PDA

Zobacz pełną wersję : slaba elektryka zegary/radio



damiano341
20-09-14, 21:42
Witam nie chce zakladac 2 oddzielnych tematow wiec polacze 2w1 moj problem polega na tym ze od pewnego czasu zaczal mi szwankowac licznik ( pierw nie dzialal obrotomierz pozniej predkosciomierz a na koncu to i to ...) wymienilem impulsator , przeczyscilem wszystkie srubki licznika nasmarowalem sprayem kontakt 60 lacznie z wtyczka , i licznik dzialal az do dnia nastepnego ... doszedlem do wniosku ze licznik dziala jesli wyciagne i wloze wtyczki lub jesli na dworzu pada przez pare dni ( po prostu jest wilgotno) ponadginalem piny wtyczek i licznik nadal robi mnie w konia... (caly licznik ogolnie byl sprawdzony przez elektryka i wszystkie sciezki sa sprawne) ciekawostka jest to ze jadac stukne w licznik lub nawet w deske rozdzielcza wcale nie mocno i licznik ozywa niestety tylko predkosciomierz... drugim zas problemem jest radio kiedy gra i upuszcze obie szyby na raz (elektryczne) radio przestaje grac i pokazuje sie dc error czyli blad pradu czy to moze miec jakis zwiazek z licznikiem lub brakiem ktoregos z bezpiecznikow moze masy?? dodam ze z tym licznikiem oraz radiem taki samochod kupilem i poprzedni wlasciciel totalnie nie ogarnial mechaniki i brakuje mi paru bezpiecznikow pod maska np power window

CRX1
21-09-14, 00:53
Widzę z opisu , że Twoje autko jest nawiedzone :-) A tak serio sprawdż masy pod deską rozdzielczą , styki w puszce pod maską.

damiano341
21-09-14, 17:24
Sprawdzone 3 masy obok nog kierowcy (o te chodzilo?) w dodatku przeciscilem wszystkie jakie znalazlem od silnikowe akumulatora absu wszystkie tak na zas:-) natomiast w skrzynce pod macha sa 2kabelki rowniez sprawdzone i zabezpieczone nawet wyjalem ta skrzynke idzie pod nia wiazka do stronynpasazera tam te bylem :-). Ale tam nie znazlem zadnej masy sory za literowke pisze z tabletu dodam jeszcze wazna rzecz licznik ma carbonowe wnetrze i malowane wskazowki moze to byc wina sprezynek lub zaciezkich wskazowek? Przypominam ze po stuknieciu dziala jak tralala do zgaszenia samochodu