PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic VI 1.8 vtec 169HP



erlox
02-08-14, 03:01
Witam przymierzam się do zakupu takiej hondy... Co możecie o niej powiedzieć jak koszty utrzymania dużo wyższe niż w w takiej samej z silnikiem 1.4 90hp? I gdzie znaleźć nie przerabianą w miarę dobrym stanie. Jak trzymają się cenowo? Dzięki za odpowiedź

reaktor
02-08-14, 03:26
paliwo, ubezpieczenie, bedzie drozsze i silnik jak sie s*******i bedzie w hooooj drozszy


cenowo stoja dobrze szukac u kogos zaufanego

erlox
02-08-14, 14:22
ubezepiecznie i paliwo mnie nie martwią , ubezpieczenie to tam 150zł rocznie więcej , z paliwem też wyrobie tylko ten remont silnika mnie boli... Jak będzie trzeba naprawiać to masakra , btw gdzie dokładnie szukać takich modeli ? za granicą?. Swoją 1.4 ściągnąłem z niemiec mam ją 3 lata i nic nie musiałem wymieniać , oczywicho poza olejami/filtrami klocki opony itd. Ale 1.8 vtec 169 ma bardzo mało ogłoszeń sprzedaży. Podrzućcie jakiegoś linka z łaski swojej. Z góry dzięki.

MichałCK
02-08-14, 15:52
Dobra rada to szukaj na forum, można kupić auto z dosyć pewną historią do tego doinwestowane i nie zarzygane życiem jak duża część na aukcjach.
Nie chodzi typowo o "remont silnika" głupi rozrząd uszczelki itd itd które wymienia się po zakupie auta będą dużo droższe niż w D serii, przeguby napędowe są dużo droższe do VTi niż do zwykłych Civiców.
Dobre zadbane VTi zaczyna się od ok 10tys zł, często to bywa dość złudne tzn ludzie myślą że "przykładowo" kupi sobie VTi za 7tys zł to jest okej, lecz za chwile okazuje sie ze trzeba do niego dołozyć to 3tys by to jakoś jeździło :)
Dlatego nie ma co charcić się jak szczerbaty na suchary na pierwsze lepsze, poszperaj forum dział SPRZEDAM oraz tematy użytkowników. Na Tablicy ostatnio jest dużo VTi, może warto się czymś zainteresować. Pozdro!