PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z gazem, przerywa



ladycivic
07-09-14, 18:50
Hej, 2 dni temu zaczely mi sie problemy z gazem. To raczej nie wina przepustnicy ani silnika, po prostu podczas wciskania pedalu gazu gaz jakby przerywa, trwa to chwile, potem jest ok, przy wrzuceniu na wyzszy bieg to samo. Nie wiem czy to ma jakis zwiazek, ale przekladalam 2 dni temu gazowlotek ze zderzaka pod klapke od wlewu paliwa. Filtr byl wymieniany w czwartek. Jakies pomysly Panowie? Wtryski? To nie wina gazu, wyjezdzilam ten, ktory mialam za przyczyne i zalalam z innej stacji, to samo. Jesli ktos walczyl z czyms podobnym to bardzo prosze o pomoc :) Na benzynie problemu oczywiscie nie ma. Pozdrawiam :)

rafal86
07-09-14, 19:01
u mnie jak padał wtrysk gazu to zaczynało się od podobnych objawów. Potem zaczeło śmierdzieć gazem i przerywać już zdecydowanie ( nawet tzw kangurki auto robiło )

ladycivic
07-09-14, 19:09
No u mnie na razie chwile poprzerywa i potem jest wzglednie dobrze, nastepny bieg to samo, niezaleznie czy silnik jest cieply czy zimny ;/

Sidd
07-09-14, 19:11
może jakiś syf się zassał ze zbiornika? mi się raz tak zdarzyło i czasami jakby chodził tylko na 3 cylindrach - okazało się, że jedna świeca była dużo mocniej czarna od pozostałych. Przerywa na benzynie i na gazie, czy tylko na jednym z nich?

ladycivic
07-09-14, 19:16
Świece mam nowe Denso, maja tydzien, przerywa tylko na gazie, jak przerywa chodzi na 3 garach

rafal86
07-09-14, 19:17
No u mnie na razie chwile poprzerywa i potem jest wzglednie dobrze, nastepny bieg to samo, niezaleznie czy silnik jest cieply czy zimny ;/

czyli przerywa generalnie na niższych obrotach. jedziesz spokojnie na 2 i przerywa, wkręci się troche i jest ok, wrzucasz 3 i znowu przerywa? no to miałem identycznie. Zobacz świece jak kolega radzi ale wydaje mi się że bez podłączenia pod komputer i gazownika może być ciężko trafić z diagnozą

ladycivic
07-09-14, 19:21
No dokladnie tak jak Rafal opisales, jak sie wkreci to jest ok. Zaraz sprawdze swiece, no moze tez byc kopulka

rooter666
07-09-14, 19:53
świece nowe ale ale z jaką przerwą wkręcone? do gazu ja ustawiam na 0,8mm

Sidd
07-09-14, 21:42
jeśli na PB chodzi normalnie, a na LPG jest tylko lipa, szczególnie tak jak piszesz, że na początku nie daje rady, a po chwili normalnie, to ja bym stawiał coś z prądem: świece, przewody, kopułka. ewentualnie może coś z samą instalacją.

świece nowe ale ale z jaką przerwą wkręcone? do gazu ja ustawiam na 0,8mm
to też sprawdź czy dobre świece masz. Z tego co pamiętam to, że zmieniałem z 1,1mm na 1,0mm

ladycivic
07-09-14, 22:20
Dzieki Michal, jutro posprawdzam i dam znac chlopaki :)

wwljohn
09-09-14, 02:55
Przewody słabe na 95% :) .

Ven
09-09-14, 08:55
Przewody słabe na 95% :) .
Dokładnie. Sprawdź po ciemku czy nie masz choinki pod maską na przewodach WN. Kiedy wymieniane?