
20-10-14, 17:06
A jak to wyglada przy lpg bo do butli tego nie wleje czyli domyslam się że mam to wlać normalnie do baku i przelatać pare km na benie? Potwierdzi mi ktoś moje obserwacje?

Trzeba wyjeździć cały gaz, później odkręcić wielozawór i nalać do pustej butli preparatu, po czym zmontować wszystko po kolei i tankować gaz.

piotreek23
20-10-14, 18:38
@Ma1ster chyba się jednak obędzie bez rozbierania instalacji
http://nagaz24.pl/preparat-specjalny-dodatek-do-lpg,s,4224,p,pl.html

Karpiczek
21-10-14, 13:34
Trzeba wyjeździć cały gaz, później odkręcić wielozawór i nalać do pustej butli preparatu, po czym zmontować wszystko po kolei i tankować gaz.

HAHAHAH! Rządzisz :P

sebawo
21-10-14, 17:31
ktoś ma problem ze zrozumieniem sarkazmu :P
A co do meritum czyli "czy to coś daje" to zapytam, jakich odpowiedzi oczekujecie? Sprawdzenie/test musiałby wyglądać tak: stawiasz obok dwa auta z tym samym silnikiem, który jest tak samo zużyty i przejechał taką samą ilość km na takim samym paliwie. Do jednego zalewasz specyfik, do drugiego nie. Potem jeździsz aż wyjeździsz bak, następuje rozebranie np. wtryskiwaczy oraz baku w celu sprawdzenia zawartości wody. Potem można stwierdzić, że coś daje.
A teraz odpowiedzcie sobie na pytanie czy preparat za 15PLN jest wart takiego testu :)
Moje zdanie takie: krzywdy nie zrobi, ale żywotności silnika (wtrysków itp.) nie poprawi ;)

Labed2007
21-10-14, 18:11
Czytałem kilka opinii że preparat jest w stanie "ruszyć" mocno zanieczyszczone wtryski. Ale ile w tym prawdy - nie wiadomo.

jozek_marek
31-10-14, 07:12
Preparaty działają, sprawdziłem nawet na własnej skórze. Ale w dieslu, nie benzynie.
Chodzi głównie o przeczyszczenie pompowtryskow.
Spece którzy odczytuja logi tez potwierdzaja ze po użyciu tego preparatu logi są lepsze.
Ja czyscilem pompki liqui moly

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

ma1ster
31-10-14, 15:38
Spece którzy odczytuja logi tez potwierdzaja ze po użyciu tego preparatu logi są lepsze.

Nie logi, tylko korekcje...
A, że się zmieniają to jest chyba oczywiste, jeśli podajemy z paliwem jakiś procent specyfiku, na bazie alkoholu, czy węglowodorów, które zmieniają parametry spalania paliwa...

Jesteś w błędzie nazywając "Specem" człowieka, który opowiada takie rzeczy... Dla mnie to najzwyklejszy matoł.

jozek_marek
31-10-14, 15:42
Ok, tylko ze nie jest to wlewane do zbiornika z paliwem lecz podane bezposrednio na pompki. Paliwo jest puszczone powrotem do zbiornika. Fura chodzi na tym czymś, wypali się ten środek i z powrotem podpina się paliwo ze zbiornika. U mnie pomogło, nie wiem na jak długo ale nie rzuca juz fura, a nieraz potrafilo i to ostro.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

piotreek23
31-10-14, 22:50
Tak taki system czyszczenia dziala, jak najbardziej. Do takiej maszyny się podłącza i ona robi jakby płukankę..