PDA

Zobacz pełną wersję : [civic vi] Regularny stukot



pee_ter
14-08-14, 00:24
Cześć,
kupiłem Hondę Civic VI generacji, rocznik 1998, silnik 1.4 90KM.
Od zakupu słychać było regularny stukot, któregoś (prawdopodobnie) koła. Zaczyna się od około 40-50 km/h i jego częstotliwość zwiększa się wraz z przyspieszaniem. Stukot występuje zarówno na biegu jak i na luzie przy rozpędzonym samochodzie. Może mi się tylko wydaje, ale chyba delikatnie bije na kierownicę.
Wymieniłem sworzeń wahacza, końcówkę drążka kierowniczego i osłonę przegubu w przednim prawym kole, ponieważ na kanale wyszło, że gumy są już popękane. Oprócz tego, że po wymianie tych rzeczy samochód lepiej się prowadzi opisywany wyżej stukot wciąż występuje.
Zrobiłem zbieżność i wyważyłem koła.

Ktoś może ma pomysł co tam może być nie tak? Co obadać, co sprawdzić, co wymienić, co naprawić?

Sidd
14-08-14, 00:53
jak osłona przegubu była pęknięta to mogło coś się dostać i możliwe, że masz przeguby do wymiany, przerabiałem to u siebie. Jak skręcasz to bicie jest mocniejsze?

pee_ter
14-08-14, 00:57
Ciekawe pytanie zadałeś.. Zdaję się, że tak. Tzn. znowu nie jestem pewien, ale chyba w jedną stronę skręcając (zwłaszcza na jakimś łuku) bicie jest głośniejsze, a w drugą cichsze. Ale jutro sprawdzę by być pewnym

Sidd
14-08-14, 01:02
pojedź na placyk/parking pod supermarketem skręć w jedną stornę ,w drugą i pojeździj w kółko, dodając i odejmując gazu, jak stukanie się nasila to na moje to przegub (stawiam ten co miał osłonkę walniętą).

PS. Kumpel miał walnięty, ale że stukało tylko czasem to olał sprawę, potem wyjeżdżał z parkingu i za mocno depnął i trach, trzeba było go holować :P tylko to była favorita :D za to u mnie w EJ9 jak słyszałem terkotanie a potem zobaczyłem pękniętą osłonę przegubu to od razu wymieniłem i jak ręką odjął.

pee_ter
14-08-14, 10:23
Przed momentem nasłuchiwałem jak jechałem i tak:
- walnięta osłona przegubu była w prawym kole z przodu i tam została wymieniona
- wraz ze wzrostem prędkości zwiększa się częstotliwość stukania
- skręcając (nawet delikatnie) w lewo stukot ustaje lub jest cichszy
- skręcając w prawo stukot nie ustaje i nie jestem pewien czy jest głośniejszy, jeśli jest to minimalnie

pee_ter
10-10-14, 18:18
Mechanik powiedział że spowodowane to jest zużytymi łożyskami skrzyni biegów

niagarson
12-10-14, 00:18
Hmm,sprawdzilbym czy polosie nie maja bicia....

pee_ter
14-10-14, 18:35
Hmm,sprawdzilbym czy polosie nie maja bicia....


Hmmm.. Po zakupie samochód już to miał. Od zakupu był na badaniu technicznym okresowym i ostatnio u mechanika na przeglądzie i wymianie wahaczy górnych. Myślisz, że mechanicy albo diagnosta nie znaleźliby bicia na półosiach?