PDA

Zobacz pełną wersję : [Eg] Szyba zasuwa się za skosa



xman
22-09-14, 10:53
Siema. Problem jest następujący. Szyba ciężko się odsuwa. Od góry do połowy idzie ciężko, od połowy jak powalczę góra/dół przyciskiem to idzie szybciej. Wiem, że trzeba nasmarować te prowadnice gumowe. Ale zastanawiam się jak sobie poradzić z tą szybą. Mam tak od remontu we wszystkich drzwiach. Na początku była bajka ale po miesiącu się porypało...

Jest mi ktoś w stanie poradzić jak to ogarnąć? Czy coś trzeba przeregulować czy jak? Od strony słupka środkowego szyba wysuwa się ok 1cm (patrząc po rysie po uszczelce). Więc kilka mm nie dochodzi przy lusterku i słychać szum podczas jazdy co nie jest przyjemne.

PlushaQ
22-09-14, 12:04
Jak zdejmiesz boczki, to jest tam szyna regulacyjna (na samym krzyżaku mechanizmu). Jak dobrze pamiętam ma jakieś 20cm i reguluje się ją przsuwając ją góra/dół za pomocą śruby na jej końcu.

xman
22-09-14, 23:26
No ale z tyłu też się tak zrąbało samo z siebie?


Z tą regulacją to ci chodzi o tą szynę co jest mniej więcej w połowie drzwi od strony słupka środkowego. Ta pozioma? Ona ma ciut regulacji na śrubach. Jeżeli się mylę to podrzuć jakiekolwiek foto żebym nerwicy przy tym nie dostał. A w tylnych drzwiach tak samo się reguluje?


I co polecacie na wysmarowanie szyn? Do dyspozycji mam zwykłą wazelinę <nie techniczną> (używana przed zimą na uszczelki) i smar bezbarwny w spray'u. To tak na szybko. Jeżeli jest coś bardziej sprawdzonego to to mogę nabyć.

xman
19-10-14, 13:55
Nikt nie jest w stanie mi pomóc?

kacek12
16-11-14, 00:21
Mialem ten sam problem i kupilem smar do uszczelek wpuscilem w prowadnice po ktorych chodzi szyba i szyba chodzi rowniutko ;)