PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana uszczelki miski olejowej. Dać sylikon czy nie?



LechuLK
09-10-14, 01:03
Będę wymieniać uszczelkę miski olejowej OEM. Teraz pytanie czy dać tam jeszcze silikon dodatkowo czy nie trzeba? Bo jedni piszą żeby dać a inni nie że silikon puchnie i potem jest nieszczelność. Jeżeli trzeba to w jakich miejscach?

wiesko1261
09-10-14, 06:43
ja na nową dawałem ;) VICTOR REINZ ,dokładniej na załamaniach-zgięciach i nawet się nie poci

jonek002
09-10-14, 08:17
Klej na silikon. Misa-uszczrelka i uszczelka-blok

kruczekvu
09-10-14, 13:34
Klej na silikon. Misa-uszczrelka i uszczelka-blok
Taa i za chwilę będzie jeszcze gorzej
Nigdy nie stosowałem i nie stosuję silikonu jeśli jest uszczelka
Jeśli jej nie ma to wiadomo ale zanim zaleję olej to auto stoi do następnego dnia żeby wszystko dobrze związało

kamilo001
09-10-14, 13:57
Najlepiej kleić na dirko i w tych miejscach co jest zaokrąglona miska przy kole pasowym i przy skrzyni i nigdzie więcej reszta idzie na sucho!

delek
09-10-14, 17:25
ja na nową dawałem ;) VICTOR REINZ ,dokładniej na załamaniach-zgięciach i nawet się nie poci
Dokładnie tak. Reinz/Dirko (ja kupiłem reinza - Reinzosil) na obie strony uszczelki. W serwisówce piszą, że tylko na tych załamaniach, reszta na sucho, jak kamilo001 napisał i ja też tak robię. Identycznie smaruje się uszczelkę pokrywy zaworów.
http://oi59.tinypic.com/2eg5v9w.jpg

Z ciekawostek gdzieś kiedyś wyczytałem post jakiegoś mechanika, który spotkał się z silnikiem, w którym zamiast uszczelki pod głowicę była wsadzona papa :D Myślałem, że j#### jak to przeczytałem :D

ma1ster
09-10-14, 17:29
... Dlatego jeśli stara jest nie przerwana, można założyć starą na w/w masie Dirco czy innych pochodnych...

spot
09-10-14, 18:34
OEM uszczelka i sylikon tylko w tych miejscach o których pisze serwisówka. Do tego klucz dynamometryczny, dokręcenie śrób momentem 12 Nm (albo 10, nie pamietam dobrze) i nie ma prawa żeby przeciekał olej jeśli misa jest prosta.

pablo__89
09-10-14, 20:15
Oryginalne uszczelki były przyklejane do misek na całej powierzchni.

mirasek
09-10-14, 22:13
Nie były, stare są przygrzane i tyle, dlatego ciężko je oderwać.

PIMPEK_EJ2
09-10-14, 23:04
Przecież Honda zaleca montaż na sylikon w w/w miejscach tak samo jak przy pokrywie zaworów. Btw jak składałem na starej uszczelce miski d15b7 to całość przeleciałem Reinz-em i nic się nie pociło i nie ciekło. Reinz bardzo dobry jest;)

LechuLK
10-10-14, 00:09
ok już wszystko wiem. Dzięki za odpowiedzi. Jak nowa to na miejscach zagięcia dirko/REINZOSIL. A jak stara jest cała to ewentualnie w całości przesmarować i składać.

Ten patent głowicę na papę to ktoś miał niezłą fantazję :D

RRa
10-10-14, 16:50
silikon w miejsca wskazane w manualu.

w moim starym EG zakładałem ze 3 razy starą OEM i zero wycieków..

ma1ster
10-10-14, 17:01
w moim starym EG zakładałem ze 3 razy starą OEM i zero wycieków..

Właśnie... wiec po co kupować nową...