PDA

Zobacz pełną wersję : Nagły spadek poziomu oleju



Subtil
06-08-14, 11:30
Witam,
mam bardzo poważny problem, otóż w moim civicu (b16a2) zauwazylem nagly spadek oleju. Stan kontrolowalem codziennie i zawsze byl pod kropka MAX. Wczoraj w nocy przejechalem dystans 30 km, dzisiaj rano sprawdzam a tu ponizej MIN ! Auto nie kopci, kontrolka oleju gasnie zaraz po odpaleniu, wczoraj w czasie jazdy takze sie nie zapaliła. Ma ktoś jakieś pomysły? Ogólnie jestem załamany tym stanem rzeczy :/

Michał102
06-08-14, 12:14
Jeśli przez 30km. zgubiłeś przeszło litr oleju, to gdzieś pojawił się spory wyciek.

Ogólnie chyba prawdą jest, że nie powinno się lać oleju pod max.
Ja u siebie tak zalałem i wywaliło mi olej uszczelniaczem wału po stronie rozrządu. Zeszło do 3/4 bagnetu i tak się już trzyma od dawna.

kruczekvu
06-08-14, 12:16
Rozumiem że na równej powierzchni sprawdzałeś
Jeśli gdzieś się nie leje olej to aż się wierzyć nie chce na takie chlanie oleju

Subtil
06-08-14, 12:44
Sprawdzalem w tym samym miejscu co zawsze, owszem leci trochę uszczelniaczem od strony Vteca ale to drobny wyciek. Panewek nie słychać, ogladalem wydech i trochę czarnego nalotu jest ale może to przez zapchanego kata, wjade na kanał to obejrzeć dokładnie wieczorem. A co z kontrolka? Nie powinna się zaswiecic? Boje się ze mogło przytrzec wal.

rafal86
06-08-14, 12:55
jak kontrolka się zaświeci w trakcie jazdy to już może byc za późno.
Podstaw karton pod auto na noc albo na pare godzin i zobaczysz czy się leje. Nie masz śladów oleju w płynie chłodzącym?

u mnie też był wyciek i kapało dosłownie jak z niezakręconego kranu. Pod spodem cały silnik, miska uwalone. Dopiero wymycie tego odsłoniło miejsce wycieku.

kruczekvu
06-08-14, 12:57
A co z kontrolka? Nie powinna się zaswiecic?
Przy ostrym hamowaniu może
Ale skoro się nie zaświeca to kompresja silnika jest dobra

Subtil
06-08-14, 17:50
Dolalem dzis rano 300ml bo tylko tyle mi zostalo i pojechalem po nowa butle. Po 4-5 h okazalo sie ze znow jest na kresce max..a bylo ponizej min. Przedzialka to 1L więc nie mam pojęcia jakim cudem wróciło to do pierwotnego poziomu.

rooter666
06-08-14, 17:58
ale dajesz olejowi troche czasu żeby sobie zdążył spłynąć do miski zanim sprawdzasz ?

rafal86
06-08-14, 18:28
sprawdzasz w tym samym miejscu zawsze?

wiesko1261
06-08-14, 18:35
wbrew pozorom prawie 0.5l oleju znajduje się w głowicy i zanim spłynie mija kilka minut
u mnie po zgaszeniu na miarce w połowie a po nocy 3/4 między min-max

Michał102
06-08-14, 19:02
Rozgrzanie oleju też ma duże znaczenie.
U mnie po dłuższej trasie jak silnik jest mocno nagrzany, to już po 5 minutach cały olej mam w misce i już więcej nie spłynie. Natomiast jak odpalę zimny silnik i zaraz go zgaszę, to choćby auto stało 2 dni, to oleju na bagnecie będzie mniej.

kaszo
06-08-14, 19:21
Zgadzam sie z przedmowca. Czasem sam juz glupialem z tym olejem u siebie. Na trasy dolewalem i potem mi glupoty wychodzily.

Subtil
06-08-14, 20:02
No właśnie nie mogę sobie przypomnieć czy uruchomiłem ją od rana czy nie, z tego wszystkiego zapomniałem :/ Ale mozliwe ze na miarce było ledwo widać olej a kilka godzin póżniej już full?? Dodam że żadnych poważnych wycieków nie było, przez 4h na karton spadły 2 krople i to raczej z okolic skrzyni..

Matt_Btw
06-08-14, 23:08
Podepne sie tutaj. Ile oleju wchodzi do d15z6 ? W necie widzialem info, ze bodj 3,5 albo 3,8l z filtrem, ja ostatnio po wymianie z filtrem wlałem równe 3l (wszystko dokładnie zostało spuszczone) i mam jakies 0,5cm ponad MAX. Kiedys jak sprawdzalem olej i był na minimalnym to po dolaniu litra bylo tez ponad stan.. Nie moge pojac tych wskazań.

rafal86
07-08-14, 08:55
No właśnie nie mogę sobie przypomnieć czy uruchomiłem ją od rana czy nie, z tego wszystkiego zapomniałem :/ Ale mozliwe ze na miarce było ledwo widać olej a kilka godzin póżniej już full?? Dodam że żadnych poważnych wycieków nie było, przez 4h na karton spadły 2 krople i to raczej z okolic skrzyni..

sprawdzaj najlepiej w tym samym miejscu przed odpaleniem. Ja mieszkam w bloku i nieraz parkuje z przodu a nieraz z tyłu i mimo że wszędzie wydaje się że jest równo to róznica wychodzi ok. 0,5l na miarce

co do d15z6 to o ile pamiętam u mnie wchodziło ok. 3,3-3,5l - wtedy poziom na miarce był w połowie ale zawsze warto na drugi dzień skontrolowac na płaskim terenie

konop93
07-08-14, 09:13
ja mam podobny problem, od poltorej roku nic nie dolewalem oleju bo praktycznie nic nie ubywalo...
po miesiącu sprawdzam bagnet a tam mniej niz minimum, i tak co mniej wiecej miesiąć czyli 1000 km dolewam nie dużą ilość oleju, tłumacze sobie to tym, że honda to honda więc to normalne. Ale niepokoi mnie to, że przez poltorej roku było wszystko w normie i wraz taki problem nastał...
-Wyciek lekki był przy misce, ale uszczelke wymieniłem...
-Plyn chłodniczy wyglada na to, że jest w normie,
co to moze byc?

kruczekvu
07-08-14, 10:03
co mniej wiecej miesiąć czyli 1000 km dolewam nie dużą ilość oleju,
Znaczy się ile kilometrów robisz i ile dolewasz ?
Różnie można wywnioskować bo dla jednego litr to bardzo dużo od zmiany do zmiany a dla innego praktycznie nic

rafal86
07-08-14, 10:21
ja mam podobny problem, od poltorej roku nic nie dolewalem oleju bo praktycznie nic nie ubywalo...
po miesiącu sprawdzam bagnet a tam mniej niz minimum, i tak co mniej wiecej miesiąć czyli 1000 km dolewam nie dużą ilość oleju, tłumacze sobie to tym, że honda to honda więc to normalne. Ale niepokoi mnie to, że przez poltorej roku było wszystko w normie i wraz taki problem nastał...
-Wyciek lekki był przy misce, ale uszczelke wymieniłem...
-Plyn chłodniczy wyglada na to, że jest w normie,
co to moze byc?

ale przez te 1,5 roku zmieniałeś olej? nie wiem czy to Ci pomoże ale kiedyś do ek3 lałem mobila, nie brał praktycznie nic. Przy kolejnej zmianie kupiłem tego samego mobila ale z innego źródła (taniej poprostu) i zaczał mi go pić. Teraz wiem że pewnie trafiłem na podróbke bo po kolejnej zmianie i kupieniu już napewno oryginału problem z poborem zniknął.
A kopci Ci? zależy też jak uzytkowujesz auto. Może teraz robisz większe przebiegi?

konop93
08-08-14, 09:51
przebiegi robie ok. 1kkm na miesiąc, dolewam tak coś około 0,2 litra. jak użytkuje? normalna ekonomiczna jazda, mało co petuje bo na glebie jest i nie chce niczego urwać... średnio raz na tydzień odcina wpadnie xd
Kopci mi na biało ale tylko czasami, jak przypiździ troche na dworze, a tak w upalne dni to nic nie kopci... ;p
Do hondy to leje olej Castrol, regularnie wymieniam olej, ostatnia wymiana w lutym była...
Być może masz racje rafal, że to wina oleju, ale leje caly czas ten sam, z jednej firmy i w jednym serwisie.
Może uszczelniacze do wymiany? :/

kruczekvu
08-08-14, 10:27
Kopci mi na biało ale tylko czasami, jak przypiździ troche na dworze, a tak w upalne dni to nic nie kopci... ;p
Nie kopci tylko para to jest i to norma


Może uszczelniacze do wymiany? :/
Jakbyś miał uwalone to po nocy po odpaleniu chmura niebieskiego by była i po chwili spokój
Przy zmianie biegu na wyższych obrotach puściła by bąka
Jeśli takiego czegoś nie masz to jest ok
Taki pobór oleju to żaden pobór więc jeździj i nie wymyślaj problemów ;)

konop93
08-08-14, 11:31
no niby nie jest to problem :D ale nie daje mi spokoju że od czasu kupna hondy ani grama oleju nie dolalem , a ostatnie czasy bez dolewki sie nie obejdzie ... :P
ale na niebiesko nie kopci, wiec mnie uspokoiles tym :D dziena :d