PDA

Zobacz pełną wersję : d16y7. blad 45,65 wymiana ukladu wydechowego



mlody207
25-06-08, 21:21
Witam,
zaczne może od opisu sytuacji.
Pod koniec zeszłego roku kupiłem kanadyjską wersję civica EJ6 w sedanie. Z czasem zauważyłem, że jest jakaś taka przymulona i przyspiesza jedynie do ok 4k rpm, później już tylko wyje. Zapisałem się na forum i wyczytałem, iż sławna pomarańczowa kontrolka powinna mrugnąć przy odpalaniu - ale u mnie nie świeciła w ogóle.

Pod maską znalazłem pająka z kabli, luty na wierzchu, poruszałem i podłubałem, zaczęła świecić check engine. Zrobiłem samodiagnostyke: pokazuje błędy 41 i 65. W międzyczasie zaczęło coś brzęczeć w układzie wydechowym (jakby nakrętke do tłumika wrzucić). Mechanik stwierdził, że katalizator do wymiany (ma przynajmniej 150 kkm), a jego kawałek wydmuchało do tłumika. W salonie za kata chcą 3,5k pln, a w nie-salonie 3 k. Jakieś uniwersalne z kolei za ok. 800 pln, ale tu pozostaje problem z tym kolektorem.

Poczytałem troche i doszedłem do wniosku, że zmienie cały układ na 2" zaczynając od kolektora 4-2-1, poprzez tani tłumik z allegro za 50zl zamiast kata, przez przelotowy środkowy i jakiegos ultera na końcu, ale tu zaczynają się niewyjaśnione kwestie :/

1. czeka mnie podróż do włoch i w związku z brakiem wpisanego w dowód kata, mogą wyniknąć jakies problemy, gdy fizycznie zabraknie go pod maską?
2. proszę o potwierdzenie konieczności emulacji drugiej sondy (kabel na pewno nie starczy do końca kolektora)
3. czy jest możliwe przeniesienie kata (bez utraty jego właściwości) za kolektor, ale juz pod podwoziem?
4. czy w w/w przypadku, jest sens w ogóle zmieniać układ na kwasówke 2''?

dodam jeszcze, ze moja hanka pali zawsze i bezwzględnie 10/100. Czy to emerycko czy ponad 4k rpm - zawsze bierze 10 litrów :/

z góry dziekuję za odpowiedź,
pozdr

ps. prosze mnie nie odsyłać do szukajki, bo swoje juz przeczytałem - takich pytań było kilka, ale jedynie z całą masą wymijających odpowiedzi

Sławek
25-06-08, 23:06
1. We Włoszech raczej nie będzie problemów.
2. Potwierdzam :p , aby nie było błędu musi być sonda, lub przynajmniej jej emulacja. Przedłuż przewód od starej sondy, nie baw się w emulatory.
3. Jest możliwość, i dużo ludzi tak ma. Kat będzie potrzebował trochę więcej czasu na osiągnięcie odpowiedniej temperatury potrzebnej do dopalania, z racji większej odległości od silnika.
4. Na 2" jest sens, na większy już nie.
Zanim cokolwiek zrobisz, doprowadź auto do porządku, masz prawdopodobnie uszkodzoną sondę.
Poczytaj tu: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=20493

mlody207
26-06-08, 11:32
2. Ze zdjęć tego kolektora, które nie raz przewijały się na forum wnioskuje, że kończy się on gdzieś w okolicy fotela kierowcy. Czy to aby nie za daleko dla katalizatora?

Wg tabeli stąd: http://www.honda.cba.pl/samodiagnostyka_ecu.html mam uszkodzone grzałki w obu sondach.
41 Primary Oxygen Sensor - Heater circuit malfunction
65 Oxygen Sensor Heater (Secondary) malfunctioning or defective oxygen sensor heater

Coś ciężko mi sie zdaje, że to raczej problem tych pająków pod maską, a nie samych sond :/



thnx

thnx

Sławek
26-06-08, 12:44
Moze być kakalizator w tym miejscu. Sam tak miałem z moim 4-2-1, i na badaniu spalin wyszło wszystko w normie. Jak masz 4-2-1 to jest to jedyne miejsce gdzie wejdzie katalizator.
Jakich pająków?? Sondę można sprawdzić na oscyloskopie- koszt to 20zł w stacji diagnostycznej.

mlody207
26-06-08, 21:25
O, dzięki za info, podjadę na jakąś stację jak się sprawa nie wyjaśni.
Na razie ustaliłem, że problem leży nie w samej sondzie, ale w obwodzie grzałki - nie ma napięcia na kostce. Próbowałem iść tym tropem, ale wiązka wchodzi za silnik tak od dołu, a kanału żadnego nie mam ;/
Na obu sondach obwód grzałki ma dokładnie 13,7 ohma, więc wyglądają na sprawne

Jadę jutro do elektryka jakiegoś żeby obadał co tam piszczy, a póki co to ustaliłem, że ta pajęczyna jest wynikiem niezwykle ciekawie rozwiązanej instalacji alarmowej. Pewnie przecięto mniej lub bardziej przypadkiem przewody od kontrolki 'check engine', bo poruszalem kablami i znowu przestała świecić.
Jest jakiś manual ze schematem elektrycznym mojego cifa?

Co do kata, miałeś sportowy, uniwersalny czy od innego modelu?

Sławek
26-06-08, 23:24
Manuale są przyklejone u góry.
Kata miałem uniwersalnego -"Bosal" z metalowym wkładem.

mlody207
15-07-08, 01:37
Jest ok,
sondy pomierzone i sprawne. Problem z ukladami grzalek lezal w jakis samodzielnych przerobkach elektryki u poprzedniego wlasciciela. Kosztowalo mnie to co prawda 300pln ale dziala, kontrolka od checka juz swieci tak jak powinna, wszystko sie ladnie diagnozuje.

Dwa tygodnie od 'naprawy' sond dalej bierze 10 l/100 wiec poszukiwania problemu trwaja.

Na srode jeszcze umowilem sie z mechanikiem na pomiar cisnienia na pompie paliwa, bo jak kilka innych hondzinek na forum, moja tez nie przyspiesza powyzej 4k rpm.
Wyglada na to, ze modernizacje wydechu dopiero po wakacjach :/

Poki co, dzieki Slawek za pomoc :)

pozdr

falek84
15-07-08, 21:54
sorki za out ale mam pytanie czy w silniku d16y7 sa dwie sondy? Bo u mnie jest jedna

Sławek
15-07-08, 23:29
Jedna jest w kolektorze wydechowym, a druga zaraz za katalizatorem.

bydle
17-07-08, 10:53
Mam ten samo problem moj samochod niezaleznie od stylu jazdy zawsze przepala 10/100 i nie robi mu roznicy czy zaleje do niego v-power'a czy jakis shit...zawsze lyka 10/100 i tez chcilabym cos z tym zrobic bo to nie jest normalne! Jak ziom dojdziesz u siebie ocb. to daj znac...ja bede zaczynac od sondy poszukiwania

a propos robiles moze restet?

mlody207
20-07-08, 00:20
jasne, nie raz i nie dwa.
za pierwszym razem bawilem sie nawet w to nauczanie silnika, ale nie widze roznicy miedzy resetem z nauczaniem, a bez.
Naprawiono mi ostatnio kilka rzeczy takich mechanicznych, wczoraj magik mechanik twierdzil, ze "przesunal kat wyprzedzenia zaplonu blisko maksymalnego bez wplywu na temperature silnika" i auto ozylo musze przyznac. Teraz lepiej sie zbiera od 2k i nie ma juz wspomnianego efektu dziury powyzej 4k rpm - plynnie przyspiesza az do odciecia i przyjemniej sie jezdzi :]

zastanawiam sie tylko, czy takich przerobek nie powinno sie robic na hamowni

pozdr