PDA

Zobacz pełną wersję : Falowanie obrotów



LechuLK
30-08-14, 01:23
Lekko mi falują obroty na jałowym od 400 do 800obr jak mam wszystko podłączone, Jak odepnę czujnik położenia przepustnicy to ładnie trzyma 800obr i spalanie takie samo.
Tylko że check wyświetla. Coś jest nie tak z tym czujnikiem przepustnicy? Na mierniku sprawdzałem i wygląda że jest ok. Do czego on w ogóle jest jak u mnie nie ma wpływu na spalanie?

civicjdm
30-08-14, 10:09
może przeczyść przepustnice nie zacina sie?

ma1ster
30-08-14, 10:37
trzeba ustawić wstępne otwarcie przepustnicy na poziomie 0,49V, jak masz niższe to będzie falować...

LechuLK
30-08-14, 16:06
Wcześniej wszystko działało normalnie tylko potem coś się z przewodami stało i nie stykało a myślałem że to TPS, więc go wymieniłem. Wstępne otwarcie jest takie jak było wcześniej tylko czujnik inny. Przy każdej zmianie czujnika trzeba regulować? Nie są takie same?

ma1ster
30-08-14, 16:58
no i wiadomo gdzie jest problem, nie masz ustawionego odpowiednio czujnika TPS względem przepustnicy i ot cały problem...

LechuLK
30-08-14, 20:30
Ten czujnik tylko w jednej pozycji wchodzi, tam w środku zaczepia o element od przepustnicy i dwie śruby na których nie ma regulacji.
Co i jak mam dokładnie wyregulować?

EDIT:

Już sprawdziłem tps i na postoju pokazywał 1,60V, a powinno być 0,49V. Odkręciłem przepustnicę, myślałem że trzeba wyregulować tą śrubką ale dałem do końca i się regulacja kończyła. Okazało się, że tam gdzie przychodzi czujnik przepustnicy jest źle ta część o którą zahacza czujnik (wyszło po za sprężynkę) i stąd taki odczyt. Złożę wszystko jak ma być i się okaże czy to było winne jak i spalanie może będzie mniejsze bo duża różnica była.