PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzypiący pedał sprzęgła



yarOo_krk
13-09-14, 15:50
Cześć, od jakiegoś tygodnia zaczął mi lekko skrzypieć pedał sprzęgła podczas jego wciskania.

Czy da się go w jakiś sposób nasmarować?
Jeżeli tak to CZYM i GDZIE?

Z góry dzięki za odpowiedź.

ma1ster
13-09-14, 16:07
Zapewne skrzypią miejsca podparć dźwigni łożyska oporowego, fabrycznie podawany tam jest pewnego typu smar, natomiast po tak długim czasie eksploatacji już go tam nie ma, a przemieszczające się powierzchnie trą bezpośrednio metal o metal na sucho... stąd owe niechciane skrzypienie.

Raczej się nie da tego nasmarować bez zdejmowania skrzyni...

Często też zużyta tarcza powoduje większy skok, czy też skok w innym zakresie sprężyny talerzowej docisku sprzęgła, tu również nic z zewnątrz nie pomożemy...

Labed2007
13-09-14, 21:34
U mnie jest też ten problem(zwłaszcza jak jest wilgotno i zimno), tylko że ustępuje po kilkunastu minutach jazdy(co nie zmienia faktu że strasznie mnie to denerwuje).
Moje sprzęgło ma 15 lat i 240 000km przebiegu.

redcode
13-09-14, 21:46
Cześć, od jakiegoś tygodnia zaczął mi lekko skrzypieć pedał sprzęgła podczas jego wciskania.

Czy da się go w jakiś sposób nasmarować?
Jeżeli tak to CZYM i GDZIE?

Z góry dzięki za odpowiedź.

www ej9 cba pl


zamień spacje na kropki
zakladka - "skrzypiące sprzęgło"

kubaszow
14-09-14, 22:20
Najczesciej skrzypi wysprzeglik nie sam pedal, trzeba zsunac ta gumowa oslone i nasmarowac kulke.

yarOo_krk
15-09-14, 18:58
Najczesciej skrzypi wysprzeglik nie sam pedal, trzeba zsunac ta gumowa oslone i nasmarowac kulke.
Czym polecasz ją wysmarować? Samr uniwersalny wystarczy?

ma1ster
15-09-14, 19:07
Smarem do łańcuchów w sprayu, bo ma duże skłonności do penetracji, a taki ŁT niestety jeśli nie wciśniemy pod trące powierzchnie to tam nie wpłynie...
Ale to też nie na wieczność...

Jak będziesz zdejmował skrzynię to pamiętaj, aby wszystkie miejsca podparcia dźwigni posmarować.

tomi8963
19-09-14, 10:49
z tym ze efekt nie utrzymuje sie za dlugo. W moim przypadku po przesmarowaniu po jednym dniu zaczal zas skrzypiec a nawalilem smaru duzo i w odpowednie miejsca takze lipa. Juz 3 raz smaruje i efekt na jeden dzien..