PDA

Zobacz pełną wersję : Sportowe sprezyny.jaki komfort.



mufaz
13-11-04, 15:13
Chce kupic sprezyny http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34960096
cena 350zl,czy pogorszy sie komfort podczas jazdy?Aha czy musze wymieniac amortyzatory?
Pozdro600

no1tasman
13-11-04, 16:47
komfort na pewno bedzie inny...bedzie twardsza i czesciej odczujesz nierownosci na drodze...z tego co wiem, amorki przy sportowych sprezynach powinny byc nowe, bo te szybko padna, ale...nikt tego nie robi w zasadzie, bo jak mowia-bo i po co...ale co teoria, to teoria...

ONETHU
13-11-04, 17:01
Chce kupic sprezyny http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34960096
cena 350zl,czy pogorszy sie komfort podczas jazdy?Aha czy musze wymieniac amortyzatory?
Pozdro600

Mam takie same - Eibach Pro Kit. Bardzo fajnie sie jezdzi, ale jesli boisz sie o komfort czy zbyt duze obnizenie to zabawa w wymiane sprezyn w Civicu raczej nie jest dobrym pomyslem. Te samochody sa juz fabrycznie w miare sztywne (o ile sa sprawne) i kazde sprezyny ktore maja poprawic prowadzenie samochodu musza to zrobic kosztem komfortu i przeswitu. Amortyzatory albo padna albo nie, nigdy nie wiadomo.

jinjet
13-11-04, 17:10
padna napewno, moje padly a byly prawie nowe. kwestia roku an polskich drogach.

hosi
13-11-04, 17:34
Te sprężynki najprawdopodobniej obniżają o 30mm, więc jeszcze ujdzie dla seryjnych amorków (teoretycznie max. do 40mm).

@ jinjet
Na jakich sprężynach Ci padły?

ONETHU
13-11-04, 17:39
Te sprężynki najprawdopodobniej obniżają o 30mm, więc jeszcze ujdzie dla seryjnych amorków (teoretycznie max. do 40mm).

To tylko teoria. Moj samochod poszedl na tych sprezynach o wiele nizej niz deklarowane 35mm...

jinjet
13-11-04, 17:44
na H&R, tylko ze przod jest jeszcze troszke uciety wiec gleba wyszla jakies 60-70mm ale tyl jest seria ( obinozony o jakies 40mm i tyle amory wygladaja jeszcze gorzej nie wiem dlaczego, moze dlatego ze dziury wymijam przednimi w ststniej chcwili a tyl czesciej w nie wpada.

Bero
13-11-04, 17:47
tez mam takie eibachy. amory padly mi blyskawicznie, po chyba 3-4 tysiach, przebiegu mialy ponad 100tys... ale jak najpierw zalozysz je na seryjne amory to sie ladnie uklepia i nowe amorki od razu "przywykna" do pracy w tym zakresie.
a komfort?? psychiczny niesamowity, auto trzyma sie duzo lepiej... komfort jazdy jednak spada

hosi
13-11-04, 18:00
Te sprężynki najprawdopodobniej obniżają o 30mm, więc jeszcze ujdzie dla seryjnych amorków (teoretycznie max. do 40mm).

To tylko teoria. Moj samochod poszedl na tych sprezynach o wiele nizej niz deklarowane 35mm...

Hmm, to dziwne. Z tego co widze to z regóły siadają niżej niż zadeklarował producent, sprężyny badziewiaste typu Weitec, Supersport itp. Eibach, Apex, H&R to już inna klasa.

ONETHU
13-11-04, 18:04
Te sprężynki najprawdopodobniej obniżają o 30mm, więc jeszcze ujdzie dla seryjnych amorków (teoretycznie max. do 40mm).

To tylko teoria. Moj samochod poszedl na tych sprezynach o wiele nizej niz deklarowane 35mm...

Hmm, to dziwne. Z tego co widze to z regóły siadają niżej niż zadeklarował producent, sprężyny badziewiaste typu Weitec, Supersport itp. Eibach, Apex, H&R to już inna klasa.

Masz troche racji... Zwykle sprezynki mniej uznane na poczatku obnizaja niewiele, a dopiero po paru tysiacach km siadaja - i to mocniej niz powinny.

Moje Eibachy od razu posadzily Civa tak ze nie mogl zjechac z podnosnika w Tomsonie i tak zostalo. Moze ukladajac sie usiadly z 5mm, ale nie wiecej.

Bero
13-11-04, 18:08
tak wyglada moja jak jeszcze mialem seryjne amory... jestem prawie pewny ze siadla 40-45 mm
http://www.motofoto.now.pl/foto/bemowo25/P9250813.JPG

ONETHU
13-11-04, 18:20
tak wyglada moja jak jeszcze mialem seryjne amory... jestem prawie pewny ze siadla 40-45 mm


U mnie wyglada to podobnie, mam wrazenie ze przod jest mniej-wiecej tak samo, ale tyl nizej (sedan dociazony dodatkowo w bagazniku).

Jakie masz teraz amortyzatory i jakie wrazenia ?

Bero
13-11-04, 18:22
teraz mam zolte koni... na codzien mam skrecone mniej wiecej na 1/2 twardosci i jest super... komfort i sie trzyma... a jak czasami skrece na maxa amory trzyma sie jak smrod dupy... w lukach jezdze szybciej nawet o 40km/h...
edit: a na tej fotce nie mam nic z tylu: zapasu, kanapy, nic

ONETHU
13-11-04, 18:26
teraz mam zolte koni... na codzien mam skrecone mniej wiecej na 1/2 twardosci i jest super... komfort i sie trzyma... a jak czasami skrece na maxa amory trzyma sie jak smrod dupy... w lukach jezdze szybciej nawet o 40km/h...
edit: a na tej fotce nie mam nic z tylu: zapasu, kanapy, nic

Jaki jest koszt tych Koni ?

Pusty tyl duzo wyjasnia !

Bero
13-11-04, 18:31
fosab krzyczy chyba 2200. mnie w fun design kosztowaly mnie 1900

mufaz
13-11-04, 19:33
Aha dzieki,a jakie proponujecie amorki do tych sprezyn no i oczywiscie jaka cena?Wlasnie sie dowiedzialem,ze sa to sprezynki od modelu 96-00 czy beda pasowac??

Mystek
13-11-04, 21:03
1. Jak chcesz zmieniac springi i potem dobierac amorek to dozbieralbym kaski i wsadzil caly regulowany kit KONI ale to tylko moja propozycja ..

2. Znow sie zaczyna czy pasuja z 5g do 6g i odwrotnie, jak juz kiedys pisalem mialem -65mm H&R w moim '93 i sprzedalem pawlowi ktory zamontowal je bez problemu do cifa tez 3d tyle ze '00.

MIKON707
13-11-04, 21:45
ja mam takie sprezyny i jest ok tylko mam jeszcze amorki bilstein b8 mialem serine to padły po roku no niestety ale drogi sa kiepskie to nie niemcy tam to pewnie serine mogły by byc amorki i nic by sie nie stało :)

boomer
13-11-04, 23:13
Ludzie opamietajcie sie, zwracacie uwage tylko na trwalosc amorkow, ze seryjne przy takiej a takiej sprezynie to przezyja tyle a tyle. JAK SIE ZMIENIA SPREZYNY ZMIENIA SIE I AMORTYZATORY!!! Krotsze, sportowe sprezyny maja inna charakterystyke od seryjnych i wymagaja sportowych amorkow. Praw fizyki sie nie oszuka o ile sie je zna, a jak sie nie zna to potem ma sie zdziwiona mine jak na ostrym zakrecie samochod dziwnie reaguje.

tomi
14-11-04, 00:28
moje auto jest cale na blisteinie amorki i sprezyny z przodu jest za brdzo obnizony ( jezdzi sie jak gokartem tak nisko) musze to podniesc a nie chce wkladac seryjnych sprezyn bo wtedy bylby za wysoki i by sie zle komponowalo z tylem pozatym musialbym zmieniac amorki . tak wiec czy znacie jakas firme co robi sprezynki ktore obnizaja ale nie za wiele tak okolo 3 gora 4 mi by pasowalo i czy da sie kupic tylko 2 a nie caly komplet?

boomer
14-11-04, 00:30
Np. sprezynki H&R -35mm - pakowane oddzielnie na przod i tyl
tomi taka ladna gleba a ty sie chcesz tego pozbywac :) Tak na serio to rozumiem cie, niestety nasze drogi nie pozwalaja na pelna frajde z niskiego, twardego, sportowego a jednoczesnie bezpieczniejszego od seryjnego zawieszenia

tomi
14-11-04, 00:30
o i jeszcze jedno czy to ze mam tak bardzo obnizony przod ma jakis wplyw na promien skretu? bo moj jest bardzo kiepski kolega w seryjnym mial o niebo lepszy

ONETHU
14-11-04, 02:30
Ludzie opamietajcie sie, zwracacie uwage tylko na trwalosc amorkow, ze seryjne przy takiej a takiej sprezynie to przezyja tyle a tyle. JAK SIE ZMIENIA SPREZYNY ZMIENIA SIE I AMORTYZATORY!!! Krotsze, sportowe sprezyny maja inna charakterystyke od seryjnych i wymagaja sportowych amorkow. Praw fizyki sie nie oszuka o ile sie je zna, a jak sie nie zna to potem ma sie zdziwiona mine jak na ostrym zakrecie samochod dziwnie reaguje.

Na ostrym zakrecie to akurat niekoniecznie moze sie zrobic cieplo... Zle moze byc jak to bedzie pofalowany zakret, a takich u nas nie brakuje.

ARTX
14-11-04, 09:30
TOMI zapodaj fote twojej gleby

boomer
14-11-04, 12:29
ARTX znajdziesz na www.hondapl.org - Tomi ma Honde Civic 1.8 VTI z Igmara :)

ONETHU
14-11-04, 12:36
o i jeszcze jedno czy to ze mam tak bardzo obnizony przod ma jakis wplyw na promien skretu? bo moj jest bardzo kiepski kolega w seryjnym mial o niebo lepszy

Porownujesz VTi ze zwyklym ? Bo jesli tak to sie roznia przelozeniem ukl kierowniczego...

lukiasz
14-11-04, 12:42
Te sprężynki najprawdopodobniej obniżają o 30mm, więc jeszcze ujdzie dla seryjnych amorków (teoretycznie max. do 40mm).

To tylko teoria. Moj samochod poszedl na tych sprezynach o wiele nizej niz deklarowane 35mm...

mój też :wink:

Mystek
14-11-04, 13:47
Tomi ma Honde Civic 1.8 VTI z Igmara

Wczoraj widzialem ja na parkingu Blue City bardzo ladnie sie prezentje 8)

MartinS
14-11-04, 18:25
tomi:
wszystkie te firmy które ktos tu juz wymieniał robia sprezyny które obniżaja od 3-4 mm i weicej to zalezy jakie sobei zamówisz, z tego co sie interesowałem kiedys można było kupić dwie. Myśle ze i teraz tez tak można bo jak padnei Ci jedna to chyba było by bzdura kupowanie całego nowego kompletu.

bero:
ja jak już pisalem kilka razy przejezdzilem na bilsteinie b4 i eibahu obecnie juz 15 tyś i jak na razie moje amorki nie padły. myśle że nii ma regły na to ile komu wytrzyma zestaw na seryjnym amorku i spreżynie, jeden pojezdzi dłuzej drugi krócej.....

ONETHU:
rozumiem że masz sedanika, wiec witam wklubie:))) jak masz wiecej fotek to zapodaj na poczte. zdjecia mojego aurka sa w galerii.PZDR

Nero
14-11-04, 18:49
wszystkie te firmy które ktos tu juz wymieniał robia sprezyny które obniżaja od 3-4 mm i weicej...
Chyba chodzi ci o 30-40mm albo 3-4cm :?

MartinS
15-11-04, 08:36
wszystkie te firmy które ktos tu juz wymieniał robia sprezyny które obniżaja od 3-4 mm i weicej...
Chyba chodzi ci o 30-40mm albo 3-4cm :?
zapomniałem dopisac zera:)))jasne że tak.....

mufaz
15-11-04, 18:57
Wydaje mi sie,ze to auto jest z klubu,moje pytanko jest takie czy lepsze niz tamte i jaka cena(oczywiscie niech odpisze wlasciciel) :twisted:

Toreto
15-11-04, 20:19
Ludzie opamietajcie sie, zwracacie uwage tylko na trwalosc amorkow, ze seryjne przy takiej a takiej sprezynie to przezyja tyle a tyle. JAK SIE ZMIENIA SPREZYNY ZMIENIA SIE I AMORTYZATORY!!! Krotsze, sportowe sprezyny maja inna charakterystyke od seryjnych i wymagaja sportowych amorkow. Praw fizyki sie nie oszuka o ile sie je zna, a jak sie nie zna to potem ma sie zdziwiona mine jak na ostrym zakrecie samochod dziwnie reaguje.
Świeta racja, zgadzam się z nia w 100%, ze należy wymieniac amorki i zprężyny razem.

Powody i przykazania :D :
1. Seryjne amorki maja inną długośc skoku niz sportowe
2. Przy zastosowaniu sprężyn sportowych a zostawieniu seryjnych amortyzatorów np. przy szybkim pokonywaniu łuku można go pokonać ale na wprost a nie tak jak byc powinno- czyli brawa fizyki Boomera :)
3. Seryjne amortyzatory nie wytrzymają zbyt długo przy zastosoaniu krótszych spręzyn
4. Komfort nie jest najważniejszy ale bezpieczeństwo
5. Nie należy byc zbyt skąpym przy wyborze zestawu sprężyn i amorków
6. Należy zastanowić sie czy naprawe potrzebujemy zmian w zawieszeniu, bo seryjna zawiecha jest juz dosyć twarda- według mnie wystarczająca- ja bym zmienił zawieszenie dopiero wtedy gdybym chciał wsadzic jakies sporawe felaszki albo przeprowadził zmainy w silniku wymagające zmieny na zawieszenie o innej charakterystyce
7. Pomyśl lepiej pięc razy nim zrobisz coś co bedzie Ci nie potrzebne

mufaz
15-11-04, 20:43
Glownie chodzi mi o to zeby autko z przodu bylo nizej,mam maly silnik(nie bede go wymienial),glownie chodzi mi o wyglad,najlepiej zeby bylo nisko i jak najbardziej komfortowo.

ARTX
16-11-04, 00:32
najlepiej zeby bylo nisko i jak najbardziej komfortowo
nie pogodzisz tego wzajemnie :!:

ONETHU
16-11-04, 12:09
tomi:
ONETHU:
rozumiem że masz sedanika, wiec witam wklubie:))) jak masz wiecej fotek to zapodaj na poczte. zdjecia mojego aurka sa w galerii.PZDR



Dobrze kombinujesz ! Fotki ida. Skad masz tyl od wersji US ?

Bayer
16-11-04, 19:32
Mam pytanko, bo sporo sie przewija z tym ze do sprezynek krotszych powinno sie miec krotsze amorki, ja ma eibacha -35 i amorki koni, czy te amorki sa odpowiednie ? Nie widze narazie zadnych zlych objawow.. pozatym gwarancje na koni daja 3 latka...

ONETHU
16-11-04, 20:56
Mam pytanko, bo sporo sie przewija z tym ze do sprezynek krotszych powinno sie miec krotsze amorki, ja ma eibacha -35 i amorki koni, czy te amorki sa odpowiednie ? Nie widze narazie zadnych zlych objawow.. pozatym gwarancje na koni daja 3 latka...


Wlasciwie idealne !

badyl
16-11-04, 22:13
Ja mam -35 i amorki seryjne,ładnie smiga komfort prawie zerowy,ale na kołach 15' i oponach 195/55,a kiedy załoze zimówki to komfort jazdy jest juz lepszy.Co do amorków to zero zuzycia.A na tych sprezynach przejechane jest juz ok.70tys.

Bayer
17-11-04, 00:37
Właściwie nie dokładnie o to mi chodziło, moze zamieszałem.
Pytanie brzmi :
Czy amorki Koni Sport sa krótsze?

GTBart
17-11-04, 01:06
oczywiscie ze sa krótsze, inaczej sprężyna mogłąby wypadać :D

Bero
17-11-04, 03:08
amorki koni mozna ustawic na 3 roznych wysokosciach. nie wiem jak wyszlo o boborobola, ale niestety ja nie dalem rady ustawic najnizej, bo eibachy sa za krotkie... mam na srednim poziomie. a najnizsze polozenie jest chyba dla seryjnej sprezyny

ARTX
17-11-04, 09:08
ale niestety ja nie dalem rady ustawic najnizej, bo eibachy sa za krotkie... mam na srednim poziomie. a najnizsze polozenie jest chyba dla seryjnej sprezyny
czy ja zle rozumiem czy ty cos pokreciles :?
bo jesli chcesz najnizej posadzic auto to chyba dobrze jak jest krotsza sprezyna.. jakby byla za dluga to by mogla blokowac opuszczenie auta..

Bayer
17-11-04, 13:37
Co znacza te poziomy, powiem szczerze ze jak montowalem to nawet nie widzialem mozliwosci nizej wyzej, zaskoczyliscie mnie tych.
Pozatym jak zalozylem sprezynke na amorek to ogolnie sprezyna jest luzna, tzn jak dokrece nakretke to nie, ale samo np. odkrecenie nakretki nie spowoduje silnego rozprezenia sprezyny, do sciagania teraz sprezyn nie potrzebuje sciagacza, i dlatego pisalem czy te Koni napewno sa ktorsze, mi sie wydaje ze nie...

LIO
17-11-04, 16:07
Moze masz zwykle Koni ???
Ja jak zdjalem swoje sprzezyny z amorków seryjnych to bez sciagacza, zero rozprezenia, a jak zalozylem na nie seryjna sprzezyne, to myslalem ze w nieskonczonosc bede krecil tym sciagaczem zanim da sie dokrecic ta czapke na sprezyne. Amorek sportowy powinien byc znacznie krótszy.

Bayer
17-11-04, 17:43
Mam zółte Koni

Saxo Rulez
18-11-04, 11:37
najlepiej zeby bylo nisko i jak najbardziej komfortowo.

W tuningu nie ma słowa komfortowo, zmienianie zawieszenia na niższe łączy się z pogorszeniem komfortu.

Ja jak w Yarise założyłem Eibacha -30mm, na seryjny amortyzator to fajnie było na rownyc jak blat drogach i długich łukach, natomiast seryjny amortyzator nie radził sobie na nierównościach wszelakiego rodzaju poprostu czuło się że auto jest żle zestrojone, wielokrotnie czułem że ja swoje a auto swoje - a cyba nie oto Ci chodzi. Może warto rozejrzeć się po sieci za jakimś tańszym zestawem kompletne zwieszenia można już za 300Eur kupić i to nawet firmowe - www.sandtler.de

Nie polecam kupowania samych spręzyn przynajmniej na nasze drogi.