PDA

Zobacz pełną wersję : Ciężko zapalić na zagranym



daniel3808
06-10-14, 08:25
Witam, Mam taki problem, że na zimnym silniku zapala bez problemu, ale gdy silnik się zagrzeje do właściwej temperatury ciężko odpalić. A konkretnie wygląda to jakby aku był rozładowany, albo coś utrudniało przekręcenie wałem, czasem słychać mechaniczny dźwięk jakby tłok walnął mocno w zawór, ale to tylko na gorącym, jak ostygnie pali od razu, żadnych oporów.
Co jest grane, rozrząd jest ok, może to być kwestia zapłonu? albo rozrusznik pada?
Podpowiedzcie coś.

wiesko1261
07-10-14, 06:53
mam podobnie tylko chwilowo ustało ;) chyba do wymiany elektrowłącznik rozrusznika
po prostu nadpalone styki i słabo przewodzą napięcie ,na zimnym kręci jak głupi a po chwili nie może
obrócić silnika ,po kilkakrotnym przekręceniu stacyjki czasem zaskoczy ;)
można zrobić test -zewrzeć oba wkrętakiem ,kluczem (tylko ostrożnie żeby nie dotknąć masy)
te dwie miedziane śruby przy rozruszniku ,jak zakręci to będzie wiadomo:)

daniel3808
07-10-14, 09:08
Dzięki za odpowiedź, dziś to sprawdzę po pracy, i zapłon przy okazji sprawdzę

daniel3808
08-10-14, 08:28
Nie miałem dużo czasu by coś pogrzebać przy nim ale jak je zwieram, nawet bezpośrednio od plusa dam to nie może przekręcić, zupełnie jakby aku był rozładowany

kazik1989
08-10-14, 16:25
no bo rozrusznik ma cięzko, to że podłączysz bezpośrednio nic nie zmienia.

daniel3808
09-10-14, 07:51
dzięki panowie, rozebrałem go, dużo nagarów w środku i brudu, wyczyściłem wszystko, przesmarowałem łożyska złożyłem i na razie wszystko gra, kręci dobrze :)

daniel3808
31-10-14, 09:23
Ponawiam mój problem, wydawało mi się że było ok ale po mocniejszym rozgrzaniu dalej to samo, podmieniłem rozrusznik na inny 100% sprawny i to samo, to nie wina rozrusznika, tylko czego? Ktoś pomoże jeszcze?

delek
01-11-14, 11:42
Spróbuj zakręcić ręcznie wałem (nasadka 17 mm, kręcisz przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) na zimnym silniku, żeby mieć porównanie jakiej siły musisz użyć, potem spróbuj zrobić to samo na gorącym. Jak będzie tak samo to jednak elektryka. +12 V piszesz, że wykluczyłeś, to zostają masy.

daniel3808
03-11-14, 07:32
Zauważyłem też że przy próbie odpalenia czasem rozrusznik zaczyna kręcic i w pewnym momencie jakby tłok walnął w zawór, takie mechaniczne stuknięcie, tylko że to nie zawór bo rozrząd jest ok, sprawdzałem, delikatny efekt (prawie żaden) daje ruszanie zapłonu ale ustawiłem na lampę i dalej to samo, co do kręcenia wałem na rozgrzanym to nie próbowałem jeszcze, muszę sprawdzić, ale zastanawiam się co to za dźwięk przy kręceniu, jakby tłok napotkał przeszkodę, wał w tym miejscu zatrzymuje się na moment i dalej kręci, czasem i na zimnym nie ma tego.

piotreek23
03-11-14, 09:49
Daj rozrusznik do pełnej regeneracji..to na początek. Bo jeżeli po czyszczeniu pomogło na chwilę to być może wymagana jest pełna regeneracja.

T0mekk1
03-11-14, 11:39
Kiedy zawory były regulowane?

daniel3808
03-11-14, 17:51
Daj rozrusznik do pełnej regeneracji..to na początek. Bo jeżeli po czyszczeniu pomogło na chwilę to być może wymagana jest pełna regeneracja.
Rozrusznik podmieniony z innym w pełni sprawnym, i to samo.
Po regeneracji mojego tylko mi się wydawało że wszystko wporzo bo po prostu nie dogrzałem dobrze silnika


Kiedy zawory były regulowane?
Zawory były regulowane bardzo dokładnie niedawno tzn jakiś tys km temu.