PDA

Zobacz pełną wersję : Czym polerowac kanaly ?



Adam R.
03-10-05, 19:21
Ktos zna jakies sposoby polerowania kanalow dolotowych i wyl w glowicy :?:
Ja znam tylko jeden, mianowicie do wiertarki przyczepia sie wezyk gumowy. Na konu nacina sie go i wsadza listek papieru sciernego. I sila odsirodkowa poleruje.

Pati
03-10-05, 19:34
dremel i kamien na koncu. potem zostaje owinąć papier wokół palca i szlifować...

Adam R.
03-10-05, 19:37
albo tez mozna papier scierny pociac na paski szerokosci cos kolo 2cm i przeciagnac miedzy otworem na zawor i otworem np na wlot powietrza. I tez w ten sposob da sie polerowac.

Pati
03-10-05, 20:23
no to co pytasz jak dobrze wiesz? :D

Adam R.
03-10-05, 20:27
bo moze jest jakas inna metoda ktorej nie znam

Arv
04-10-05, 21:15
Dzej Dremelkiem polerował, pogadaj z Gejem jakie końcówki poleca do tego wibratorka....

lukaszgsi
09-10-05, 15:45
ja polerowałem dremelem z odpowidnimi koncowkami a potem pasta autosol , ewentualnie automax ... efekt :

http://img25.imageshack.us/img25/4928/x0ez.jpg




Tu jest pełne info i pokazane koncówki itd - http://www.octanesquad.szu.pl/octane_forum/viewtopic.php?t=82

rAku*
09-10-05, 19:29
A co daje takie polerowanie ?? nie wiem dlatego sie pytam :)

pozdro.

LIO
09-10-05, 20:16
no błyszczy dla lansu :D






np. polerowane kanały dolotowe, powodują lepsze przepływy powietrza

Adam R.
09-10-05, 21:17
ja polerowałem dremelem z odpowidnimi koncowkami a potem pasta autosol , ewentualnie automax ... efekt :

Obrazek (http://img25.imageshack.us/img25/4928/x0ez.jpg)




Tu jest pełne info i pokazane koncówki itd - http://www.octanesquad.szu.pl/octane_forum/viewtopic.php?t=82
pięknie to wygląda

rAku*
10-10-05, 00:35
np. polerowane kanały dolotowe, powodują lepsze przepływy powietrza

A przeklada sie to na jakies tam podniesienie mocy ?

pozdro.

Adam R.
10-10-05, 08:54
np. polerowane kanały dolotowe, powodują lepsze przepływy powietrza

A przeklada sie to na jakies tam podniesienie mocy ?

pozdro.
oczywiscie, powietrze ma wieksza predkosc

dominik...
10-10-05, 09:55
a przez gladkie scianki gorzej miesza sie z paliwem.

nigdy dolotow nie robi sie na blysk....

w hondach czesto taka obrobka glowicy prowadzi do spadku mocy....
bez flowbencha ani rusz....

Adam R.
10-10-05, 10:05
a przez gladkie scianki gorzej miesza sie z paliwem.

nigdy dolotow nie robi sie na blysk....

w hondach czesto taka obrobka glowicy prowadzi do spadku mocy....
bez flowbencha ani rusz....
a nie jest to teoria dla gaznikowcow :?:

Tomo
10-10-05, 14:29
wydechową stronę można zrobić na błysk bo lepiej odbiera ciepło i trudniej będzie gniazda upalić, dolotowej nigdzie nie powinno się robić na lustro

elmer
10-10-05, 20:50
W autach z bezpośrednim wtryskiem mozna.

dominik...
11-10-05, 10:47
jezeli toda racing, firmy robiace porsche gt3/gt2 do wyscigow, itp.
i wiele innych, nie robia dolotow na lustro, to chyba oni cos wiedza wiecej na ten temat.

u nas olewaja to poniewaz wiekszosc firm tunerskich robi auta turbo, gdzie i tak niema to znaczenia. przy mocnych n/a czesto mozna zauwazac specjalne zadry w kanalach dolotych.

ale duzo tez zalezy od konkretnego modelu glowicy. bez testow na flowbench nie mozna stwierdzic jak powinno byc...

Tomo
11-10-05, 11:28
http://www.jgenginedynamics.com/cYLINDER%20HEADS%20MISC.html

alonzo
24-10-05, 13:05
Polerowanie na lustro moze dac poprawe max 1% przeplywu, wiec nie dziwie sie ze nikt tego nie robi, bo to troche mozolna robota a przyrosty wlasciwie zadne. Taki lans poprostu :lol:

Arv
25-10-05, 00:02
bez flowbencha ani rusz....
co to jest??

LIO
25-10-05, 01:15
takie cuś do mierzenia przepustowości kanałów dolotowych w głowicy, ale tego chyba nikt nie ma u nas w PL :?

dominik...
25-10-05, 09:34
podobno wkrotce ma byc taka maszynka w PL,

ale slysze tak juz od jakiegos roku :grin:

Pati
25-10-05, 10:05
słyszałem że już jest na Krasnobrodzkiej. no ale nie byłem i nie macałem więc nie mówie że to na 10000% prawda.

Adam R.
25-10-05, 10:19
takie cuś do mierzenia przepustowości kanałów dolotowych w głowicy, ale tego chyba nikt nie ma u nas w PL :?
podobno maja w jakims instytucie lotnictwa itp...

LIO
25-10-05, 12:40
moja teściowa pracuje w Instytucie Lotnictwa w Warszawie

Tomo
25-10-05, 12:59
moja teściowa pracuje w Instytucie Lotnictwa w Warszawie

Piotrze ale czy ty coś wnosi do tej dyskusji? Σφ

LIO
25-10-05, 13:47
tak kolego drogi
że jeśli ktoś wie na bank, że w tym instytucie jest to urządzenie, to być może moge pomóc komuś w takich pomiarach kapujesz ?

kiedyś brałem namiar na jakiegoś kolesia, co mi podała teściowa i dałem go LostBoy'owi, bo szukał, ale chyba dogadywał się z artix ze Szwecji, bo nic już później mi nie odpisał, a ja olałem sprawe.

Tomo
25-10-05, 14:03
czy sądzisz że dałoby się skorzystać z tego sprzętu? Tylko tak na poważnie? myślę że by było zainteresowanie...

LIO
25-10-05, 14:06
będę na grobach, to może jakoś podbije do teściowej na pogaduchy i odświeże temat. Niech wypyta raz jeszcze dokładnie i weźmie namiar do kolesia. Ona nie za bardzo aż tak się zna na tym (zajmuje się podwoziami samolotów), ale myśle że byłoby to do załatwienia.

P.S. Małysza też tam przywozili i "dmuchali" ;) robiąc pomiary przepływu powietrza do odpowiedniej sylwetki :-)

Tomo
25-10-05, 14:23
Małysza też tam przywozili i "dmuchali" ;) robiąc pomiary przepływu powietrza do odpowiedniej sylwetki :-)

Ciekawe czy ma to coś wspólnego z Flowbencz

LIO
25-10-05, 14:25
w jednym i drugim przypadku, badane sa przepływy powietrza
skoro Małysz nie związany w żaden sposób z silnikami, może wejść tam i mieć takie pomiary, to odpowidając na Twoje wcześniej zadane pytanie, myśle że jeśli taki flowbench istnieje tam, to nie będzie problemu

... skorzystać z tego sprzętu?

Tomo
25-10-05, 14:39
Ja jednak myślę że nie mówimy tutaj o tym samym...


What is a flowbench?
A flowbench is a device to measure airflow resistance through a mechanical component such as a cylinder head or intake manifold. The result can be expressed as a Coefficient of Discharge of the component or as an airflow rate.

SuperFlow Flowbenches are ratiometric measuring devices. Volumetric flow is determined by the ratio of the pressure drop through the component under test to the pressure drop across a calibrated orifice. This measurement principle ensures results which are independent of atmospheric conditions.

Most Flowbenches can be used in either Intake or Exhaust mode. Virtually every engine component which is in the inlet air or exhaust gas path can be tested and improved on a Flowbench.

http://superflow.com/NSCR/nscr-lrg.jpg

http://superflow.com/NSCR/WaterAndOilControlLg.jpg

A to o co jest w Instutucie Techniki Lotniczej
:twisted:


Instytut dysponuje wyspecjalizowanymi (unikatowymi) stanowiskami, urządzeniami i oprogramowaniem. Do nich należą między innymi:

· tunel aerodynamiczny małych prędkości o średnicy pomiarowej 1,1 m z możliwością obniżenia temperatury do –10 oC;

· dwa tunele aerodynamiczne małych prędkości o średnicy pomiarowej 0,5 m;

· naddźwiękowy tunel aerodynamiczny o polu pomiarowym 300´300 mm;

· wielostanowiskowy (sieciowy) komputerowy system geometrycznego, aerodynamicznego i wytrzymałościowego modelowania konstrukcji lotniczych z wykorzystaniem oprogramowania: CAD/CAM/CAE Unigraphics, CATIA, SOLID EDGE, GAMBIT 1.3, TGRID 3.0, FLUENT 5.5, NASTRAN, FASTRAN CFD,

· stanowiska systemów pomiarowo-sterujących czasu rzeczywistego na bazie kontrolerów dSpace DSI003 i środowiska MatLab/Simulink.

LIO
25-10-05, 14:44
Tomciu, ale Instytut lotnictwa, poza tunelami aerodynamicznymi, gdzie bada przepływy strug powietrza na poszycie samolotu, także prowadzi prace nad silnikami i tam możliwe że ma takie właśnie lub podobne urządzenia

wspomniane badanie przepływów powietrza na Małyszu, miało być tylko potwierdzeniem, na to że pomiary osób z zewnątrz też są możliwe

boomer
26-10-05, 11:34
Ale ciagniecie temat. LIO glupot by nie pisal. Dowie sie i da znac wiec poki co dajcie chlopakowi wybadac sprawe :p
P.S. OT... Zamawiam flowbench i to dmuchanie jak Malysza ;) :D

lukaszgsi
28-10-05, 16:11
ja u siebie oczywiscie zostawiłem kanały ssące nie do konca spolerowane , obrobiłem je na koncu sciernicą listkową o gradacji 180 i tak zostawilem , na ich poiwierzchni są poprzeczne rysy wiec zadnych kłopotów ze skraplaniem sie mieszanki na sciankach niemam :wink: na foto są kanały wydechowe

Szczerze mówiac to maja honde niewiem czy podjołbym sie samodzielnej obrobki głowicy, ja mam zwykły prosty oplowski 2,0 8v i kupilem druga głowice za 100 zł tylko do zabawy i nauki , w razie gdyby cos niewyszło to zakladam serię i strata jest niewielka . . . I tak najwazniejsze elementy czyli gniazda i zawory zostaly seryjne wiec nie mozna tego nazwac do konca pełną obrubka głowicy :roll:

spoolin EK
19-11-05, 11:40
u nas olewaja to poniewaz wiekszosc firm tunerskich robi auta turbo, gdzie i tak niema to znaczenia. przy mocnych n/a czesto mozna zauwazac specjalne zadry w kanalach dolotych.


ci co robia turbo u nas to nie tyle co poleruja opor tylko wogole nie dotykaja glowicy :wink: bo poco.

alonzo
20-11-05, 12:08
ci co robia turbo u nas to nie tyle co poleruja opor tylko wogole nie dotykaja glowicy bo poco.

Wow najlepiej wogole zalac glowice betonem jak sie ma turbo... bo po co miec lepszy przeplyw?

cobra333
05-12-05, 23:49
polerki na lustro?? Wystarczy obrobić zgrubnie niedoróbki odlewu fabrycznego i dopasować srednice połączeń kolektora