PDA

Zobacz pełną wersję : Poszycie progów, reperaturki nadkoli i mocowania wahaczy tył - wycena.



noode
25-08-14, 12:41
Witam,

Od niecałego miesiąca jestem posiadaczem Hondy Civic V gen. wersja USA 1995, D15B7 Sedan.

Silnik i inne elementy mechaniczne wydają się być w dobrym stanie...
Główną i zapewne przez większość znaną bolączką Hani jest blacharka.
W moim przypadku na chwilę obecną jak w tytule są to:
- Poszycia progów P i L
- Lewe nadkole tył i przód
- Na masce również pojawiają się bąble
- I co mnie na chwilę obecną najbardziej smuci, to okolice mocowań wahaczy w tylnej części podłogi.

Z uwagi na fakt, że muszę wymienić tylne wahacze/tuleje, istnieje ryzyko ukręcenia się śruby, która wychodzi z podwozia i być może będzie trzeba ją wycinać łącznie z blachą. Dlatego też chciałbym przeprowadzić konserwację podwozia wraz z naprawą zardzewiałych elementów. Teraz pojawia się pytanie, ile to mogłoby kosztować i czy jest to w moim przypadku opłacalne? A po drugie, na ile taka naprawa wystarczy?

Nie ukrywam, że na chwilę obecną jest to mój główny dylemat i jeżeli decydowałbym się na przeprowadzenie tych napraw, to wolałbym, aby całością zajęła się jedna osoba.

Z góry dzięki za pomoc i zachęcam do dyskusji.

Seba27
25-08-14, 12:57
Wycene zrobi odpowiedni zaklad blacharski - co region PL to inne ceny - a jak przegnita podloga przy mocowaniach wachaczy to koszt naprawy moze przekroszcyc wartosc budy

pawel1162
25-08-14, 12:59
Powiem ci tak moim zdaniem zapłacisz ok 1500/2000zł licząc średnio od 200 do 350zł za element , kolega za spawanie reperaturki konserwacje w warsztacie i malowanie paru listew i 2 kielichów zapłacił 1600zł srebrny metalic , co do mocowania wahaczy jest to bolączka w sedanie bo w nim najczęściej się to dzieje , jedyne wyjście po ukręceniu jest rozwiercenie zgrzewów i kupno używanego kawałka w bdb stanie , podpowiem ci jeszcze kup sobie dobry odrdzewiacz i 2 dni przed rozkręcaniem śrub zalej je dokładnie tym odrdzewiaczem , polecam też przed odkręceniem śrub popukanie w daną śrubę młotkiem i lekkie pukanie w klucz powoduje że jest mniejsze prawdopodobieństwo ukręcenia , co do jakości wykonania musisz szukać solidnego warsztatu , podpowiem że np jeżeli ktoś spawany element zakonserwuje bez podkładowania od środka to rdza pojawi się za około rok , jeżeli zrobi się to dobrze ja np robiłem reperaturki sam w mało profesjonalnym garazu i konserwowałem sam jak na razie 4 lata i nic się nie pokazało , jak ktoś ci zrobi nadkola daj sobie na ranty nadkoli jakąś masę uszczelniającą lub coś takiego miękkiego , nie polecam zakładanie takich pasków ochronnych , pcha się tam błoto woda i rdzewieje .

Jeżeli wyjdzie ci 2/3 tysiące to moim zdaniem opłaca się bo wiesz że masz zrobione a za 2/3 tyś kupisz takiego samego sedana w tym samym stanie , owszem jak dasz 5-8 tyś to powinien być w niezłym stanie , ja jeżdżąc oglądać coupe V gen czy była za 5 czy była za 2 to i tak do każdej było trzeba dołożyć na blacharkę