PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze swiatelkiem wewnatrz auta 5g



Mystek
15-11-04, 22:53
Dopiero dzis zauwazylem ze jest cos nie halo z moja lampka nad glowa a problem jest taki ze jak otworze drzwi to sie lampka zapala ale po jakis 5 sekundach gasnie i ciemnosc ... Co jest grane ?!

cihy
16-11-04, 07:48
ZAWSZE po 5 sekundach? poruszaj drzwiami (nie zamykając całkiem) i sprawdź czy się nie zapala - moze czujnik się przybrudził, albo cos taiego

SAJENS
16-11-04, 09:21
Albo masz zainstalowany sciemniacz swiatla tylko ze jakis amator to robil i zle podpiol :)

SAJENS

cihy
16-11-04, 11:21
nic o tym nie pisal, wiec zakladam, ze nie...
OT:SAJENS MIALES MI COS PODESLAC!

boomer
16-11-04, 12:38
Wg mnie czujniki otwarcia drzwi - mechanizm to to prymitywny trzeba rozbierac i naprawiac

polkar
17-11-04, 15:13
Oszczędzisz na żarówce... hehe...

hubiii
20-11-04, 09:50
ja mam to samo tez mi gasnie ... mala konserwacja i bedzie po sprawie

mule
05-04-05, 15:11
zeby nie robic nowego topica, a nie znalalem nic innego w tym temacie


no wiec jest taka sprawa, w moim coupe 6gen najpierw przestala swiecic zarowka w bagazniku, podjechalem do kumpla pomierzyl stwierdzil ze napiecie jest, tylko ze trzeba styki przeczyscic, zrobilem swiecilo ale niedlugo-olalem sprawe
ale teraz niedawno przestala swiecic tez zarowka z kabinie! myslalem ze zarowka ale kupilem nowa i tez nie dziala:( mial ktos cos podobnego,
jakies wskazowki?
z gory dzieki

boomer
05-04-05, 15:15
Sprawdz napiecie, przeczysc styki i sprawdz czy kable sa podpiete do tej kostki z wejsciem na zarowke bo moze gdzies tam przerywac. Rozumiem ze mowisz o sytuacji ze zarowka nie pali nawet kiedy suwak ustawi sie w pozycji Light On bo jesli masz ustawione tylko po otwarciu drzwi to byc moze czujniki otwarcia drzwi wymagaja przeczyszczenia

mule
05-04-05, 15:50
no wlasnie w ogole nie daje znaku zycia, stad myslalem ze mogla sie spalic ale nowa tez nie bangla:(
no nic bede musial poczekac do weekendu bo teraz nie mam miernika, jakby ktos mial jaka ciekawa idee to prosze pisac

boomer
06-04-05, 09:37
A bezpiecznik sprawdzales?

Amadeus
06-04-05, 09:49
Albo styki na dzwiach co masz sa brudne i sie nie otwieraja dokladnie albo blaszki stykajace w lampce moze sa usrane .Sprawdz ja mialem np. tak ze mi mygalo swiatelko i to byly styki , magicznie togilem i jest git.

boomer
06-04-05, 09:59
Hehe mi tez sie to zaczelo dziac wczoraj :) Bezpiecznik od razu sie przepala wiec gdzies mam zwarcie :) W weekend sie zabieram do tego :)

mule
06-04-05, 10:41
no tak bezpiecznik, wybaczcie ignorancje ale ktory to bedzie? domyslam sie ze ktorys z tych po lewej stronie kierowcy?:P

boomer
06-04-05, 10:45
Masz ksiazke serwisowa? U mnie dodatkowo schemat jest na tylnej sciance otwieranego schowka za ktorym sa bezpieczniki. U mnie ma on 7.5A

mule
06-04-05, 11:02
no ksiazki niestety nie mam, ale faktycznie jest plastikowa rozpiska bezpiecznikow na sciance, no nic bez miernika to sie nie dowiem co jest
dzieki za wskazowki, jak cos to sie bede odzywal:)

JABOL
06-08-06, 21:11
witam i mam sprawe odnosnie poruszonego tu tematu:mam 5gen i jest taki problem 1)otwieram drzwi nie zapala mi sie lampka otwarcia drzwi,ale po otwarciu bagaznika zapala sie.
2)nie mam napiecia w lampeczce w podsufitce i w swiatelku w bagazniku.
wiecie moze jak to jest podlaczone albo poradzcie cos. sprawdzalem bezpieczniki sa ok wszystkie

greczko
10-08-06, 13:36
U mnie podobnie, przy otwarciu drzwi lampka się nie zapala, chociaż styk w drzwiach musi być sprawny - jak odbezpieczam alarm, mam funkcję ponownego załączenia alarmu jeśli nie zostaną otwarte drzwi i centralka alarmu prawidłowo rozpoznaje, kiedy drzwi są otwarte, a kiedy nie.

Konstrukcja lampki oświetlenia jest następująca (już ją "rozbebłałem"): do lampki dochodzą 2 przewody, na jednym jest zawsze (+), a na drugim jak się domyślam powinna byś podawana masa (-) po otwarciu drzwi. Oprócz tego lampka jest przykręcona do masy wkrętem.
Teraz opcje są dwie (mówię o [glow=red:0e88e9cf50]nie działającej[/glow:0e88e9cf50] lampce i pomijam sytuację, gdy spaliła się żarówka :D ):
:?: albo zawsze nie działa, nawet jak damy przełącznik na "ON" - wtedy trzeba sprawdzić przewód (+) i bezpiecznik (bo minus jest raczej OK - wtedy lampka korzysta z tego wkręta przykręcającego obudowę do masy)
:?: albo nie działa tylko przy przełączniku ustawionym w środkowej pozycji, czyli przy otwarciu drzwi - no właśnie, tak jak u mnie, co zrobić :566: ? ?

Aha, może ktoś wie, jak pościągać te piękne plastikowe elementy "tapicerki" na słupkach, aby się dobrać do przewodów idących od wyłączników drzwiowych?