PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzypienie przy ruszaniu kierownicą civic vi



djdodo95
28-09-14, 21:15
Witajcie, od wczoraj w mojej hani coś skrzypi przy ruszaniu kierownicą od strony koła po prawej stronie, ale nie podczas ciągłego kręcenia jak to zwykle bywa, a tylko przez pierwsze 1/4 obrotu i to tylko przy ustawieniu kierownicy do jazdy na wprost, po zdjęciu koła i wstawieniu samochodu na podnośnik zapadła cisza i wszystko wydawało się być w porządku, po podstawieniu podnośnika pod wahacz, także była cisza, natomiast po zakręceniu koła i przejechaniu może 100m znowu się zaczęło...
Ma ktoś jakiś pomysł co to może być ?
Nie wydaje mi się żeby to był sworzeń, bo skrzypi tylko przy powolnym skręcaniu i do tego tylko przez 1/4 obrotu i tylko przy poz. na wprost... ale bardzo to denerwuje podczas jazdy, ponieważ jest to bardzo głośne...
Help me! :(

PS. Jutro dopiero będę miał możliwość wstawienia samochodu na kanał.

Civic VI 3d d14a3 1998r.

PIMPEK_EJ2
28-09-14, 21:41
Zobacz czy Ci czasem osłona od tarczy hamulcowej nie dotyka, Chociaż wtedy piszczało by cały czas:/

djdodo95
28-09-14, 21:55
zdejmowałem całe koło, podczas postoju też skrzypi... Nie chce ryzykować życia w razie podwinięcia koła, dlatego lepiej odstawię furę do czasu aż się okaże, co to...

Yotomeczek86
29-09-14, 12:09
Górny sworzeń, u mnie też tak było

djdodo95
30-09-14, 17:18
a jednak... przyczyną stał się znokautowany sworzeń górny wahacza. Dzięki za pomoc ;)