PDA

Zobacz pełną wersję : b16a2 vs b18c4 vs d16y8/z6



sawis
11-09-14, 00:05
Witam

Przymierzam sie do swapu silnika do nadwozia ej9. Na pierwszym miejscu jest silnik b18c4, ze wzgledu na mozliwosci rozwoju, jednak trudno jest znalezc zadbany egzemplarz. Moj budzet pozwala mi na swap z najpotrzebniejszymi naprawami, takimi jak rozrzad, swiece, oleje i plyny. Jednak mimo to w gre wchodzi jeszcze swap na silnik b16a2 z tymi samymi naprawami. Jednak ostatnio zastanawiam sie nad swapem na silnik d16y8 badz z6, do tego zostal by zrobiony przelot na 2,25" z kolektorem 4-2-1, wiekszy kolektor ssacy, wieksza przepustnica i CAI, wszystko zostalo by wystrojone, jaka moca charakteryzowal sie taki zestaw?i czy warto?dodam ze w przypadku b seri kolejne mody takie jakwydech i wdech byly by dopiero w przyszlym roku;)

Chcial bym uzyskac wszelkie informacje, poparte konkretnymi argumentami ktore pomogly by mi w wyborze ktoregos z tych setupow;)

Pozdrawiam

Guscioren
11-09-14, 03:32
Z B18c4 bez zmiany ssaka i skrócenia skrzyni cudów nie oczekuj ;) Dupy nie urywa.

cor7ez
11-09-14, 06:39
Z B18c4 bez zmiany ssaka i skrócenia skrzyni cudów nie oczekuj ;) Dupy nie urywa.

Mimo to szukalbym jakiegos zdrowego b18 i powoli odkladal na reszte bo potencjal ma najwiekszy tym bardziej ze remontu nie bierzesz pod uwage. D serie pomodzisz i bedzie jechac ciut lepiej od seryjnej B serii
Imo nie warto jesli chodzi ci o moc


Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Fawor
11-09-14, 09:59
Z B18c4 bez zmiany ssaka i skrócenia skrzyni cudów nie oczekuj Dupy nie urywa.
ale nawet jakby miał to zrobić z cała serią i z wydechem D14 - dalszy potencjał na zrobienie 190 zamiast 140KM po dolocie, wydechu i strojeniu jest PRZEPAŚCIĄ. Nie wkładać nic innego niż C4, bo stosunek wydanych $ do efektu jest nieporównywalny!

Karpiczek
11-09-14, 11:29
Seryjne b18c4,nawet z seryjna skrzynia,seryjnym dolotem i wydechem z D14 dla mnie jedze ekstra.
Dolot/wydech i jest jeszcze lepiej. Niektorzy zmieniaja skrzynie na krotsza i sobie chwala.
W B18 masz na starcie 169 KM a w D16 z 120.

Starstruck
11-09-14, 12:54
Jeśli interesuje cię seria, to B16A2 będzie najszybszy z nich wszystkich. Jak chcesz dłubać, to pojemności nie oszukasz i 1.8 min. musisz dać do modów N/A. A jak będziesz dmuchał, to każdy z nich będzie ok.

Gorliś
11-09-14, 14:04
Czy B16A2 bylo by szybsze to bym sie klocil, przypuszaczam ze jakby kilka serii C4 i A2 postawic kolo siebie na kresce to wygrywal by po prostu zdrowszy silnik.
No i nie zapominajmy, ze znienawidzona przez wszystkich s9b ma szpere.

sawis
11-09-14, 14:24
No i nie zapominajmy, ze znienawidzona przez wszystkich s9b ma szpere.

czemu znienawidzona?D

ktos mi kiedys powiedzial ze d16y8 po przepustnicy,dolocie, i wydechu wydmucha 180;psrednio mi sie w to chciało wierzyćp

Nie bede sie oszukiwał oraz swoich możliwosci finansowych, i jedyne mody jakie planuje w b seri, to ssak, dolot, kolektory, wydech i strojenie. wiec zostaje kwestia b18c4 czy b16a2?D

Michał102
11-09-14, 14:28
Wiem, że zostanę zaraz zbesztany i każą mi sobie stąd iść, ale ja jestem za D16;)

Silnik znacznie tańszy zarówno w zakupie jak i eksploatacji. Po podstawowych modach i strojeniu masz około 140-145KM. Dajesz do tego krótką skrzynię z FD 4.4 (kosztuje śmieszne pieniądze w porównaniu do skrzyń B-serii) i taki set napędza auto na prawdę przyzwoicie - zawalidrogą nie będziesz:)

No chyba, że oczekujesz prawdziwej petardy, to wtedy pozostaje B-seria, ale tylko ta od 1.8 w górę.
Takie mocno podłubane B18 lub B20 ze skrzynią s80 robi już konkretny przeciąg, ale koszty zbudowania takiego setu są bardzo wysokie.

sawis
11-09-14, 14:33
brat cioteczny ma w jajki d15 z głowicą od d16y8, ssacy i przepustnica od h22, wydech 2,5", short ram, wszystko wystrojone i daje rade MG 180HP;D

B20 koszty kolosalne, odpada;Djednak oczekiwał bym tej petardy od b18c4 albo b16a2;D jak udało by mi sie osiagnąć 180-200 koni to było by wszystko czego bym oczekiwał

maras78
11-09-14, 14:55
brat cioteczny ma w jajki d15 z głowicą od d16y8, ssacy i przepustnica od h22, wydech 2,5", short ram, wszystko wystrojone i daje rade MG 180HP;D

B20 koszty kolosalne, odpada;Djednak oczekiwał bym tej petardy od b18c4 albo b16a2;D jak udało by mi sie osiagnąć 180-200 koni to było by wszystko czego bym oczekiwał

to pozostaje tylko B18 w którym bez ingerencji w silnik mozesz się zbliżyć do 200KM

Fawor
11-09-14, 14:59
ktos mi kiedys powiedzial ze d16y8 po przepustnicy,dolocie, i wydechu wydmucha 180
tak, zapomniał jeszcze o dopręzających tłokach i wałku stage 2..



taki set napędza auto na prawdę przyzwoicie - zawalidrogą nie będziesz
nie będzie zawalidrogą, ale między takimi samymi karoseriami z takimi samymi modami dla D i Bserii jest przepaść. Mówimy o autach streetowych: Dseria zrobi średnie 15tki, B16 płaskie 15 bądź 14,8-9, B18 zrobi 14,5. Czyli mamy sekundę różnicy między D16 i B18 - określiłem tą sekundę w pierwszym zdaniu ;) Całe przedsięwzięcie wyjdzie taniej o jakieś 2-3tysiące (różnica w cenie swapu D16 i B18), ale osiągnięte efekty są zupełnie różne. Klient po prostu musi wiedzieć w jakie osiągi celuje..

sawis
11-09-14, 15:03
A jak bardzo "zamulona" będzie w pełni seryjne b18c4 z wydechem od d14 w budzie ej9??D

rafal86
11-09-14, 15:06
trochę będzie ale wydech możesz przeciesz zrobić jak odłozysz $. Pamietajcie tez ze w DOHC czuć i słychać wyraźnie vitka. D seria jest tańsza w modzeniu, zakupie i jak się coś wysr... to w naprawie ale nawet pomodzona nie da tej frajdy co B seria przy zmianie fazy :)
skoro tak napradę nie wiesz chyba do konca co chcesz to ja bym szukał obojętnie czy D,B ale czegos co będzie w jak najlepszym stanie....i powoli sobie modził

maras78
11-09-14, 15:17
A jak bardzo "zamulona" będzie w pełni seryjne b18c4 z wydechem od d14 w budzie ej9??D

nie bardziej niż skrzynia S9B :P
najlepszy mod do b serii to krótka skrzynia :)

Fawor
11-09-14, 15:19
Na początek to niech się w ogóle przejedzie takim D16 po modach i B18 po modach (dolot, wydech, strojenie - kupa tego jest w każdym z miast/klubów/oddziałów czy jak by tego nie nazwać). Wtedy dopiero moim zdaniem powinny zapaść jakieś decyzje czy chcę oszczędzić 3k pln czy jednak wydam 3k więcej i godze się na to, ze na początku nie będzie urywać dupy jak na przejażdżce przed podjęciem decyzji, ale ZA CHWILĘ jak się dorobię to będę miał coś, czego nie osiągnąłbym oszczędzając na początku.

Michał102
11-09-14, 15:54
Ogólnie punkt widzenia zależy od... zasobności portfela ;)

Wiadomym jest, że ktoś, kto włożył i pomodził B-serię zawsze będzie gnoił pomysł wkładania i grzebania w D16:)

Teraz utarło się tak, że coś, co nie ma B-serii pod maską nie zasługuje na miano Hondy, hehe.


Ja tam jednak uważam, że mimo wszystko warto grzebać w tych znienawidzonym przez "prawdziwych Hondziarzy" D-seriach:)
Koszty są znacznie mniejsze, a fun też z tego można czerpać i tego "pseudo" VTECa też tam troszkę czasem słychać:)


Masz kasę, to wkładaj B i ciesz się "prawdziwym" silnikiem;)
Pamiętaj jednak, by podchodzić do tego z odpowiednim zasobem gotówki, bo początkowe oszczędności lubią się później mocno mścić:)

artek0903
11-09-14, 16:02
nie chodzi o to, że d-seria jest beee tylko to są rady ludzi, którzy już jakieś doświadczenie z tymi silnikami mają i wiedzą, że tam, gdzie kończy się zabawa z d n/a tam dopiero zaczyna się w b-serii

i koszty wcale nie są dużo mniejsze, zrobienie wydechu i dolotu to te same pieniądze, główna różnica to cena zakupu swapa i ewentualne modyfikacje skrzyni, części eksploatacyjne na zbliżonym poziomie cenowym

Gorliś
11-09-14, 16:08
Tu nie chodzi o to ze kazdy chwali swoje czy ze D serie to nie sa prawdziwe Hondy, tylko o potencjal.
D16 jest pierwszym sensownym silnikiem, ale nie do swapowania, a do modzenia jesli juz taki mamy w aucie.
W przeciwnym razie lepiej swapowac na B.
I dla mnie oczywiste jest ze D16<B16<B18<B20<K20<K24 choc oczywiscie moze sie zdarzyc D16 szybsze od B18 i rozne inne przetasowania w zaleznosci od modow.
Przy wyborze trzeba mierzyc sily na zamiary zarowno w kwestii dlaszych modow jak i eksploatacji.

Co do cen modow to najwieksze roznice beda pewnie przy walkach i kolkach rozrzadu, bo to SOHC, ale talerzyki+sprezynki, kolektory, tloki nie sa jakos specjalnie tansze do D.
No i znajdz szpere do D.

Fawor
11-09-14, 16:08
Ogólnie punkt widzenia zależy od... zasobności portfela

Wiadomym jest, że ktoś, kto włożył i pomodził B-serię zawsze będzie gnoił pomysł wkładania i grzebania w D16
nie rozumiem dlaczego tak mocno nastawiłeś się na pieniądz...oczywiście od tego jest wszystko zależne, ale brzmi to jakby ludzi z Dseriami uważało się za plebs..Napisałem coś takiego? Bo takie odniosłem wrażenie po Twojej wypowiedzi. Nie wiem czemu udajesz wielki bastion obrony Dserii..wszyscy Was nienawidzą czy coś? Źle to wygląda.

Próbuje kolesia naprowadzić na odpowiednie tory rozwiązania problemu. Jeśli wystarcza mu auto robiące 15 sekund to niech takie zrobi, nic mi do tego - nie każdy dąży do mega osiągów i nie mam z tym żadnego problemu, zeby oceniać go po tym kryterium jako gorszego - trochę nie ten poziom :rolleyes: Tylko niech poprostu najpierw tego zazna i sam sobie odpowie na pytanie. Wg mnie robiąc mody mechaniczne dążysz do tego, żeby auto było szybkie, a będąc ekonomistą dążysz do jak najlepszego stosunku efekt/wydany hajs. Jesli nie ma hajsu albo wystarczy mu doznany efekt - jego decyzja.

sawis
11-09-14, 16:19
Od poczatku bylem za b seria, i nadal sie tego trzymam;) pomysl z d16 pojawil sie bo pewien warsztat mi to polecil;)

Jestem przygotowany na koszty swapu na b serie i na niczym nie zamierzam oszczedzac;) ja nie uważam ze prawdzila honda to ta z b pod maska;)

dimo
11-09-14, 16:23
Jeśli auto ma pozostać N/A to jasne że bierz B18C4 (chociaż muszę przyznać, że dźwięk załączanego VTECa w B16A2 potrafi cieszyć mordę)

Michał102
11-09-14, 16:27
Fawor, nie rozumiem Twojej bulwersacji :rolleyes:

Zarówno Ty jak i ja mamy rację.
Założyciel tematu rozważa obie serie silników, więc nie widzę nic złego w przedstawieniu mu plusów i minusów OBU opcji:)

Z kasą oczywiście trzeba się liczyć i moim zdaniem kupka odłożona na sam swap i początkowy serwis, to za mało.
Nikt jeszcze nie napisał, że to wszystko nie jest takie kolorowe jakby się początkowo mogło wydawać i kupić dziś zdrowy silnik graniczy z cudem. Teraz nawet o zdrowe D15 eco ciężko:)

edit:


Od poczatku bylem za b seria, i nadal sie tego trzymam

Teraz doczytałem - skoro tak, to nie było tematu z mojej strony:)
Myślałem, że sam wahasz się między D, a B, ale skoro od początku nastawiasz się na B, to nie ma sensu się rozwodzić nad D-serią:)

sawis
11-09-14, 16:50
Autko ma zostac N/A;) no wlasnie za b16 przemawia dzwiek vitka a za b18 pojemnosc;)

Karpiczek
11-09-14, 17:07
Jak zrobisz dolot i wydech to i vitel w b18 ladnie bedzie brzmiec. Wydechem sie nie przejmuj. Ja troche jezdzilem po swapie na b18 z wydechem oryginalnym z d14 i bylo git.

Zychu
11-09-14, 17:35
D16 jest ciężko wogóle znaleźć a w przyzwoitym stanie to masakra !!

B16 a B18 - nie mówimy o C6 - kolektor ssacy w C4 do wymiany na OBX lub OEM C6 Vtec będzie lepszy.
Strojenie to tylko na obd1 więc licz że przejściówka i nowy komputer - dodatkowe 550zł

Pod 200Hp :
B16A2

Tłoki Pctx
Wałki min. ITR (można na oem sprężynach i talerzach z B16)
Dolot OEM C6
Wydechowy min. C4 wywalić zwężkę na końcu
Układ wydechowy min 2.36"
Dolot jakis CAI lub Short + doprowadzenie powietrza
Przepustnica H22 min.

B18C4
Tłoki B18C6 lub PCTX( w przypadku tych drugich potrzebne ostrzejsze wałki)
Wałki ITR OEM
Ssacy pod głowice C4 OBX lub jakiś inny zamiennik bądź zmiana głowicy na B16A2
Kolektor wydechowy jak wyżej
Wydech jak wyżej
Dolot jak wyżej
Skrzynia biegów !!!!!!

Koszty w przypadku B16 są większe by osiągnąć 200hp ale w C4 dochodzi skrzynia biegów - jeśli pośmigasz B18C4 na S9B i włożysz S80 4.78 to uwierz mi że znam z autopsji że nie będziesz potrzebował robić silnika wtedy - zgodzi się ktoś ze mną ??

HEG8
11-09-14, 17:51
Jeśli chcesz B-serie to bierz B18. Skrzynie sprzedaż i za te pieniądze kupisz z B16 (krótszą, bez szpery bo i tak działa jak by chciała, a nie mogła w seryjnej niemodzonej z B18). D-serie wsadzisz za 4k na gotowo. Żeby z tego zrobić 170km dołożysz kolejne 3k co daje w sumie już swap na B18, gdzie na wstępie masz tą moc i zupełnie inną charakterystykę silnika. Nie którzy wspominają o droższej eksploatacji B-serii - B-seria w zakupie jest droga, ale jeżeli powiedziało się A to trzeba powiedzieć B i zacisnąć zęby, żeby wytrwać w tym dalej - bo albo chce się *******zielać i mieć przyjemność z jazdy, albo wsadzić coś na sztukę i narzekać, że kasa poszła w błoto. Swap'y i ogólnie pojęty tuning nie jest wskazany dla osób z cienkim portfelem chcących mieć cuda wianki.

Coś osobiście ode mnie:
Miałem kilka lat wstecz Z6 z sedanie Vgen, rok temu B16A2 w EJ9. Teraz mam B18C1 (bliźniak C4) w Integrze - wydech, ssak i przepust skunk2, strojenie. Stwierdzam jedno - nigdy więcej SOHC i ogólnie 1.6 :)

Gorliś
11-09-14, 18:07
zgodzi się ktoś ze mną ??

Ja sie nie zgodze - apetyt rosnie w miare jedzenia i skrzynia nie daje az takiego kopa, zeby pozniej nie grzebac w silniku.
Ale zdecydowanie jest to mod do zrobienia jak najszybciej.

Oraz po swapie na C4 nie sa potrzebne przejsciowki do p28, bo p9k ma jakies smieszne wtyczki, mimo ze to obd2.

Zychu
11-09-14, 18:44
Oraz po swapie na C4 nie sa potrzebne przejsciowki do p28, bo p9k ma jakies smieszne wtyczki, mimo ze to obd2.

Tak mój błąd napisałem tak bo przeważnie przerabiam wiązki z Ej9 lub wkładam Ek4 na obd2a i usuwam immo a potem przejsciówka i OBD1

karas
11-09-14, 19:38
Ja wiem ze kazdy chce aby jego Honda byla najszybsza i niepowtarzalna bo to bardzo fajne auta. Kiedys tez sie nad swapem zatanawialem i ciesze sie ze go nie zrobilem tylko kupilem auto mocniejsze w serii (oczywiscie d15 mam od kupy lat i narazie nie zamierzam jej zmieniac- tani dupowoz do jazdy po miescie ) Wiem ze liczy sie pasja ale kiedys auto napewno bedziesz chcial sprzedac. Ludzie nie chca kupowac swapowanych aut to raz dwa dostaniesz za niego tyle co za zdrowe d14. Swap to dodatkowe koszta : zeby to hamowalo musisz zmienic hamulce na 282 z przodu, 262 z tylu, zmienic zawias zeby utrzymal ciezklie b18, wydech dolot, pare rozpórek. Do tego pamietaj ze nasze stare Hondy to auta bez stref zgniotu i przy jakimkolwiek dzwonie gna sie jak papier. Jak podliczysz koszta wszystkiego to:
Lepij sprzedaj to co masz dozbieraj i kup cos mocnego w serii jakies vti, type r itp - takie jest moje zdanie na temat swapa w civic'u VI g.
No chyba ze masz cos wygodnego do jazdy po miescie i trasie masz zasoby $$ a civica traktujesz jako hobby zabawke wtedy swapy maja sens

sawis
11-09-14, 20:26
Hamulce juz sa zrobione, sa twardsze sprezyny w zawieszeniu;)

Moze gdybym mial 40lat to bym tak myslal, ale ze zarabiam, nie musze utrzymywac rodziny i mam jakas pasje to nie widze przeszkod zeby na nia wydawac pieniadze;) o sprzedazy w najblizszym czasie nie mysle, a kupic zajechanego gotowca to nie sztuka;) dodam ze silnik bedzie sprowadzany z angli i to nie przeze mnie tylko przez ludzi którzy w honda siedza od x lat;)

Satysfakcja ze zbudowanego jest wieksza niz z kupionego;)

Tommi01
11-09-14, 20:36
a kupic zajechanego gotowca to nie sztuka
no jak sie kupi 6g z bseria za 6 tys to co wtym dziwnego...


dodam ze silnik bedzie sprowadzany z angli i to nie przeze mnie tylko przez ludzi którzy w honda siedza od x lat


co to zmieni? myslisz ze w uk nie uplaja? hehe


Satysfakcja ze zbudowanego jest wieksza niz z kupionego

to jest najwieksza brednia jaka slysze od kilku lat..

http://olx.pl/oferta/honda-integra-dc2-type-r-2-4i-v-tec-turbo-200km-gleba-white-lexus-98-CID5-ID72GOD.html#bedca22288
ciekawe w jakim stanie buda, cena az smieszna

Subtil
11-09-14, 21:12
Zamieszczone przez sawis
Satysfakcja ze zbudowanego jest wieksza niz z kupionego


to jest najwieksza brednia jaka slysze od kilku lat..


Dla Ciebie brednią jest to że ktoś woli sam np. odbudować i malować auto wg własnej inwencji..OK..ale chyba sprawy sobie nie zdajesz ile radości daje doprowadzenie potencjalnego 'gruza' do czegoś czym można się pochwalić..Ja to wiem na swoim przykładzie i pewnie ludzie którzy to robią także moje zdanie podzielają.

A co do silnika - skoro ma być N/A to oczywiście B18. Czemu? Odpowiedzi masz już wypisane ;)

sawis
12-09-14, 03:30
no jak sie kupi 6g z bseria za 6 tys to co wtym dziwnego...



co to zmieni? myslisz ze w uk nie uplaja? hehe



to jest najwieksza brednia jaka slysze od kilku lat..

http://olx.pl/oferta/honda-integra-dc2-type-r-2-4i-v-tec-turbo-200km-gleba-white-lexus-98-CID5-ID72GOD.html#bedca22288
ciekawe w jakim stanie buda, cena az smieszna

Po pierwsze drogi forumowiczu, nigdzie nie bylo powiedziane o budżecie w wysokości 6 tysięcy.

Po drugie mysle ze warsztat ktory zrobil juz okolo setki hond, i zajmuje sie kupnem i montarzem silnika, na ktory daje 3 miesiaczna gwarancje, nie wlozy mi pod maske pierwszego lepszego silnika po upalaniu ponieważ bylo by to dla nich poprostu nie oplacalne jakby przyszlo im robic ponownie ten samochod po miesiacu bo zjadl caly bagnet oleju.

Po trzecie mowiac ze jest to najwieksza brednia jaka slyszales, mogl bys to poprzec jakimis argumentami, chyba ze takowych nie masz.

Po czwarte ogloszenie ktore wstawiles nie dotyczy zadnego silnika ktory jest omawiany w temacie, ani nadwozia w ktorym ma sie on znaleźć.

A tak ogolnie to sory, ale gdybys przynajmniej przed tym co napisales napisal jakas cenna informacje odnoszaca sie do tematu to uznal bym Twoj komentarz za wartosciowy, a jest on poprostu bezsensu w odniesieniu do tematu;) mowa jest tu o SWAPIE a nie kupnie gotowego samochodu;) ale skoro juz tu jestes to mniemam ze miales doczynienia z ktoryms z trzech wyzej wymienionych silnikow, wiec podziel sie ze mna tymi cennymi informacjami;) bo uwazam ze osoby ktore nie mialy doczynienia z zadnym z tych silnikow, nie powinny sie tu wypowiadac;) co noe znaczy ze nie moga;)

Z racji na to ze jest to forum dyskusyjne i kazdy ma prawo napisac co mu sie podoba, to miales prawo wyrazic tu swoje zdanie, tak samo jak ja mam prawo wyrazic swoje o Twojej wypowiedzi;)

Dla jednego satysfakcja jest kupno, dla drugiego zbudowanie;) i upieranie sie przy swoim i mowienie ze kogos innego postepowanie jest brednia jest poprostu nie kulturalne; ) a na forum wymaga sie kultury; D

Fawor
12-09-14, 08:31
Z doświadczenia powiem Ci tyle: faktycznie 'teoretycznie' zbudowanie auta samemu daje satysfakcje, ale to 'teoretycznie' zweryfikujesz w praktyce, jak będziesz już po tym całym zabiegu ;) Osobiście również wolałbym kupić gotowe auto, które ma już swap, hamulce, zawieszenie, felgi, coś we wnętrzu itp bo zrobienie dokładnie tego samego z nowych części w Twojej karoserii wyjdzie lekką ręką 50% drożej, a ile stracisz przy tym czasu i nerwów... Możesz się na to godzić i robić samemu - oczywiście Twoja decyzja :) Miej jednak świadomość, ze tuningi to nigdy nie jest plug and play w tydzień czasu. Obojętnie jak doświadczona i zachwalana firma nie załatwi Ci silnika - zawsze po kilku tygodniach/miesiącach kręcenia całego pola obrotomierza może czekać Cię remont :) I nikt, absolutnie nikt nie ma na to wpływu - tylko urodzenie w czepku ;)

Jedras
12-09-14, 09:27
popieram Fawora :) z doświadczenia swojego wiem że mimo tego iż kupiłem odrazu furmanke z b18c4 w serii to jak bym miał teraz drugi raz to zrobić to bym już szukał gotowca zrobionego :D radości dużo daje jak się pokolei wszystko zmienia, ale ile czasu,nerwów i pieniędzy to pochłania to już inna 'inszosć' no ale o to w tym wszystkim chyba chodzi ze każdy chce być oryginalny na swój sposób także trzymam kciuki za Twój projekt :)

Subtil
12-09-14, 10:23
Najlepiej podlicz sobie wszystkie części + 40% tej sumy na robociznę dla warsztatu (chyba ze sam ogarniesz) i zobaczysz czy nie lepiej kupić gotowca. Nieraz lepiej sprzedać swoje auto i kupić inne. Wszystko zależy od budżetu i cierpliwości.

Zychu
12-09-14, 10:26
Subtil dobrze gada. Sam buduje auta tj. Swapy itd wiec wiem ile kasuje. Swoje kazde auto buduje sam, z uk sciagam sam koszty nieco obnizone ale ostry tuning jak teraz Itr buduje to koszty wysokie. Jakbym mial to zlecic jeszcze to rosnie sumka

kamil39
12-09-14, 10:56
Subtil dobrze gada. Sam buduje auta tj. Swapy itd wiec wiem ile kasuje. Swoje kazde auto buduje sam, z uk sciagam sam koszty nieco obnizone ale ostry tuning jak teraz Itr buduje to koszty wysokie. Jakbym mial to zlecic jeszcze to rosnie sumkaPodtsawa w tuningu "gratow 20letnich+" :D to wlasna praca i wypatrywanie okazji na gieldzie heheh

podlez
12-09-14, 12:02
Podtsawa w tuningu "gratow 20letnich+" :D to wlasna praca i wypatrywanie okazji na gieldzie heheh
dobrze ujęte.

sawis
12-09-14, 15:27
popieram Fawora :) z doświadczenia swojego wiem że mimo tego iż kupiłem odrazu furmanke z b18c4 w serii to jak bym miał teraz drugi raz to zrobić to bym już szukał gotowca zrobionego :D radości dużo daje jak się pokolei wszystko zmienia, ale ile czasu,nerwów i pieniędzy to pochłania to już inna 'inszosć' no ale o to w tym wszystkim chyba chodzi ze każdy chce być oryginalny na swój sposób także trzymam kciuki za Twój projekt :)

Dzięki dzięki;d

Michał102
12-09-14, 15:59
Kamil, a może od razu przywalić z grubej rury i zbudować B20? ;)
Wtedy byś na prawdę poczuł, że zrobiłeś swapa. No i byłbyś pewien co do silnika, bo trzaby to rozbebeszyć i poskładać na nowych gratach:)

Jeśli budę masz w super stanie i nie liczysz każdego grosika, to chyba warto się nad czymś takim zastanowić:)
B20 to już jest niezły potworek i na dłuuugo by Ci wystarczyło:)

qureku.
12-09-14, 16:08
Domyślnie

Kamil, a może od razu przywalić z grubej rury i zbudować B20?
Wtedy byś na prawdę poczuł, że zrobiłeś swapa. No i byłbyś pewien co do silnika, bo trzaby to rozbebeszyć i poskładać na nowych gratach

Jeśli budę masz w super stanie i nie liczysz każdego grosika, to chyba warto się nad czymś takim zastanowić
B20 to już jest niezły potworek i na dłuuugo by Ci wystarczyło

Tylko jasno i szczerze trzeba napisać, że budowa b20, to już inny poziom hajsu niż swap na B18...


Moim zdanie jak nie zamierzasz upalać tego na torze/KJS/1.4 ( nie masz ciśnienia na klasy), to zdroworozsądkowym wyborem jest b18 z racji pojemności

Michał102
12-09-14, 16:38
B20 tym bardziej nadaje się do codziennej jazdy, bo tej pojemności ma jeszcze więcej i fura ciągnie jak lokomotywa bez konieczności pałowania:)
Na trasę przepiękna sprawa:)

Cywa
12-09-14, 16:41
B18 wydaje sie byc idealnym rozwiazaniem. Dobra baza na tuning N/A jak i turbo. Sprawdzony silnik, wzglednie nowa skrzynia ze szpera i co wazne w wiekszosci w dobrym stanie. Skrzynia jest dobra baza pod wszelkiej masci hybrydy y21/s80 oraz FD. Mozliwosci jest wiele. D16 rowniez jest dobrym silnikiem, jednak brak mu jednego wałka, jednym slowem klasa nizej ktos wczesniej dobrze napisal - tam gdzie konczy sie D seria, zaczyna sie B. Miałem pomodzone D16 w jajku i nie powiem zlego slowa na ten silnik, ekonomiczny, żwawy, zadziwil niejedna osobe spod swiatel jednak co z tego jak przy seryjnej B16 wypadałem podobnie. U mnie zabawa powoli sie konczyla (bo koszt kolejnych koni wolnossacych byl juz malo oplacalny) zas u kumpla z B16 dopiero sie zaczynala.

Mialem tez stycznosc z kilkoma B18. C4 to taka uboga wersja C6 jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby z C4 zrobic cos lepszego od C6. Taki stage 1 C4 z hybryda ( sam wybralem tę droge :) ) jedzie podobnie jak seryjne C6, chcac isc w NA dalszą drogą wkladasz walki, tloki i robisz 200+ a to juz robi na prawde konkretny przeciag. Mozesz tez obrac droge turbo gdzie bez wiekszych problemow zrobisz 250+. Ktos wyzej wspomnial o B20, jednak konkretnie jadace B20 to koszt trzech silnikow C4 wiec roznica jest dosyc spora.

Dosyc istotnym argumentem dot. wyboru silnika jest jego stan techniczny oraz dostepnosc. Jak wszyscy wiemy B16 to Vti czyli EG6/9 oraz EK - jednym slowem auta ktorymi zakonnice nie jezdza i sa juz na prawde zmęczone zyciem. Powiem na swoim przykladzie gdzie robie skrzynie z tych aut, wierz mi na slowo ze 90% skrzyn to trupy. Silniki byly produkowane od pierwszej polowy lat 90 (crx) wiec nowe nie sa. C4 byl wstawiany pod koniec lat 90 do anglika Vti - Hb oraz kombi czyli do szybszego rodzinnego auta. Silnik w serii nie robi szalu i nie byl stworzone z mysla jak o zabawce (eg6) dlatego auta w wiekszosci trafialy w rece troche starszych odbiorcow, a co za tym idzie prawdopodobienstwo znalezienia silnika w dobrym stanie jest duzo wyzsze niz w przypadku B16, trzeba tylko troche poszukac :)
C6 podobnie jak A2, Integra nie jest autem ktorym jezdzi sie po bulki do sklepu jednak ITR przewaznie trafial w rece pasjonatow ktorzy traktowali auto jak oczko w glowie. Sa jeszcze dobre egzeplarze jednak to pewnego rodzaju rarytas dlatego kosztuje krocie. W cenie C6 idzie zrobic C4 na stage 1.

Podsumowujac z trzech wybranych przez Ciebie silnikow najbardziej rozwojowa jednostka w dobrej cenie bedzie B18, czy to w turbo czy NA. To tak ode mnie:)

qureku.
12-09-14, 16:42
B20 tym bardziej nadaje się do codziennej jazdy, bo tej pojemności ma jeszcze więcej i fura ciągnie jak lokomotywa bez konieczności pałowania
Na trasę przepiękna sprawa

Ale ja tu poruszyłem tylko jeden aspekt-finansowy. Budowa B20, to znacznie więcej niż swap b18 + frukty. Bo marzenia marzeniami, a kasa kasą. Często okazuje się tak, że każdy by z chęcią chiał włożyć bee zaturbioną, a jak okazuje się, że koszty takiego zabiegu są znacznie wyższe niż przewidywali to no...


Ps post miał na celu ukazanie tylko tego, że do kazdego aspektu w tuningu trzeba podejść z głową( choć wiadomo jak jest :) i czasami chłodna kalkulacja się przyda..

Tommi01
12-09-14, 18:28
A tak ogolnie to sory, ale gdybys przynajmniej przed tym co napisales napisal jakas cenna informacje odnoszaca sie do tematu to uznal bym Twoj komentarz za wartosciowy, a jest on poprostu bezsensu w odniesieniu do tematu mowa jest tu o SWAPIE a nie kupnie gotowego samochodu ale skoro juz tu jestes to mniemam ze miales doczynienia z ktoryms z trzech wyzej wymienionych silnikow, wiec podziel sie ze mna tymi cennymi informacjami bo uwazam ze osoby ktore nie mialy doczynienia z zadnym z tych silnikow, nie powinny sie tu wypowiadac co noe znaczy ze nie moga

skoro napisalem ze lepiej kupic gotowca to chyba cos o tym wiem? mialem 2x ek4 tez wpakowalem kupe kasy bo chcialem sam... a moglem za to kupic mega furke gotowca ale kto wiedzial

najlepsza opcja to c4 a jeszcze lepsza kupno ep3 :cool:

Karpiczek
12-09-14, 18:42
Tylko inaczej jest kupic gotowca za 20 tys w malo znanym stanie, niz powolutku sobie zbierac graty i rzezbic.

kamil39
12-09-14, 19:16
Tylko inaczej jest kupic gotowca za 20 tys w malo znanym stanie, niz powolutku sobie zbierac graty i rzezbic.
Tylko problem z kasa jest taki, ze auto X co kosztuje 5 tys rynkowo(wiekszosc ej9, angielek i jajek bez b serii) wlozysz w zawias3 tys , swap kolejne 5 tys, a sprzedasz po zrobieniu wszystkiego za 5500-7000- auto bedziesz modzil dwa lata a pod koniec ,gdy juz zbudujesz, pojezdzisz dwa msc zajawka minie i bedziesz tylko wspominac ile hajsu w to wlozyles..i zalowac ze nie kupiles odrazu seryjnego cos mocniejszego lub juz po modach.
Moim zdaniem d15/16 po podstawowych modach jest idealne dla osoby co lubi raz na czas szybciej pojechac( i tak w swojej klasie d15/16 bedzie szybkie i niejedne TDI odstawi), ale napewno gdybym mial np. ej9 z d14 nie pakowalbym ponad 3 tys w swap d16 dla paru koni- sprzedac w ****ziec ej 9 i kupic juz cos mocniejszego,gotowego.

raczas
14-09-14, 19:48
Przerabialem ten temat kilka latek temu, napisze w skrocie
Sprzedaj co masz i kup cos mocniejszego w serii i dalej bedziesz sobie dlubal
Ja mialem ej9 chcialem swapowac jak policzylem wszystko to wyszlo mi 11k do wsadzenia i to nie bylo wszystko
Dlatego sprzedalem ej9 i kupilem ek4 i jestem zadowolony :)
Liczysz sam swap, a gdzie heble, zawieszenie piszesz ze masz twardsze sprezyny prosze cie, plyny *******y
I robi sie piekna kwota, a jak bedziesz chcial to sprzedac to tylko na graty bo inaczej zapomnij
Nie pisze juz o srodku w ejocie ktory jest tragiczy przynajmniej u mnie taki byl
Zrobisz jak chcesz

Michał102
15-09-14, 11:39
Zakup ładnego EK4, to nie jest prosta sprawa.
Kilka "ładnych" sztuk już widziałem. O ile na fotach i na pierwszy rzut oka wyglądały fajne, tak po głębszych oględzinach (robiłem im gruntowną konserwację i praktycznie całe wnętrze out) wychodziły niezłe niespodzianki:)

Te auta są niesamowicie zmordowane młodymi mistrzami kierownicy i trafić sztukę, która nie zwiedzała przydrożnych rowów, lub nie brała udziału w wyrębie drzew graniczy z cudem. Niestety:(

Swapy i ogólnie budowa auta ma ten plus, że wiemy, co mamy:)
Tuning nigdy nie był i nie będzie opłacalny. Ja jestem zdania, że jak się takie auto ulepsza, to tylko dla czystego funu i z zamiłowania do grzebania. Nie powinno się tego kalkulować i zastanawiać się, czy przy odsprzedaży auta ktoś mi odda poniesione przy tuningu nakłady finansowe:)

raczas
15-09-14, 12:10
Zgadzam sie z toba oczywiscie, ale mozna kupic sensowny egzemplarz ktory nie jest przystankiem :)
Jak ktos nie wiezy zapraszam do mnie

karas
16-09-14, 18:37
Nie powinno się tego kalkulować i zastanawiać się, czy przy odsprzedaży auta ktoś mi odda poniesione przy tuningu nakłady finansowe
Jestes w błedzie- byc moze nie sprzedawales nigdy swojego auta
Ludzie nie chca kupowac swapowanych aut. Ile to juz fajnych projektow z forum ej9 z b18 wisialo dluuuuugo na gieldzie , wkoncu poszly za jakies grosze albo zostaly przywrocone do serii ( dodatkowe koszta) i sprzedane w cenie zwyklych ej9.
Kazdy ( Ciebie tez to kiedys czeka ) bedzie chcial kiedys sprzedac swoja Honde i kupic cos wiekszego/mocniejszego - zalezy od priorytetow i uwierz mi kazdy grosz sie liczy przy zakupie nowego auta i kazdy sprzedajacy chce swoje auto sprzedac za jak najwieksza kase, zeby kupic nowe auto w jak najlepszym stanie - a takie auta kosztuja odpowiednio wiecej niz ulepy/przystanki sprzedawane przez handlarzy..
Dlatego swapowanie ma sens jezeli masz auto zastepcze tzw dupowoz a Honde traktujesz jako funcar - hobby / masz duzo floty i kasa nie gra roli / padl Ci silnik i nie masz wyjscia :) W innym wypadku lepiej jest kupic auto mocne w serii. Spokojnie kazdy do takiego wniosku wczesniej czy pozniej "dorasta"

arko1233
16-09-14, 19:46
Jestes w błedzie- byc moze nie sprzedawales nigdy swojego auta
Ludzie nie chca kupowac swapowanych aut. Ile to juz fajnych projektow z forum ej9 z b18 wisialo dluuuuugo na gieldzie , wkoncu poszly za jakies grosze albo zostaly przywrocone do serii ( dodatkowe koszta) i sprzedane w cenie zwyklych ej9.
Kazdy ( Ciebie tez to kiedys czeka ) bedzie chcial kiedys sprzedac swoja Honde i kupic cos wiekszego/mocniejszego - zalezy od priorytetow i uwiez mi kazdy grosz sie liczy przy zakupie nowego auta i kazdy sprzedajacy chce swoje auto sprzedac za jak najwieksza kase, zeby kupic nowe auto w jak najlepszym stanie - a takie auta kosztuja odpowiednio wiecej niz ulepy/przystanki sprzedawane przez handlarzy..
Dlatego swapowanie ma sens jezeli masz auto zastepcze tzw dupowoz a Honde traktujesz jako funcar - hobby / masz duzo floty i kasa nie gra roli / padl Ci silnik i nie masz wyjscia :) W innym wypadku lepiej jest kupic auto mocne w serii. Spokojnie kazdy do takiego wniosku wczesniej czy pozniej "dorasta"


Hehe bardzo mądrze powiedziane , wkładanie worka kasy w auto w kierunku mocy czy innych bajerów, to tylko dla naszej przyjemnośći, bo sposobem na zarobek to chyba nigdy nie będzie:)

Subtil
16-09-14, 20:21
Auta stoją długo bo to nie jest jakieś TDI które kupuje połowa społeczeństwa. Na takie rzeczy musi być amator który wie czego chce.
Poza tym, skoro ma odłozona kase to nie widze racjonalnego wytlumaczenia czemu mialby nie swapowac. Dawno temu ludzie mówili ze swap srednio sie opłaca i lepiej kupic gotowca. Mimo tego ludzie nadal swapuja i tuninguja swoje furki ;) To samo tyczy sie wrzucania jakis fruktów do auta za gigantyczne sumy..NIKT nie robi tego dla zarobku więc nie wiem czemu akurat ten argument zzawsze jest na pierwszym miejscu.

Starstruck
16-09-14, 21:48
Czasy, gdzie do do 100% seryjnego EJ9 wrzucano 100% seryjne B18C4 i robiło to WOW minęły z 5 lat temu. Bo wtedy, jak ktoś był ogarnięty, ogarnął ładną bazę, silnik z anglika, wsadził i pogonił. To był okres, gdzie nie było czegoś takiego jak EK4 za mniej jak 16 tys zł (i to były przeważnie padliny). Teraz po protu swapy nie robią na nikim wrażenia, nawet K-seria w budach VI i V gen robi się oklepana. A kwestia mody, żeby w przyszłości zarobić. Nie ma takiej opcji, nie w tym kraju i nie na takim poziomie tuningu.

raczas
16-09-14, 21:55
Amen

karas
16-09-14, 23:54
polac chlopakom bo dobrze gadaja:)

poziom
17-09-14, 19:37
Ludzie chca kupic swapa, ale za 5tys. Polecam sobie policzyc ile kosztuje zbudowanie projektu nie z dupy, na sensownych czesciach typu OEM. To nie ma sie oplacac, ale nikt nie jest debilem zeby sprzedawac gotowe wozidelko komus kogo nie stac. Wiec to nie jest tak, ze ludzie nie chca kupowac i przewartosciowales sprawe.. Chca kupowac, ale nie posiadaja wystarczajacej ilosci kapusty. :D

kamil39
17-09-14, 19:42
Trzeba sie przebranzowic na bmw, swap 2,8 litra co np. z e30 robi konkretne wozidlo idzie kupic w okolicach 2-2,5 tysiaka:P o mniejszych motorach nie mowiac bo sa jeszcze sporo tansze.

Tommi01
17-09-14, 20:42
Trzeba sie przebranzowic na bmw, swap 2,8 litra co np. z e30 robi konkretne wozidlo idzie kupic w okolicach 2-2,5 tysiaka:P o mniejszych motorach nie mowiac bo sa jeszcze sporo tansze.

tak tak to jest myslenie 2.5k haha i do wsadzenia 22k...

Starstruck
17-09-14, 20:52
Trochę jak z H22. Kupić można za 3 tysie, ale koszt SWAPa już nie taki wesoły.

kamil39
18-09-14, 09:53
tak tak to jest myslenie 2.5k haha i do wsadzenia 22k...Jak nie masz dwoch lewych rak to robocizne sam sobie zrobisz, do swapa w e30 na m50 potrzeba tylko szczerze mowiac dokupic wał(koszt mniejszy niz jedna polos do b serii , przerobic serwo (robota wlasna) i pokombinowac z chlodnica . Z h22 musisz kombinowac z lapami i poduszkami, w bmw ten problem odpada bo lapy pasuja a poduszki bierzesz z dawcy e36.
Tiunerzy biora z czesciami za gotowy swap (dajesz same auto i nic cie nie interesuje) ZA 5-6 tys- za tyle to sama b serie kupisz...

Subtil
18-09-14, 10:51
Jeszcze tanszy jest swap CC z 0.9 na 1.1...ale co w związku z tym? NIC. Po prostu silników M50-52bxx jest mnóstwo i dlatego ceny są takie niskie.

kamil39
18-09-14, 11:18
Jeszcze tanszy jest swap CC z 0.9 na 1.1...ale co w związku z tym? NIC. Po prostu silników M50-52bxx jest mnóstwo i dlatego ceny są takie niskie.Ignorant totalny jestes, cc 1,1 pojedzie kolo 6 sekund do sety jak e30 z 2,8 ?i bedzie mialo osiagi jak b seria w civicu ?

karas
18-09-14, 13:08
Ludzie chca kupic swapa, ale za 5tys. Polecam sobie policzyc ile kosztuje zbudowanie projektu nie z dupy, na sensownych czesciach typu OEM. To nie ma sie oplacac, ale nikt nie jest debilem zeby sprzedawac gotowe wozidelko komus kogo nie stac. Wiec to nie jest tak, ze ludzie nie chca kupowac i przewartosciowales sprawe.. Chca kupowac, ale nie posiadaja wystarczajacej ilosci kapusty.
jak chca kupowac to widac na forum gdzie projekty z b18 sprzedawane sa w cenach zdrowego d14 . Jezeli za 15 letni woz mam wywalic okolo 20k pln ( bo za tyle co poniektorzy wolali za swoje projekty) to sorry ale wole dolozyc troche kasy i kupic jakies nowsze, mocniejsze auto w serii z ktorym nie bedzie problemu w przyszlej odsprzedazy jak mi sie znudzi :)

Gorliś
18-09-14, 13:51
I w tym wlasnie ja upatruje problemu. Jak ktos wrzucil w fure 40k albo wiecej to dosc sensowne wydaje mi sie wystawianie tego za minimum 20k. I tak promocja zycia.
Ale z drugiej strony, ktos kto ma do wydania 20k raczej szuka nowszego auta niz 20 letnie.
Kolejna sprawa, nie kazdy ma od razu wolne 20k, wiec modzi stopniowo, heble, zawias, silnik itd, mimo ze bardziej by sie oplacalo kupic cos gotowego.

karas
18-09-14, 14:01
Dlatego majac d14 najsensowniejszym rozwiazaniem jest jezdzic nia, zbierac kase do swinki, a jak sie uzbiera pewna kwote, sprzedac d14 i kupic sobie vti/ badz type r . Ze sprzedaniem zdrowego d14 jest mniej klopotow niz ze sprzedaniem auta tuningowanego.

bObOrObOl
18-09-14, 14:10
Chyba, że dla kogoś 160KM w VI genie albo 200KM w VII to za mało.

raczas
18-09-14, 14:13
ciężko to co niektórym zrozumieć :)
tak chętnych na projekty nie ma a jak są to za 5złotych
po wystawieniu swojego w odp dziale miałem 5 tel i tylko jeden konkretny no powiedzmy że konkretny

Subtil
18-09-14, 14:41
Ignorant totalny jestes, cc 1,1 pojedzie kolo 6 sekund do sety jak e30 z 2,8 ?i bedzie mialo osiagi jak b seria w civicu ?

Stwierdzam tylko fakt ze Twoje porównanie ma się jak pies do jeża..'bo beemke taniej swapniesz' - i co z tego sie pytam?! Nissana 350z swapniesz drozej..NIC KOMPLETNIE nie wynika z Twoich wypowiedzi poza przekonaniem ze swapy w hondach sa nietrafione..Ignorant ;)

Poza tym żadne starsze auto które robisz pod siebie itp. nie sprzedasz za więcej niż w niego włożyles i to Ci gwarantuje..Dobrym przykładem jest BMW e36 coupe kolegi, po swapie na 2.8. Auto odpicowane jak mało które musze przyznać, włozone 20k a mimo to gdy wystawił za 15k jakoś zainteresowania nie było..

Także zbierajmy na coraz to mocniejsze auta w serii az do emerytury! Nic nie modźmy w obecnych i zostańmy nudziarzami! :mad:

p.s. nie 1.1 ale 1.2..6 sekund ;) http://www.youtube.com/watch?v=g7BZrh-Jpdg

raczas
18-09-14, 14:48
ten ciągle z tym swapem nie rozumiesz że sam silnik to nie wszystko dyskusja zaczęła się od ej9
na tym aucie dałem swój przykład bo przekłada silnika plus płyny rozrządy i inne pierdoły plus zawias hebel środek i jeszcze w uj innych rzeczy
wyjdzie cię tyle samo co sprzedaż nędznego ej9 i kupienie ek4

Subtil
18-09-14, 14:52
Ja poprzez pojęcie SWAP rozumiem wymiane wszystkiego co ma w sobie mocniejsza wersja..nie tylko silnik ;)
To ze Ty znalazles zadbane auto w dobrej ceniem, ok, gratuleje. Ale po 10-12k to sztrucla sie kupi a nie ek4, a troche obejrzałem 'perełek' nawet z tego forum :)

raczas
18-09-14, 15:05
5 latek temu sprzedałem ej9 za 9k i kupiłem forumową ek4 za 18.5k
wkładając 9,5 tysia myślę że nie zbliżył bym się do ek4 robiąc na tip top
takie moje zdanie
za 10-12k raczej nie ale za 15k myślę że całkiem w sensownym :)

radar333
19-09-14, 19:42
2.8 BMW kosztuje 4000 zl. B16 też idzie kupić za 2500 zł a nawet za 500 zł.

Wracając do tematu (tytuł tematu), to jeśli w serii to oczywiście B16A2.

Wysyłane z mojego LG-D605 za pomocą Tapatalk 2

Guscioren
19-09-14, 21:22
2.8 BMW kosztuje 4000 zl. B16 też idzie kupić za 2500 zł a nawet za 500 zł.

Wracając do tematu (tytuł tematu), to jeśli w serii to oczywiście B16A2.

Wysyłane z mojego LG-D605 za pomocą Tapatalk 2
M50b25 Kupujesz na lajcie za 2kafle, nie masz *******enia z elektryka jak w hondzie. Są czasami problemy ze spięciem skrzyni jak masz z 2litrów, ale też jest do ogarnięcia temat. Cena swapa w BMW jest tam dosyć mocno smieszna, a i mocy nie jest mało ;) Ale temat jest poświęcony b16, b18 lub d16 w którym padły wszystkie za i przeciw.
Tuning nigdy się nie opłaca ;D

radar333
19-09-14, 23:06
Bez tuningu B16A2 zamyka temat który poleciał offtopem na 8 stron.

Wysyłane z mojego LG-D605 za pomocą Tapatalk 2

Cywa
20-09-14, 18:04
Bo ? Na czym polega jego wyzszosc nad b18 ?

Starstruck
20-09-14, 18:06
Bo ? Na czym polega jego wyzszosc nad b18 ?

Skrzynia, kolektor ssący, charakterystyka VTECa w serii. Dziękuję.

lozek
20-09-14, 18:38
Skrzynia, kolektor ssący, charakterystyka VTECa w serii. Dziękuję.

vs pojemność b18 i jego większa rozwojowość ;) Koszt skrzyni z b16 jest mniejszy niż z B18 więc można kupić silnik bez skrzyni i kupić S4C i jeszcze 2-3 stówki zostaną. Ssący i jego przerobienie to koszt ssaka, frezu i wiertła czyli okolo 100zł.

A co do vteca to można się jarac tylko dźwiękiem bo ogólnie taka charakterystyka to nic rewelacyjnego. Po prostu w B16 jest większa różnica miedzy krzywkami dlatego słychac różnice no i b16 z dołu nie jedzie totalnie, b18 juz lepiej :)

Podsumowując - za ta sama kase już robi sie roznica na korzysc b18. Takie b18 złoi b16 a to jeszcze nie koniec modów małym kosztem.

Porobione b16 bez wałków otwierania itd to moc rzędu 175-185 MAX gdzie w C4 podchodzi się pod 200 na co chociażby mój byly silnik jest dowodem. O momencie nie wspomnę bo tu też jest już dorbna przepaść ;)

Starstruck
20-09-14, 18:48
Paweł, od początku mówimy o serii. I nie ma seryjnego B18C4, które zje seryjne B16A2. Mówiąc seryjne, mam na myśli kompletny setup, czyli skrzynię itp.

Fakt, największą przewagą B18 jest to, że to 1.8 i tylko tyle. Nie ma absolutnie żadnej dodatkowej rzeczy lepszej w tym silniku. Oczywiście jest nieproblem wsadzić dół 1.8 do B16A2 i wtedy dopiero jest zapier*alacz.

Twoje B18 jechało naprawdę ładnie, bo pozbyłeś się wszystkich wad tego silnika, czyli zmieniłeś skrzynię, ssaka i WYSTROIŁEŚ, gdzie to jest podstawa dla każdego, hondowskiego silnika.

Cywa
20-09-14, 22:49
I nie ma seryjnego B18C4, które zje seryjne B16A2.
W tej samej budzie? Mowimy o pojedynku np. EG vs. EG ? Czy MB/MC vs. EG?


Fakt, największą przewagą B18 jest to, że to 1.8 i tylko tyle. Nie ma absolutnie żadnej dodatkowej rzeczy lepszej w tym silniku. Oczywiście jest nieproblem wsadzić dół 1.8 do B16A2 i wtedy dopiero jest zapier*alacz.
Nie jestem do konca przekonany czy to takie "tylko tyle"...
Poza tym, "oczywiście jest nieproblem wsadzić gorce c6 do c4 i wtedy dopiero jest zapier*alacz."

A2 nie umywa sie pod wzgledem dalszego rozwoju do c4, dlatego lepszym seryjnym silnikiem jest c4 raz ze ze wzgledu na pojemnosc, dwa ze wzgledu na dalszy rozwoj, trzy za ta sama cene, cztery na nowszy rocznik, piec za skrzynie w lepszym stanie i szpere.

Kazdy chwali to co ma, jednak pojemnosci sie nie oszuka.

Starstruck
20-09-14, 23:40
Broń Boże nie ubóstwiam ani nie chlubię B16A2, ale podaj mi chociaż JEDNĄ, dodatkową przewagę B18C4 nad B16A2. Poza pojemnością, bo to nie problem zrobić z jednego 1.8 a z drugiego 1.6. Tylko jedną jedyną przewagę.

karas
20-09-14, 23:40
Apropo swapowanych aut w dziale gielda pojawila dobra sztuka:
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?222605-Honda-Civic-Si-EM1
Mam nadzieje ze nie pojdzie na czesci

Gorliś
21-09-14, 00:45
Zaleta C4: szpera w serii. Roznica w prowadzeniu miedzy samochodem z torsenem a bez jest duza.
I to smutne pie@dolenie o serii. Taaak. Wszyscy swapuja i na tym poprzestaja. Nawet dolotu i wydechu nikt nie zmienia. Nie oszukujmy sie, jak ktos byl na tyle powalony zeby swapowac silnik, to pozniej bedzie mial kolejne genialne pomysly na mody silnika ;)

Starstruck
21-09-14, 00:50
Zaleta C4: szpera w serii.

To nie jest zaleta C4 tylko skrzyni S9B. Poza tym: szpera S9B vs odczuwalnie krótsze biegi Y21/S4C? Co kto lubi.

Ok, chyba nie ma sensu dalej kontynuować tego tematu. Wszystko wyjaśnione, wszystko wiemy :).

kamil39
21-09-14, 00:56
Broń Boże nie ubóstwiam ani nie chlubię B16A2, ale podaj mi chociaż JEDNĄ, dodatkową przewagę B18C4 nad B16A2. Poza pojemnością, bo to nie problem zrobić z jednego 1.8 a z drugiego 1.6. Tylko jedną jedyną przewagę.
Chocby to ze wyzej sie kreci b18c4.. , ma zupelnie lepszy przebieg momentu(glownie dol), nie sa zajezdzone w takim stopniu angliki jak japonskie wersje, do tego skrzynia ma szpere. Mb6 ciezsze o ponad 100 kg od ek4 ma takie same osiagi na 400 metrow. (do 100 troche gorzej ze wzgledu na skrzynie), a jak poprawisz seryjna kupe-kolektory to juz b18c4 wogole deklasuje b16a2. i poprawienie tego to wsumie groszowe sprawy.

chudypiter
21-09-14, 02:00
I nie ma seryjnego B18C4, które zje seryjne B16A2.

Mój sedan ej9 z b18c4 seria "zjadał" seryjne ek4 w sedanie ;)

lozek
22-09-14, 17:11
I nie ma seryjnego B18C4, które zje seryjne B16A2.

W tej samej budzie? zje jeżeli oba sa zdrowe ;) Poza tym weź pod uwagę, że nie każde S4C i Y21 ma główne 4,4 ;) większość ma 4,266 jak i w C4 i tylko biegi sa inne.


Chocby to ze wyzej sie kreci b18c4..

no tutaj to akurat nie masz racji ;)

kamil39
22-09-14, 17:32
no tutaj to akurat nie masz racji Seria b16 ma chyba 8200 odcinke, a b18 ponad 8500(chociaz moc generuja bardzo podobnie max przed 8)

Alvin1.4
22-09-14, 18:14
, a b18 ponad 8500


A gdzie to wyczytałeś ?

lozek
22-09-14, 18:41
Seria b16 ma chyba 8200 odcinke, a b18 ponad 8500(chociaz moc generuja bardzo podobnie max przed 8)

Bzdury

B18C4 seryjnie ma odcinke 8100 albo 8200. Juz zapomniałem, ale chyba 8100. Po strojeniu miałem 8350 ustawione ;)

kamil39
22-09-14, 19:18
B18C4 seryjnie ma odcinke 8100 albo 8200. Juz zapomniałem, ale chyba 8100. Po strojeniu miałem 8350 ustawione To sorry za wprowadzenie w blad, :D

radar333
22-09-14, 19:37
Napisałem W SERII. Wolal byś seryjne B16 czy C4? Bo ja oczywiście kultowe B16 jeśli seria ma być.

Wysyłane z mojego LG-D605 za pomocą Tapatalk 2

Gorliś
22-09-14, 19:50
Kultowe B16 to B16B, a nie rownie pospolite co C4 A2.

Starstruck
22-09-14, 20:16
W tej samej budzie? zje jeżeli oba sa zdrowe ;) Poza tym weź pod uwagę, że nie każde S4C i Y21 ma główne 4,4 ;) większość ma 4,266 jak i w C4 i tylko biegi sa inne.

Zauważ jakie biegi ma S9B a jakie Y21. 2,3,4 to kolosalna różnica i najbardziej odczuwalna.

Gorliś
22-09-14, 20:34
Jesli zostajemy przy glownym 4,266 to 2,3,4 nie ma nic wspolnego z kolosalna roznica :P Kolosalne roznice zaczynaja sie ze zmiana FD.

lozek
23-09-14, 00:26
Napisałem W SERII. Wolal byś seryjne B16 czy C4? Bo ja oczywiście kultowe B16 jeśli seria ma być.

Wysyłane z mojego LG-D605 za pomocą Tapatalk 2

Jak seria to zdecydowanie wolałbym C4 ze względu na potencjał. Już ktoś napisał - jak ktos robi swapa to na tym nie poprzestaje ;) Jak B16 to chociaż B16A. Choć tak czy siak większa szansa, że trafi się zdrowe c4 niż jakiekolwiek b16 :) A nie po to ładuje sie pare kafli w auto by zacząć od razu po swapie odkładać na remont.


Jesli zostajemy przy glownym 4,266 to 2,3,4 nie ma nic wspolnego z kolosalna roznica :P Kolosalne roznice zaczynaja sie ze zmiana FD.

Dokładnie ;) Przy tym samym FD jest różnica, ale bez przesady. W B16 mamy TROSZKĘ krótsze biegi a w B18 mamy szperę, więcej mocy i momentu.

Fawor
23-09-14, 15:47
Napisałem W SERII. Wolal byś seryjne B16 czy C4? Bo ja oczywiście kultowe B16 jeśli seria ma być.

ale to nie jest temat "co byś wolał" tylko co ma najlepszy stosunek hajs/efekt. Włożysz B18C4 z S4C w serii i seryjne B16A2 jest objechane. Jesli robisz swap SERII to KATEGORYCZNIE MUSISZ włożyć s9b? Każe Ci ktoś? Po 6ciu stronach ten temat zrobił się już totalnie z dupy abstrahując od faktu, że jest juz przerabiany po raz ęty..