PDA

Zobacz pełną wersję : Odmulenie a gaz..



Smolar
23-06-08, 12:12
Witam,mam D14A3 z instalacja gazowoa,w najblizszym czasie planuje odmulenie za pomoca zwezki o d14a4,planuje tez zalozyc cold air intake,tu moje pytanie,mixer mam do 100hp,instalka 2gen,czy po usunieciu zwezki bede musial jechac na regulacje gazu?Czy dolot nie zaszkodzi w zaden sposob w polaczeniu z instalacja gazowa?

Drugie pytanie,poniewaz moja hanka ma juz 200tys km,zbliza sie zmiana oleju i mam wielki dylemat co zalac,w aucie wczesniej byl lany polstyntetyk,ale ze wzgledu na przebiej zastanawiam sie czy nie zmienic na mineralny (w gre wchodza oczywiscie dobre markowo oleje),co radzicie?Z gory dziekuje za podpowiedzi:)

Pozdrawiam

BEREN
23-06-08, 12:58
1) Tak musisz pojechać na regulacje gazu.
2) Nic nie zaszkodzi.
3) Polecam Valvoline Max LIFE 10W40

Pozatym szukajka, masz wątek bardzo długi o olejach. pozdr

Bassmaster
24-06-08, 00:30
2) Nic nie zaszkodzi.Kolega Smolar ma instalację z mikserem, więc założenie stożka nie jest zalecane (trudności z regulacją, gaśnięcie w ruchu podczas wysprzęglania), co innego jeśli byłaby to sekwencja lub BLOS.

mixer mam do 100hpPowinien ci starczyć (po odmuleniu będziesz miał 90 kucyków), ale jeśli w przyszłości samochód będzie miał problemy z podawaniem prawidłowej mieszanki w górnym zakresie obrotów, to czeka cię zakup bardziej wydajnego reduktora.

BEREN
24-06-08, 01:07
Kolega Smolar ma instalację z mikserem, więc założenie stożka nie jest zalecane (trudności z regulacją, gaśnięcie w ruchu podczas wysprzęglania), co innego jeśli byłaby to sekwencja lub BLOS.

Tego nie wiedziałem, fakt nie napisał że to 2 gen. Jeżeli tak będą problemy bankowo. Poprostu będzie dmuchać w dolot, za uboga mieszanka i silnik będzie gasł.... ahhh te instalki 2 gen. masakra ;).

Smolar
24-06-08, 01:53
OK,to stozki podaruje sobie,sprawa wyglada tak ze jezdze 50% na paliwie/50%(lub mniej) na gazie,raczej wiecej jak 4500rpm nie mam,czyli po odmuleniu profilaktycznie mam sie udac na ustawienie gazu,czy jezeli mixer jest do 100hp to do tego momentu az nie przekroczy tej mocy zadnego grzebania w ustawieniach gazu nie musi byc,czy to jest ustawiane w w zaleznosci od konretnej mocy?

I co do tego oleju to PROSZE o rady,bo nadal niewiem co wybrac,MIneral czy polsyntetyk..auto ma 200tys juz nakulane wiec mam dylemat..co radzicie??

BEREN
24-06-08, 12:40
OK,to stozki podaruje sobie,sprawa wyglada tak ze jezdze 50% na paliwie/50%(lub mniej) na gazie,raczej wiecej jak 4500rpm nie mam,czyli po odmuleniu profilaktycznie mam sie udac na ustawienie gazu,czy jezeli mixer jest do 100hp to do tego momentu az nie przekroczy tej mocy zadnego grzebania w ustawieniach gazu nie musi byc,czy to jest ustawiane w w zaleznosci od konretnej mocy?

I co do tego oleju to PROSZE o rady,bo nadal niewiem co wybrac,MIneral czy polsyntetyk..auto ma 200tys juz nakulane wiec mam dylemat..co radzicie??

Ja nie wiem czy mało wyraznie napisane, jak nie bierze ci oleju 10W40, gaz misisz po tym wyregulować, olej jak nie masz kasy to se i Lotosem zalej, ja juz mowilem polecam Valvoline max life 10w40, olej do silnikow pow 100tys, zreszta wiele nagród dostał.