PDA

Zobacz pełną wersję : Swap skrzyni auto na manual d16y8 - czy warto / wnioski / problemy po sw



kostek1234
21-09-14, 14:03
Witam jestem świeżo po swapie skrzyni automatycznej na manualna w civicu coupe rocznik 97 silnik d16y8

Długo zastawialem sie nad tym.zabiegiem i do konca nie bylem przekonany mimo komentarzy " fajna tylko szkoda ze automat" .Musze przyznać ze nawet sie przyzwyczilem do automatu i wygody jego uzytkowania. Zawiodlem sie troche nad szybkoscia reakcji na pedal gazu, i lekkim szarpnieciem podczas zmian biegow ( zalezalo to od predkosci z jaka sie jechalo ) nie bylo to jakos mega bardzo odczuwalne a moze jestem przeczulony czy cos . Ale doszedlem do wniosku ze automat poprostu tak ma. Silnik jak j skrzynia w idealnym stanie . Silnik nie bierze ani grama oleju i jestem mega zadowoloby z jego kondycji.
Co dobrze rokowalo na przyszlosc z zestawieniem z manualna skrzynia biegow

W polowie sierpnia b.r.zdecydowalem sie na swap.

Kompletowanie czesci.
[ moim celem bylo znalezienie czesci ktore oryginalnie byly w manualnym d16y8 ]

Udalo mi sie kupic kompletny swap od kolegi z forum.

O najwazniejszych pisze ponizej.
- skrzynia S40 ( sprzegło z dociskiem zostało to samo ) stan czesci wedle zapewnien sprzedajacego i mechanika byly w b. Dobrym stanie .
- pedaly sprzegla, gazu , hamulca
- wysprzeglik
- zbiorniczek sprzegla
- przewod do wysprzeglika
- komputer z manuala d16y8 o oznaczeniu 37820-P2P-C34
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/21/d73709a0dbcda46248610daabeff2770.jpg

- drążek zmiany biegów
- mieszek
- wedziki / nieiwem.jak to.sie fachowo nazywa ida od drazka.do skrzyni.
- licznik od manuala

Mozliwe ze zapomnialem o czyms ale najwazniejsze chyba wymienilem.

Swap zostal przeprowadzony przez doswiadczonego mechanika ktory specjalizuje sie w hondach. Dzieki Karolu.

Podczas swapu nie bylo problemow z prselozeniem skrzyni. Troszke wiecej zabawy bylo z przelozenie pedałów ale sie udalo.
Zworka w zlaczce do drazka z automatu do oszukania iz wrsucony jest bieg N. Swap wymagal rowniez pociagniecia 2 przewodow do wstecznego. Z czujnika w skrzyni.

Problemy:
Podczas swapu gdy wrzucilismy komp z manuala silnik zaczal wariowac krecil sie tylko do 5tys. A potem obroty spadaly do 1.5 tys. I falowaly..
Po podlaczeniu kompa z automatu silnik chodzil normalnie . Check engin sie swiecil blad nr 19 blad zwiazany bezposrednio z automatem.
Postanowilismy przelozyc przewody w kostce od kompa. Wedle tutorialu na hondatech
Jednak wowczas automat zaczal sie zachowywac jak z kompem z manuala.

Postanowilem wrocic do org konfiguracji z kompem z automatu.

Skad te problemy ? Doczytałem, iż w manualu inne jest umiejscowienie krokowca Iacv w manualu jest on zamocowany z tylu kolektora ssacego i ma wtyczke na 2 przewody w automacie iacv jest ponizej przepustnicy . Znalazlem tutorisl ktory pokazuje jak zamontowac iacv. kwestia wywiercenia 2 otworow i jednego nagwintowanego na srube do przymocowania krokowca.

Dodatkowo zauwazylem problemy z wrzucaniem biegow czasen idzie gladko a czasem ciezko wchodza glownie wsteczny 1 i 3. Dodatkowo sprzeglo lapie dopiero 2cm od dolu.. zamiast w polowie. Od czego to zalezy wedle zapewnien i opinni mechamika sprseglo i docisk byl w bardzo dobrym stanie.

Prosze o wskazowki i porady .

Pozdrawiam Tomasz

Ps. Zakupiłem już IACV z manuala ... niemam mozliwsaci sprawdzenia czy to cos polepszy.