PDA

Zobacz pełną wersję : D16B7 i B16A2 - parę pytań!



ukman
25-06-08, 02:56
Witam
Nie chce zakladac wielu tematow wiec zadam te pytania w jednym.

1. Wiem, że różne źródła podają różne dane, więc pytam ile pali B16A2 na trasie, oraz po miescie - jeżdźąc spokojnie i na ostro (no.... ale bez przesady...)?

2. Według danych maksymalny moment obr. w D16Y7 jest 6200rpm, ale jaki jest ten praktyczny... no i bezbieczny limit żeby mi uszczelek nie wydmuchało? Przy jakich obrotach następuje odcięcie i czy można go w ogóle kręcić do odcięcia?

3. I czy w D16Y7 można osiągnąć 100km/h jeszcze na dwójce? Bo wkurza mnie, to że przy prędkosci ok.95km/h z dwójki muszę zmienić na trójkę i tracę na tym dobrą sekundę. A gdyby tak na trójke wrzucić tak przy dopiero ok. 105km/h to już do setki mam 9s zamiast 10.

4. Czy ktoś z was spotkał się z takim pojęciem "Honda kick" lub "Vtec kick"? I co to znaczy?

Z góry dziękówka i pozdro

mizer
25-06-08, 09:10
Eee...
Spali naprawde roznie. Tysiac tematow o tym bylo i mierzenie tego jest bezsensu, na b16 to policz sobie 10 na miasto ( srednio ), ale to jest naprawde niemierzalne, ja np od kiedy zaczely sie wakacje, przejezdzam na baku 100 KM wiecej bo korki sa mniejsze :eek:
Jak masz kase to pakuj b16 a nie d serie, naprawde nie bedziesz zalowal.
Na trasie natomiast pali kolo 7 litrow - w b16 (przynajmniej ja ) roznice w spalaniu miedzy miastem a trasa mnie porazily.
honda kick to nie wiem, ale VTEC kick to pewnie chodzi o moment zalaczenia vtec`a, kiedy na niektorych biegach jest takie fajne lekkie szarpniecie ( u mnie np najbardziej je czuc na 3 biegu )

kamilo
25-06-08, 09:14
mizer ile da się zejść ze spalaniem w b16 w mieście przy spokojnej jeździe ? ile Tobie się udało ?

KluH
25-06-08, 13:44
3. I czy w D16Y7 można osiągnąć 100km/h jeszcze na dwójce? Bo wkurza mnie, to że przy prędkosci ok.95km/h z dwójki muszę zmienić na trójkę i tracę na tym dobrą sekundę. A gdyby tak na trójke wrzucić tak przy dopiero ok. 105km/h to już do setki mam 9s zamiast 10.


kolego chyba fajnie jest przyspieszać szybko do tej 100-120 prawda? Na seryjnej skrzyni(b16) masz stosunkowo krótkie przełożenia ale owocuje to szybszym 'zbieraniem' się auta. Jak wsadzisz większe przełożenie i będzie ci dajmy na to rozpędzał się do 120km/h na drugim biegu to mimo że prędkość będzie większa to czasy będą gorsze. Trzeba popracować nad szybką zmianą biegów :)

mizer
25-06-08, 13:48
Jak dla mnie najnizsze jakie mialem i mam to trasa - 7/100
A gorna granica to juz w zaleznosci do tego jakie sa korki i czy czesto "dochodzisz" na czerwonym polu :D

ukman
25-06-08, 15:28
Ale nadal nikt nie napisał nic na temat Redlina w D16Y7 (patrz pyt. 2 i 3)

olszes
26-06-08, 00:33
ja swoją dojerzdzam i zmieniam powyrzej 100km/h na trójke, jeszcze nic mi nie wydmuchało ani nie wessało :)