PDA

Zobacz pełną wersję : D14A4 -> swap -> D15Z6 czy to się opłaci?



CreIser
17-08-14, 15:13
Siemanko,

chciałbym rozpocząć debatę na temat swapu z D14A4 na D15Z6.

Zacznę od tego, że obecny silnik jest w kondycji zerowej. Wpieprza olej litrami. Podłoga jest zdrowa, blacha również się trzyma, mimo 19 lat, więc mam kilka wizji na temat dalszej przyszłości pojazdu.
Przed założeniem tematu czytałem w internecie, że remont D14A4 jest nieopłacalny. I tego też bym raczej nie chciał.

Skąd pomysł na swap? Stąd, że jeśli już mam ładować pieniądze w "remont" to lepiej zainwestować w coś mocniejszego.

Czego oczekuję? Na pewno nie osiągów. Na tym mi nie zależy, bo wiem, że zaraz znajdą się przeciwnicy pomysłu i zaczną doradzać, żeby pomyśleć nad D16Z6.

Przede wszystkim interesuje mnie konfiguracja oraz dobór części (mile widziany cennik części). Czy wystarczy zmiana bloku? Czy inne podzespoły również wymagałyby wymianie? Czytałem również o rozwiązaniu D15Z6 + skrzynia z D14A4, jak Wy to widzicie?

Dodam, że posiadam instalacje LPG, więc zapewne reduktor również na sam koniec byłby do wymiany?

Tomash89
17-08-14, 15:37
podpinam się pod temat, D14a4 ma moc aż zadziwiająco dużą (po opiniach ludzi) niestety chmura z tyłu zniechęca z lekka;/ i te dolewki oleju zbyt częste... nieszczęsne pierścienie olejowe tak to nic nie mam do silnika

Matt_Btw
17-08-14, 22:09
Autorze opróżnij skrzynkę, bo nie moglem odpowiedziec na Twoje pytanie :)

konfiguracja D15Z6 + skrzynia D14 to jest pierwsze co powinno sie zrobic majac ten silnik, MINIMUM!
Do do innych gratów to osprzęt tez trzeba wymienic, komputer OBD2 ok 100 zł, kolektor dolotowy i przepustnice bym ładował od D16Z6, no i puszka filtra powietrza tez musi byc inna, bo D15Z6 ma VTEC (wykastrowany, ale jednak VTEC) :)

Co do cennika to na allegro kompletne swapy zaczynaja sie od 1500 zł

CreIser
18-08-14, 10:44
@Matt_Btw

Już :P

Czyli w praktyce sama przekładka silnika wystarczy? Jak to będzie współgrało ze skrzynią D14A4? Dłuższe przełożenia? Jak będzie współgrało bez pozostałego osprzętu?

Matt_Btw
18-08-14, 10:49
D14A4 ma krótsze przełożenia czyli auto bedzie sporo lepiej przyspieszać, bo starndardowa skrzynia D15Z6 jest bardzo długa (2 bieg konczy sie przy 105 km/h)

CreIser
18-08-14, 10:50
Czyli lepiej jest zostawić skrzynię z D14?

Matt_Btw
18-08-14, 11:29
Oczywiście. Osoba która zamierza modyfikowac ten silnik w pierwszej kolejności powinna wstawic krótsza skrzynię ;)

CreIser
18-08-14, 11:30
Reasumując - D15Z6 sam słupek wystarczy?

CreIser
19-08-14, 09:31
I nastała grobowa cisza :x

vipek
19-08-14, 12:08
Wystarczy sam słupek. Cały osprzęt z D jest zamienny. Natomiast, żeby było dobrze warto by mieć zrobione przejście na OBD1 i P28 z jakąś fajną mapą.

CreIser
19-08-14, 12:10
@vipek wytłumacz mi dokładnie co to jest, co daje, jakie sa perspektywy. Ja się orientuję że są to chyba komputery i tylko tyle kojarzę.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

vipek
19-08-14, 12:20
Zakładam po silniku, że masz przedlifta. Musisz sobie poszukać na necie jak w przedliftach wygląda konwersja na OBD1. W poliftach jest zdecydowanie łatwiej.
Da Ci to tyle, że możesz sobie zamontować kompa P28 do którego możesz sobie albo kupić gotowe mapki do takiego econo, albo (co jest najlepszym wyjściem) wystroić idealnie pod swój setup.
Ja miałem D14Z2 na OBD2B, później przeszedłem na OBD1, więc swap na D15Z8 (to samo co D15Z6) to tylko zmiana samego słupka. Pewnie będziesz potrzebował inny kolektor dolotowy wraz z przepustnica i aparat zapłonowy, ale musisz doprecyzować właścicieli podobnych silników jak Twój.

tu masz wszystko opisane ale po angielsku : http://www.dodo-upgrades.nl/obd1swapd14a34.htm

CreIser
19-08-14, 12:36
Rozumiem, że OBD1 to jest rodzaj wiązki elektrycznej?

Tak, pacjent to EJ9 przedlift.