PDA

Zobacz pełną wersję : Podwyzszone spalanie - nietypowy problem



Davido_
03-10-14, 17:05
Witam , szukałem podobnego problemu ale nie znalazłem ... więc do rzeczy na poczatku zalałem do pełna i po przejechaniu 100 km do dystrybutora weszło 14,62 l no ale ok to było jeżdżone trochę ostrzej itd. , zalałem znowu do fula i przy spokojnej jeździe po miescie (odcinki 10-12 km ) jazda do 3 k rpm , dużo hamowania silnikiem , podjeżdżam na stacje i co ? Weszło 12,4 l /100 (ani razu nie wpięty vtec) . Powtórzyłem test jeżdżąc deliaktnie i 12,2 l ; / Błędów nie ma , sonda wymieniona , bo poszła grzałka ,filtr stożkowy nowy , układ dolotowy szczelny , przepustnica , krokowy , fitv itd. wyczyszczone . Czym jeszcze może byćspowodowane takie spalanie ? Jedna rzecz której szczerze mówiąc nie wymieniłem to filtr paliwa ale czy aż taki wpływ na spalanei by miał ? Myślę , że to spalanie to 2-2,5 l za dużo jak na "eco driving" Jakieś pomysły ?

p.s. Silnik to b16a2

Subtil
03-10-14, 17:24
Ja miałem podobnie przy przestawionym zapłonie. Jak bym nie jezdził to norma wychodziła 15l, teraz po ustawieniu zapłonu, wymianie kabli i swiec bo były leciwe auto pali max 9l po miescie bez vitka ;)

Davido_
07-10-14, 09:53
Ustawiłem zapłon, świece i przewody też wymieniłem i dalej to samo ... nie mam pojęcia co jeszcze może być nie tak . Jakieś sugestie ?

daniel3808
07-10-14, 10:49
Wtryski nie leją nigdzie? może gdzieś jakiś wyciek jest, hamulce nie trzymają?

Davido_
08-10-14, 13:14
Hamulce nie trzymają , łozyska też wymienione więc koła obracają się "luźno" . Co do wtrysków to nie wiem czy leją szczerze mówiąc , postaram się poszukać jak je sprawdzić .

Subtil
08-10-14, 15:27
Zobacz czy ladnie rozpylają, przy schodzeniu z obrotow powinny przestac lac i zaczac znow ok 2tys, jak zgasisz fure to nie powinno nic leciec juz. Zresztą przy przelewających wtryskach standardowo powinna sie zmienic kultura pracy silnika, niestabilne obroty na jalowym, problem z wejsciem na obroty itp itd. Sprawdz czy z wydechu czuć nieprzepalone paliwko.

Davido_
09-10-14, 00:53
Chyba znalazłem coś co można połączyć ze spalaniem ... sprawdziłem dzisiaj jeszcze raz zapłon i zauważyłem że stroboskop świeci z przerwami co jakiś czas 1-2 sekundowa przerwa . Sytuacja powtarza się na dwóch cylindrach . Na dwóch pracuje regularnie .Pytanie czy takie wypadanie zapłonu wpływałoby aż tak bardzo na spalanie ? Raczej przewody do wymiany bo kopułka i palec czysta a świece nowe . Możliwe że wypadający zapłon aż tak podnosi spalanie ?

davidddd
13-10-14, 14:30
Zawsze mozna sprawdzic :)