PDA

Zobacz pełną wersję : Przednia szyba - lakierowanie



ladycivic
05-09-14, 15:50
Problem tyczy sie lakierowania, ale to raczej strona techniczna. Lakiernik powiedzial mi, ze zeby dobrze ogarnac dach, musi zbic przednia szybe, czyli jakies 3 stowy w plecy.. Mial ktos podobny problem, trzeba faktycznie te szybe zbijac, nie mozna jej wyjac? Pozdrawiam :)

rooter666
05-09-14, 15:51
można wyciąć szybe także nie daj sobie wmówić takiej głupoty.

grzesiek1495
05-09-14, 17:06
zmień lakiernika ^^ są do tego specjalne narzędzia by wyciąć szybę, ewentualnie można do jakiejś firmy np NordGlass zadzwonić żeby to zrobili, a lakiernik niech robi dalej swoje :)

redcode
05-09-14, 17:11
ale ryzyko że wklejana szyba pęknie przy wycinaniu to zawsze jest.

ladycivic
05-09-14, 17:48
Powiedział mi, że przewaznie te szyby zawsze pekaja i ze mam kombinowac nowa szybe, bo na 90% ona peknie przy probie wyjecia. Sama nie wiem, no nie usmiecha mi sie placic 3 stow, tyle kosztuje ogarniecie jednego elementu, zawsze cos..

redcode
05-09-14, 18:11
Szybę się wycina, a nie wybija po to żeby nie robić bałaganu w aucie, ale z tego co słyszałem od znajomych to w 3/4 przypadków przy klejonej szybie i tak pęka przy wyciąganiu.

grzesiek1495
05-09-14, 19:53
Jeśli zajmie się tym profesjonalista to nie powinna, no chyba że ta szyba jest na prawde zmęczona, mi popekała ale była cała porysowana i miała 2 duze odpryski więc miała prawo. Poza tym moim przypadkiem jeszcze nie słyszałem o pęknieciu szyby przy wycinaniu, a sam wycinałem kilka :)

redcode
05-09-14, 20:14
Gdybym swoją teraz wymieniał to nie byłoby mi żal gdyby pękła - wziąłbym sobie taką z przyciemnianym paskiem ;-) Poza tym jeśli ma więcej niż 5-6 lat to i tak nie szkoda. Na 100% Ma drobne rysy od wycieraczek, kamieni i tp.

grzesiek1495
05-09-14, 22:21
Gdybym swoją teraz wymieniał to nie byłoby mi żal gdyby pękła - wziąłbym sobie taką z przyciemnianym paskiem ;-) Poza tym jeśli ma więcej niż 5-6 lat to i tak nie szkoda. Na 100% Ma drobne rysy od wycieraczek, kamieni i tp.

Tak, tylko kwestia jest tego jak bardzo zaawansowane są te rysy :) bo te lekkie rysy to nic nie spowodują, szyba która ma dobre kilka lat + sporo zarysowań i odprysków na 99% pęknie, 1% bo zdarzają się wyjątki :) ale gdyby drobne rysy od codziennego użytkowania były to to nie oznacza że szyba pęknie przy wycinaniu b ow takim razie żadnej szyby nie udało by się uratować ;p

novi
06-09-14, 08:33
W maju malowałem całe auto, wycinana była przednia szyba i nic się z nią nie stało, przy zakładaniu i do tej pory jak użytkuje auto też nic. Przede wszystkim zmień lakiernika bo skoro powiedział ci, że szyba na 100 % pęknie to jak mu nawet powiesz żeby spróbował, bo być może nic się nie stanie to wg mnie on i tak będzie wszystko robił aby pękła, bo przecież musi ci pokazać, że miał racje.

ladycivic
06-09-14, 09:59
Dzieki chlopaki, w takim razie bede probowala ja ratowac ;d