PDA

Zobacz pełną wersję : spdek mocy przy nagrzanym silniku



mkarp69
23-06-08, 18:57
Witam
Przedmiotem badań jest Hania Civic D13B2 rocznik 1994/95.

Problem to znaczny spadek mocy. Po 20 minutach jazdy obserwuję nasilające się zjawisko: wciskam gaz, obroty podchodzą do 4k a auto nie przyspiesza (w porównaniu do tego, jak zachowuje się z "zimnym" silniekiem). Pierwsza myśl, że jest to coś ze sprzęgłem, okazała się błędna.
Dodatkowo temperaturę mam powyżej 1/2 poziomu i można zaobserwować jej chwilowe (dosłownie 1-3min) wachania do 3/4.

Im cieplej, tym większy problem... Auto zachowuje się gorzej niż mały fiat mojego dziadka.

Siny26
23-06-08, 19:10
filtry paliwa i powietrza kiedy ostatnio wymieniałeś?
1/2 poziomu to coś ok 80% temp wody więc normie.
układ dolotowy szczelny?
jeśli to nie do to pewnie coś z zapłonem. cewka i moduł zapłonowy do sprawdzenia

Lcfr
23-06-08, 21:31
Dodatkowo temperaturę mam powyżej 1/2 poziomu i można zaobserwować jej chwilowe (dosłownie 1-3min) wachania do 3/4.

To nie jest normalny objaw w hondzie
W hondzie (sprawnej) temp stoi na 1/2 wskaźnika albo o grubość wskazówki niżej.Niezależnie od tego czy jest korek, czy jedziesz 180-200km/h czy włącza sie wentylator nadal POWINNO stac na jednym poziomie...
Jeżeli tak nie jest to coś jest źle w ukadzie chłodzenia (korek/termostat/chłodnica/pompa/wiatrak/nieszczelności/zapowietrzenie układu) i ten układ nalezy sprawdzic....
Temperatura w hondzie sprawnej stoi - to nie jest opel.... :)

mizer
23-06-08, 21:32
Sprawdz jeszcze termostat i ilosc plynu chlodzacego

tomaall
23-06-08, 23:00
ja bym stawiał na termostat a spadek mocy na zawory do wyregulowania: http://usterki.hobby-elektronika.eu/mitsubishi.html ale moge sie mylic co myslicie o tym?

mizer
23-06-08, 23:14
Taaa..
Honda sie tak nie nagrzewa, a juz na pewno nie d13.
Oblukaj termostat, sprawdz ile masz plynu w zbiorniczku wyrownawczym - od tego zacznij

mkarp69
24-06-08, 01:00
Dzięki za szybką odpowiedź. filtry wymieniane były 3 miesiące temu.
biorę się juro za diagnostykę układu chłodzącego. jak tylko coś "odkryję" dam znać :)

badyl
25-06-08, 11:09
stawiam na zawory,które po rozgrzaniu silnika sa podparte i przez to brak mocy.

Lcfr
25-06-08, 16:01
stawiam na zawory,które po rozgrzaniu silnika sa podparte i przez to brak mocy.
a temperatura skąd się bierze w takim razie???