PDA

Zobacz pełną wersję : Renowacja lusterke



CreIser
29-07-14, 12:21
Siemanko,

moje lusterka, a konkretniej ich powłoka, jest okropna. Poprzedni właściciel próbował je pomalować pod kolor pojazdu, ale wyszło mu to fatalnie. Farba schodzi, odłazi i są fioletowo-białe.

Moje pytanie brzmi, jak się do tego zabrać? Nie interesuje mnie inny kolor niż nadwozia (fiolet PB-74P). Chciałbym doprowadzić je do porządku. Rozumiem, że koloru sam nie dobiorę, jedynie mogę przygotować lusterka do pomalowania w specjalnym zakładzie?

Dobrze kombinuję?

toxic
29-07-14, 13:42
Lakiernikiem nie jestem ale z tego co wiem to są jakieś specjalne lakiery do malowania elementów plastikowych w samochodzie. Spytaj jakiegoś lakiernika albo poszukaj w necie. Powierzchnie musisz przygotować podobnie jak blachę. Usunąć stary lakier i odtłuścić.

CreIser
29-07-14, 13:45
No to jest oczywiste :P mimo wszystko chciałbym jakieś większe informacje, jakiś tutorial, krok po kroku. Jak przygotować, co kupić, itd. :) i czy sam się pobawię w to, czy tak jak pisałem przygotować dla lakiernika, a on się zajmie doborem właściwego koloru.

Sewko
29-07-14, 14:45
Zależy na ile jesteś kumaty i na ile potrafisz się sam uczyć. Przygotować pod malowanie nie jest trudno, ale jest sporo pracy. Trzeba uważać, żeby nie dostał się syf pod papier i nie narobił rys. Ja swoje plastiki do moto przygotowywałem tak: musiałem użyć szpachli (ja używałem Novol do plastiku), więc papier 120-200 pod szpachlę, odtłuścić, poszpachlować, szpachlę jak i całe plastiki jechałem 400 na sucho, odtłuścić, na to podkład, podkład 800 na mokro pod lakier, odtłuścić i na to baza + bezbarwny\akryl. Kup sobie ze 3 arkusze papieru 400, powinno ci jeszcze coś zostać, zależy jak często będziesz go zmieniał, bo nie matowisz ciągle jednym kawałkiem. A co do malowania, to coprawda nabijają wybrany lakier do puszki, ale lepiej jakbyś oddał to jakiemuś lakiernikowi. Po kodzie i tak nie ma co kupować lakieru, bo pewnie ma kilka lat na karku i jest po prostu ciemniejszy niż nowy.

Sidd
29-07-14, 16:19
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?8097-Montaz-podgrzewania-lusterek-malowanie-lusterek-i-klamek&highlight=malowanie+lusterek
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?8080-montaz-podgrzewania-lusterek-malowanie-lusterek-klamek&highlight=malowanie+lusterek

dwa obszerne tematy jak się do tego zabrać ;) napisz tylko do autorów o odświeżenie fotek i masz wszystko na talerzu, a nawet więcej

CreIser
30-07-14, 12:59
@up

Wiem, wiem, widziałem, szukałem w szukajce :) Jednak właśnie zmylił mnie brak fotek. Może to nie ten dział, ale korzystając przy okazji, gdzie w Wawie znajdę możliwość pomalowania lusterek pod kolor auta? Oraz jaka byłaby to cena?

Sewko
30-07-14, 19:04
W pierwszej lepszej mieszalni ci dobiorą, za setkę lakieru pewnie koło 25zł. Do tego podkład i bezbarwny.

EDIT: Dobra, źle zrozumiałem pytanie : x