PDA

Zobacz pełną wersję : bierze olej



grzegorzsi
28-08-14, 19:04
Witam,
odrazu z góry przepraszam jezeli umiesciłem w złym dziale badz temat był ,aczkolwiek ja nie widziałem.
Otóz kupiłem honde civic 1.5 1991r ok. 3 miesiace temu własciciel powiedzial ze nie bierze oleju jak po zakupie odrazu wymieniłem olej na castrol 10w40.i po wymianie okazało sie ze honda bierze olej,moge podejrzewac ze wczesniej był zalany jakims "doktorem"... i moje pytanie brzmi co teraz trzeba było by zrobic/wymienic i jakie koszty mniej wiecej? moge powiedziec ze honda nie dymi,ubywa płyn ze zbiornik płynu chłodniczego silnik nie jest "zrzygany" olejem.
i co mógłbym narazie wlac zeby nie brała tyle oleju bo fundusze mi nie pozawalaja na remont w tym momencie.
z góry dziekuje i pozdrawiam.

CRX1
28-08-14, 21:25
Nie dymi , nie cieknie , to gdzieś ten olej musi lecieć . Może zalałeś nie odpaliłeś i nie uzupełniłeś . Z płynem poszukaj na wstępie wycieków.

piotreek23
29-08-14, 07:52
moge powiedziec ze honda nie dymi,ubywa płyn ze zbiornik płynu chłodniczego silnik nie jest "zrzygany" olejem.
Mocno ubywa? Jak nie widać wycieku to możesz mieć trafioną UPG..dużo tego oleju bierze..jaki dokładnie masz silnik (oznaczenie). Obawiam się że remont jaki kompleksowy z 2-2,5K (tyle mi zaśpiewali za remont D14 z częściami).

grzegorzsi
29-08-14, 09:10
Nie dymi , nie cieknie , to gdzieś ten olej musi lecieć . Może zalałeś nie odpaliłeś i nie uzupełniłeś . Z płynem poszukaj na wstępie wycieków.

no wlasnie ale w tym problem ze silnik jest suchy ;) wycieków tez nie widze a dolewam teraz dolałem i narazie nie ubyła go straszna ilosc aczkolwiek cos ubyło :)


Mocno ubywa? Jak nie widać wycieku to możesz mieć trafioną UPG..dużo tego oleju bierze..jaki dokładnie masz silnik (oznaczenie). Obawiam się że remont jaki kompleksowy z 2-2,5K (tyle mi zaśpiewali za remont D14 z częściami).

no dosyc ale znowu tragedii strasznej nie ma :) a mozesz wyjasnic o co chodzi z tym "UPG"?:) co do oleju to wlewam ok 100ml na 300-400 km :) d15b2 nawet mnie nie strasz hehe :P zapomniałęm dodac ze mam LPG wiem ze na LPG ma troche brac oleju ale nie az tyle chyba ;)

piotreek23
29-08-14, 09:19
0,5 litra na tysiąc tragedii nie ma ale dobrze też nie jest..jeżeli ubywa płynu chłodniczego a nie widać wycieku (trzeba by osłonę rozrządu zrzucić czy pompa nie cieknie) to może być UPG czyli uszkodzona Uszczelka Pod Głowicą..nie ma masła pod korkiem oleju? nie dymi na biało? Ile tego płynu dolewasz i co ile km? Jak odpalisz zimny silnik i odtworzysz zbiorniczek wyrównawczy to nie bombluje? Jeszcze sprawdź czy przez gaz gdzieś nie leci..

vipek
29-08-14, 10:35
jeśli w aucie jest katalizator to nie będzie nawet widać dymu przy spalaniu oleju na poziomie 0,5/1000

wiesko1261
29-08-14, 17:47
same części
uszczelka głowicy ,uszczelka pod kol. ssący ,uszczelka miski ,pierścienie ,uszczelniacze zaworowe
i dobry silikon 500-600 zł bez robocizny :) planowaniw głowicy 50-70 zł.
pod warunkiem że panewki w dobrym stanie :D

grzegorzsi
29-08-14, 18:59
0,5 litra na tysiąc tragedii nie ma ale dobrze też nie jest..jeżeli ubywa płynu chłodniczego a nie widać wycieku (trzeba by osłonę rozrządu zrzucić czy pompa nie cieknie) to może być UPG czyli uszkodzona Uszczelka Pod Głowicą..nie ma masła pod korkiem oleju? nie dymi na biało? Ile tego płynu dolewasz i co ile km? Jak odpalisz zimny silnik i odtworzysz zbiorniczek wyrównawczy to nie bombluje? Jeszcze sprawdź czy przez gaz gdzieś nie leci..

no nie jest własnie :) no wlasnie tez myslałem o uszczelce musze jechac do jakiegos machera i sprawdzi mi kompresje i bede wiedział czy jej nie wydmuchało prawda ? masła nie ma pod korkiem dymiła widzialem raz ale to podczas deszczu przy pierwszym odpaleniu wiec to raczej dlatego. a płynu szczerze nie wiem bo dolałem tak na oko nie popatrzyłem.a z bomblowanie nie sprawdziłem ale sprawdze to :) a jezelu bbombluje to co to oznacza ?:)


jeśli w aucie jest katalizator to nie będzie nawet widać dymu przy spalaniu oleju na poziomie 0,5/1000

nie ma katalizatora :P


same części
uszczelka głowicy ,uszczelka pod kol. ssący ,uszczelka miski ,pierścienie ,uszczelniacze zaworowe
i dobry silikon 500-600 zł bez robocizny :) planowaniw głowicy 50-70 zł.
pod warunkiem że panewki w dobrym stanie :D

jak bym juz tyle inwestował to napewno bym tez wymienił panewki bo to nie wiadomo znowu jaki koszt a juz by było zrobione w miare wszystko chyba :)

Dzieki wszystki za opinie i pomysły :)

piotreek23
29-08-14, 19:31
a jezelu bbombluje to co to oznacza ?
Że jest przedmuch i UPG trzaśnięte. Można też węże pomacać jak są nabrzmiałe,twarde tak że nie idzie ich ścisnąć to też nie dobrze świadczy.

grzegorzsi
29-08-14, 19:45
Że jest przedmuch i UPG trzaśnięte. Można też węże pomacać jak są nabrzmiałe,twarde tak że nie idzie ich ścisnąć to też nie dobrze świadczy.

okej sprawdze a co do wezy to sa twarde ale znowu nie az tak zeby ich nie scisnac :) oczywyscie mowa o cieplym silniku

civicjdm
30-08-14, 09:12
bedą troche twarde bo ciśnienie jest w układzie ale jak wyżej pisali jak bys miał takie ciśnienie że nie ściśniesz węża to troche lipa;/

piotreek23
30-08-14, 09:15
Jeszcze jedna rzecz. Jeżeli płyn upadł świeżo po wymianie to jest normalne bo układ się odpowietrza (tylko nie jestem pewien czy to tylko w 6 genie tak działa). Obserwuj zachowanie i napisz co wyszło.

grzegorzsi
30-08-14, 18:16
powiem szczerze ze narazie płyn sie w miare ustabilizowal :) a olej sprawdze dopiero jutro jak bede miał zimny silnik :)

grzegorzsi
13-09-14, 21:39
witam ;)
mam pytanie co dalej...
mój silnik sie wykonczył prawdopodobnie walneła panewka co spowodowalo uszkodzenie walu i bloku silnika..
i teraz pytanie czy remontowac ten silnik od podstaw czyli wymiana uszczelki walu panewek szlif głowicy wymiana pierscieni tłoków itd.
czy kupic nowy silnik jakis ? i mam tez pytanie czy na przykład moge teraz kupic takie silnik http://allegro.pl/honda-civic-silnik-1-5-16v-d15z3-1-5-vtec-e-p-n-i4556787169.html i zamontowac go w miejscu D15B2 bez wymiany reszty podzespolow ?:)

RRa
14-09-14, 00:39
Bóg jeden wie co to za silnik.
często nawet H22 się nie opłaca remontować.
jeśli mowa o uszkodzeniu bloku to na pewno padaka i złom / ew stolik sobie z niego zrób.
sam remontowałem D15B2 i z perspektywy czasu mogę powiedzieć... nie rób tego. poszło ok 2k a stanęło na tym, że buda poszła na złom, a ja bujam się z wyremontowanym silnikiem..

ryzyk fizyk = kupuj używkę
poszperaj, popytaj = szukaj znajomej jednostki w dobrej kasie z rozbitego auta etc.

qureku.
14-09-14, 01:07
czy kupic nowy silnik jakis ? i mam tez pytanie czy na przykład moge teraz kupic takie silnik http://allegro.pl/honda-civic-silnik...556787169.html i zamontowac go w miejscu D15B2 bez wymiany reszty podzespolow ?

nie będzie pasował p&P, nie wspominając o http://allegro.pl/show_user.php?uid=2913364&type=fb_all&feedback_type=fb_recvd_neg

Szukaj d15b2, które kupisz za groszę

grzegorzsi
14-09-14, 10:03
jeśli mowa o uszkodzeniu bloku to na pewno padaka i złom


no to mnie nie pocieszyłes myslałem ze sie wyrobie 1k w remoncie :)uszkodzony blok spowodowala najprawdopodobnie panewka która sie obróciła tak mi sie wydaje :)


nie będzie pasował p&P,

aha czyli nie bedzie pasował w miejsce d15b2 ?:) no ok to juz plan poszedł w piz* :p



Szukaj d15b2, które kupisz za groszę
wiem ze kupie za grosze tylko pewnie w takim stanie jak mój.

Tiga
14-09-14, 14:43
Przykra sprawa z tym silnikiem, mozesz wrzucic D13B2 na swoim osprzecie. Wyjdzie taniej (slupki kosztuja ~100-300 zl) i nie zajechane 1.3 latwo ustrzelic.

grzegorzsi
14-09-14, 15:43
no niestety :( nie chce za bardzo 1.3 myslałem nawet 1.5 cos podkrecic przy okazji remontu :)

Patryk_ZS
15-09-14, 00:02
mam d14 90km ktore pije olej do wymiany najprawdopodobniej uszczelniacze oddam za 400zł z osprzetem + wysyłka

grzegorzsi
15-09-14, 21:13
mam d14 90km ktore pije olej do wymiany najprawdopodobniej uszczelniacze oddam za 400zł z osprzetem + wysyłka

juz sie zaopatrzylem w silnik ale dzieki :) teraz tylko wymienic uszczelke tłoki i pierscienie i szlif cylindra i wpasowac :P

Michał102
16-09-14, 11:33
mam d14 90km ktore pije olej

oddam za 400zł z osprzetem + wysyłka

Sorry, ale jest to czysty bandytyzm.
Jeszcze ze 2-3 lata temu szło kupić D14 w idealnym stanie (zero poboru oliwy) za 250-300zł.
Nie wiem co to się teraz porobiło, że ludzie tyle sobie życzą za te silniki :/