PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokie spalanie coupetki VI gen



Luk
24-08-14, 11:40
Witam !
A więc posiadam coupetkę z silnikiem D16Y7 i od wymiany sondy lambdy zauważyłem, że spalanie wzrosło ( ale czy to wina sondy lambdy, to nie mam pojęcia i może to wina czegoś innego ). Otóż parę miesięcy wstecz miałem zdarzenie drogowe i został uszkodzony zderzak i sonda lambda ( być może oryginalna ). Samochód fajnie jeździł i na pełnym 40 litrowym baku robiłem ponad 600 km, a teraz robię 540 km na 40 litrach. Autkiem jeżdżę rok czasu i nic przy nim nie robiłem ! Sonde kupiłem używaną za 80 zł i chyba była od V gena ale pasuje check nie świeci więc tak jeździłem i jeżdżę do tej pory. Może lepiej kupić oryginalną sondę do tej hanki ? Proszę o jakieś wskazówki ! Pozdrawiam !

marwol
24-08-14, 12:07
kup właściwą sondę , nową; nie są to wielkie pieniądze, a i tak sie zwrócą , bo spalanie będziesz miał normalne :)

Luk
24-08-14, 12:35
Tak tylko jaką tą sondę ? Bo na allegro jest tego pełno, bo są NGK, NTK i uniwersalne ? Nie spieszę się z zakupem więc wypytuje. Przejdę się też do sklepu motoryzacyjnego dowiedzieć się, co i jak :)

Ta uszkodzona sonda, co była oryginalnie jest z DENSO symbol wszystko jest na niej.