PDA

Zobacz pełną wersję : Civic V gen D13b2 problem z mocą.... PO.MÓŻ.CIE



Andreej
08-09-14, 14:14
Witajcie mam problem z moją Hanią, otóż odpalać na zimny zawsze ale to zawsze odpalę ją dopiero za 2 razem (tzn. odpalam od strzału i gaśnie chyba że naduszę na gaz to nie muszę odpalać za 2) a za 2 razem odpali normalnie.

Kolejna sprawa, strasznie ciężko nim się jeździ, nie ma wgl siły, ja mu w gaz i czuje jakby go coś dławiło, muszę POWOLI do 2-2.5 tys obrotów się rozpędzać (wtedy zmieniam bieg na następny) bo już powyżej 2.5 to nawet pedał mi ciężej chodzi nie mówiąc o tym że samochód jeszcze ciężej jedzie do przodu... wiem że góra cała silnika (głowica itp mam od d13b2) a dół (blok i wszystko co do niego przychodzi od d14a4) wiem to bo jak go kupiłem to już tak bylo ale jeździł normalnie od jakiś 2tyg się coś z nim porobiło.... W dodatku raz jadąc zaczął kopcić na mocny niebieski dym i pluć olejem z tłumika, miałem zderzak tylny szybę i klapę wypunktowane tym olejem..

Jakieś pomysły co jest? :(

PlushaQ
08-09-14, 14:53
1. D13 odpalasz tak, że włączasz zapłon, naciskasz gaz do oporu i dopiero odpalasz silnik ;-) Nawet w instrukcji jest o tym wzmianka.
2. Mi to brzmi jak… "szukaj sprawnego bloku silnika". Przykro mi :]

Andreej
08-09-14, 15:02
Znów zmieniać blok?:O a co z tym jest już nie tak...? kompresji nie ma?

Dobra a skoro już jest propozycja zmiany bloku... To powiedzcie mi czy mam szukać bloku od D14A4 czy taka jaka jest oryginalnie montowana przy tym silniku?

PlushaQ
08-09-14, 15:17
Skoro kopci jak nie powinien, to uszczelka pod glowica, moze pierscienie…? Generalnie sprawdź stan płynów chłodniczego i oleju. Jak wygląda korek od spodu, czy płyn chłodniczy nie wydaje się być 'dziwny'. Ale objawy o jakich piszesz to coś z nim jest mocno nie tak.

Jeżeli już bedziesz szukał bloku, to takiego od D13, one są… pancerne :D

Andreej
08-09-14, 15:26
Skoro kopci jak nie powinien, to uszczelka pod glowica, moze pierscienie…?
Zakopcił tak TYLKO jeden raz od kiedy go mam a jest chyba ze 3miesiące.



Generalnie sprawdź stan płynów chłodniczego i oleju. Jak wygląda korek od spodu, czy płyn chłodniczy nie wydaje się być 'dziwny'.
Płyn chłodniczy mi ubywa w nieco większych ilościach jak olej, stan oleju nie wielkie ubytki, nawet po tym zakopceniu, jakieś 3mm opadł patrząc po bagnecie więc nie dużo, bo myślałem że będzie wiecej.. Korek od spodu jest czysty, ale w płynie chłodniczym zauważyłem że ma delikatny zapach oleju..

Czy D13 bloki miały jakieś oznaczenia? bo wiem że co silnik to wiele tych D13bxx D14Axxx... ?

PlushaQ
08-09-14, 15:30
O ten JEDEN raz za dużo jak na zdrowy silnik.

No i sam odpowiedziałeś sobie na pytanie - olej w płynie. Uszczelka pod głowicą.

D13b2 to silnik jaki miałeś seryjnie, więc takiego też bloku bym szukał. Oznaczenia z tyłu informują o osprzęcie góry (głowica itp). Narazie niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni mechanicy na forum. Może jednak wystarczy samą uszczelkę ogarnąć ;]

piotreek23
08-09-14, 18:46
Kupiłeś trupa zalanego Moto-cudo-doktorem. Pewnie spuściłeś olej ;-) i wlałeś nowy. Generalnie to co piszesz to jest UPG. Jak chcesz się przekonać zmierz kompresję. Jak wyjdzie fatalna to zostaje zwalić głowicę rozebrać i ocenić albo od razu szukać zdrowszego słupka. Z tego co piszą http://www.honda.gda.pl/smf/index.php?topic=20091.0 to na dokładkę mogą być uszczelniacze i nie wiadomo co jeszcze :-).

rafal86
08-09-14, 18:53
zobić profi UPG to trochę $ pójdzie. Sama uszczelka, robocizna, planowanie głowicy, znajomy miał 2 zawory pogięte wiec wycieczka do ASO po nowe...nie ładowałbym tyle siana w d13