PDA

Zobacz pełną wersję : Tylne koła obcieraja o ranty



TAKEDA
18-08-14, 18:13
Witam

Jak w temacie, tylne kola obcierają o ranty gdy tył jest obciążony i jak auto najedzie na jakieś wgłębienie w drodze.

Zawieszenie Standardowe OEM w EG4
Alusy 15 cali 7j szerokie z ET35 na oponach 195/50/R15 TOYO T1R

Moje pytanie czy to wina odbijaków czy raczej sprężyn, albo samych alusów (rozmiar)

Pytanie jeżeli w przyszłości chciałbym obniżyć samochód to co mam zrobić żeby tego typu sytuacji uniknąć?

Zmienić alusy z większym ET, zaklepać ranty (Tego wolałbym uniknąć, chociaż niech ktoś też się wypowie w tej kwestii czy nie będzie wtedy coś gniło na rantach?), może jakieś inne pomysły?

grzesiek1495
18-08-14, 18:35
Jeśli zrobisz te ranty porządnie i przed zaklepaniem oczyścisz ze rdzy o ile taka jest i potem zapuscisz dokładnie silikonem rant ale od środka to nie powinno ZA SZYBKO nic gnić :) Wiem bo kolega ma podobnie i nic mu nie gnije :)

adi_MMz
18-08-14, 19:01
ja mam klepane, i od środka mastyką aby woda się nie zbierała i przy identycznym rozmiarze koła jest ok, nic nie trze ;]

kepa416
19-08-14, 00:38
Kwestia tylko czy na takich kołach w ogóle koło powinno dotykać rantu? Może kwestia leży gdzieś wewnątrz piasty, tarczy tylnego zawieszenia?

paweltdf
19-08-14, 09:23
Kwestia tylko czy na takich kołach w ogóle koło powinno dotykać rantu? Może kwestia leży gdzieś wewnątrz piasty, tarczy tylnego zawieszenia?

no właśnie, bo ja mam felgi 15, et 35, opony co prawda 185/55/r15 i jeszcze auto obniżone o 3 cm i mi nic nie ociera...

Piterson
19-08-14, 16:39
Ja mam 15', 7J, et 35 opony 195/50 i musiałem klepać ranty a raczej to co z nich zostało;) blachy oryginalne.
Czasami nawet przy węższych kołach obciera po wstawieniu reperaturek:)

Rutus
20-08-14, 14:35
No właśnie po wstawieniu reperaturek :) Jak ktoś zrobił po łbach reperatury to później wychodzą takie figle :)