PDA

Zobacz pełną wersję : Troche o blacharce...



wO_OjTaS
25-06-08, 14:23
Witam,

w grudniu zeszlego roku robilem u "blacharza" troszke przy swoim samochodzie.
Zrobili mi progi, nadkola, zderzak przod i tyl oraz maske. Sek w tym ze oczywiscie spartaczyli a teraz wszystkiego sie wypieraja i zwalaja na wiek samochodu. Poniewaz nie mialem ochoty sie z nimi klocic zalatwilem to w inny sposob.
No ale maska i zderzaki wygladaja fatalnie...
mianowicie, na masce wyskoczyly pęcherze zwłaszcza przy krawędziach, natomiast zderzaki kupione na allegro podobno nie byly dobrze spasowane i trzeba bylo je nagrzewac, wiec w niektorygh miejscach to widac.
Teraz tak, mam mozliwosc kupienia nowej maski w hurtowni za 250zl ale nie jest ot oryginal i nie wiem co bardziej sie oplaca, kupowac nowa czy odniawiac tamta (tylko czy jest sens skoro ona i tak juz wykazuje oznaki "zmeczenia").
Dalej, nie wiem co ze zderzakami, skad kupic takie ktore na 100% beda pasowala do HB 3 drzwiowego z 93 roku... w chwili obecnej widac ogromne szpary pod reflektorami oraz z stylu miedzy zderzakiem a klapa bagaznika... to takie moje male dylematy, lubie jak samochod jest ladny i chce dopiescic autko wizualnie przynajmniej, poki sa fundusze a potem zaję się resztą.

Prosze o sugestie.

Pozdrawiam
Wojtas

kurgan
25-06-08, 14:57
zderzakow szukaj oryginalnych na szrotach z uszkodzonych, albo z aut na czesci. maske dawaj w karbon :P joke. maske wez kup tez jak i tak malujesz to przy takich zakupach jakies upusty moze i wytargujesz :) nawet jak maska jest "zmeczona" to da rade to zrobic porzadnie u kogos kto sie zna. szukaj czesci po rozbieranych furach i tak ida do malowania

a "fachowcom" z poprzedniej roboty wystaw odpowiednia opinie i tyle....

Skoti
25-06-08, 15:37
Zamiennik który chcesz kupić też nie jest dobrej jakości. Polecam urzywke oryginał albo odnowienie twojej. W zależności od stanu w jakim jest

wO_OjTaS
25-06-08, 19:19
zle moze nie jest ale pecherzy robi sie coraz wiecej z dnia na dzien i w koncu ten lakier pusci i co wtedy ? znow szlify, szpachla i malowanie calej ? to juz wole kupic nowa i pomalowac i miec spokoj na pare lat, tylko zeby trafic na taka super dobra juz nie robiona tez sztuka...

no a warszatowi zrobilem opinie i "pogadalem" sobie z szefem z pomoca znajomych bo innaczej do niego nie docieralo, jak dostane wyplate zobacze na co mnie stac dokladnie i wtedy podejme decyzje... wczesniej pewnie setki ofert przejrze i objade dziesiatki szrotow w 3miescie.

CIV85
25-06-08, 20:01
jesli z nia zle niejest a sa tylko pecheze to daj poprostu do dobrego blachaza a nie do grzebkow.bo jeli jest tak jak napisales i tak ci zpartolili robote to tylko ich za *****y zlapac i pod to zpartolona maske podlozyc i wszystko

rem1k
27-06-08, 11:01
zgodze sie z przedmowcami-wez uzywane oryginaly i pomaluj:) ja mam podobna sytuacje, chce wymienic obydwa zderzaki i maske raczej tez. Widzialem jak pasuja zderzaki z allegro o "idealnej pasowalnosci" na aucie duuuzo brakowalo do ladnego wygladu. Wole stary oryginal i do malowania:D