PDA

Zobacz pełną wersję : SWAP z D15B7 na D15Z6 problmy



Bobik
29-07-14, 20:43
Siemka. Zrobiłem swap-a w swojej EJ2 na D15Z6 tzn. wymieniłem sam słupek z kolektorem ssącym instalacja została z D15B7 czyli OBD1 komp p06, aparat od b7 i mam małe problemy:
- Po wyluzowaniu obroty spadają prawie do zera po czym się podnoszą.
-Wolne obroty trzymają się w granicy 750-800 i nie idzie ich podnieść.
Problemy z wolnymi obrotami znikną dopiero po strojeniu czy jest na to inna rada?? Chciałbym to jakoś zrobić, na strojenie jeszcze za wcześnie.

-Gdy załącza się kompresor od klimy to silnik gaśnie. Podbija obroty do około 1100 po czym powoli spadają i gaśnie. Dodam jeszcze że po załączeniu kompresora zawory dwa razy głośniej stukają. Na klimie auto wgl nie ma mocy. W poprzednim silniku było wszystko OK tak więc to nie wina kompresora czy też klimy. W czym może być problem ?

- Przerobiłem komputer tak żeby obsługiwał zawór VTEC i mam pytanie do was na ile obrotów mam go ustawić ?? 3500? czy może mniej ? albo całkiem na stałe zrobić żeby pracował na 16 zaworach ? To jest ten VTEC-E.

-Przejście na pełen VTEC (tzn. klawiatura i wałek np. z D16Z6) ma sens ? Duża jest różnica ? i ile mniej więcej koni przybędzie ??:D
Z góry dziękuje za Pomoc:) Pozdrawiam:)

siara87
30-07-14, 00:36
w tym temacie masz co nieco o wałku d16z6 w d15z6 http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?149038-d15z6-z-walkiem-i-klawiatura-z6 .Na tym aparacie od b7 wkreca ci sie normalnie na wysokie obroty?

Bobik
30-07-14, 08:22
No tak :) wkręca się do odcinki troszkę wolno ale to może być spowodowane tym że zawór VTEC narazie nie działa prawidłowo