PDA

Zobacz pełną wersję : Czujnik uderzeniowy Civic 6gen



kris00011
28-08-14, 12:29
Witam! Mam pytanie, gdzie w civicu Ej6 znajduje się przycisk od czujnika uderzeniowego ? Po dzwonie auto przejechało 200m po czym po zgaszeniu nie szło odpalic - brak iskry. Chłodnica itd nie cała ale pas przedni wygięty. Przeszukałem już pod schowkiem bo podobno tam powinien byc, również sprawdziłem za radiem, pod radiem, za popielniczką koło pedału gazu, koło kompa, za bezpiecznikami, za tylną kanapą i nie ma? Jakieś pomysły ? Gdzie jeszcze mam szukać ?

piotreek23
28-08-14, 12:33
Wyjmij schowek powinien być bodajże z lewej strony. Chociaż coś mi się kołacze że w któryś EJ-kach nie było :-)
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic492400.html

kris00011
28-08-14, 12:43
Właśnie tam przeszukałem dokładnie. W Ej9 tam jest ale gdzie jest w coupe to nie mam pojęcia ;/

Edit:
Dodatkowo po dzwonie zapalił się check engine. Samodiagnostyka pokazała błąd 41 - Sonda Lambda. I faktycznie klima się cofnęła i wyrwała jeden kabelek z sondy. Ale czy to byłaby przyczyna żeby auto nie odpaliło przy uszkodzonej sondzie ?

Patryk_ZS
28-08-14, 14:50
Przy uszkodzonej sondzie normalnie powinno odpalić :)

zabor
28-08-14, 16:06
U mnie jak naprawiałem EJ6 po dzwonie to nie odpalał bo przepalił się bezpiecznik od immobilajzera pod kierownicą z lewej. I nie gasła immo po przekreceniu kluczyka, co powodowało brak iskry. Podobno częsty przypadek po wypadku. Błędów wywalał z 6 po sprawdzeniu, czujnika uderzeniowego nie było w tym coupe EJ6. Wymiana bezpiecznika wystarczyła.

kris00011
28-08-14, 17:17
No właśnie bezpiecznik nr 15 też sprawdzałem i go podmieniałem. Ale jedna sprawa mnie zastanawia. Włączając zapłon albo wyjmując kluczyk w ogóle nie zapala się i nie mruga kontrolka od immo. Żarówka w liczniku sprawna. Teraz pytanie, podmieniając kompa na takiego bez immo auto wciąż będzie miało immobilizer ??? ( bo w końcu moduł pod maską zostaje)

zabor
28-08-14, 18:00
W manualu jest napisane, że jak w ogóle nie świeci to oznaka że coś w obwodzie immo poszło. Obwód jest dosyć rozległy. Wysyłam linka na PW do manuala dla 6G po polsku. Powodzenia!

kris00011
28-08-14, 21:42
Racja, poszło immo. Auto już pali na dotyk. Dzięki i pozdrawiam !

Bredziu
03-12-14, 19:16
ja wlasnie tez mialem wypadek i szukalem z mechanikiem tego czujnika i nigdzie nie ma a iskry nie ma u mnie immo normqalnie chodzi czyli zapali sie kontrolka i po chwili zgasnie tylko ze iskry nie ma i nie wiemy co moze byc . moglby aparat zaplonowy sie popsuc? lub jego podzespoly?