PDA

Zobacz pełną wersję : Piski nie z przednich hamulców



e1b3k
21-06-08, 12:58
Witajcie,

Może ktoś miał taki sam problem, albo podobny.
Gdy puszczam hamulec, to słyszę metaliczny pisk przez sekundę.
Myślałem, że podczas wymiany tarcz i klocków nie do końca wszystko zostało wyczyszczone. Sprawdziłem przód i wszystko gra. Natomiast pisk nadal jest i doprowadza mnie do pasji.
Wykminiłem, że jak puszczam ręczny to też piszczy. Okazuje sie, że to coś z tyłu popiskuje. Myślę, że to może szczęki w bębnach, no ale co ma do tego puszczanie nożnego hamulca?

Ktoś mi podpowiedział, że to może EBD. Nawet jeśli, to nie wiem jak sie do tego zabrać.

Jak to załatwić, co nasmarować, wymienić?

Wszelkie pomysły mile widziane.

olszes
21-06-08, 14:45
nożny hamuje ci też tyłem ;) może to linka w pancerzu tylko piszczy

marcov
21-06-08, 14:57
Wypadalo by przejrzec dokladnie tylne hamulce, wyczyscic, nasmarowac i jesli usterka nadal bedzie wystepowac po kolei eliminowac mozliwosc popiskiwania ruchomych elementow

e1b3k
22-06-08, 12:46
Dzięki za rady.

Nie potrafię doczytać w "sam naprawiam" jak rozkręcić bębny.

Mam je zamalowane i tylko szpilki wystają. Czy są jakieś śruby, które trzeba

wykręcić od strony zewnętrznej?

olszes
22-06-08, 13:07
nie ma, sa otwory w które można wkrecic srubki tylko nie pamietam jaki rozmiar i wtedy powinien ci odskoczyc, jak nie to puknij młotkiem tu i tam i niezapomnij spuścic recznego bo nie zdejmiesz ;)

e1b3k
01-07-08, 22:34
Piszczały tylne hamulce.

W bębnach było sporo syfu. Pełno pyłu.

Przeczyszczone, wszystko śmiga i nie piszczy.

Czas pracy 30minut na obie strony.

Nie miałem cierpliwości i narzędzi, więc zajął się tym mechanior w Norauto.

Wrażenia bezcenne ;-)

Dla podkreślenia tego jak cudowne jest Norauto w Zabrzu dodam, że umówiłem się wcześniej
na konkretny termin. O określonej porze odstawiłem auto, i po godzinie sie okazało że o mnie zapomnieli.
W związku z tym, na pocieszenie i otarcie łez miałem dostać prezent - płyn do spryskiwaczy lub.. samochodzik.
Masakra :D

olszes
01-07-08, 22:35
:)