PDA

Zobacz pełną wersję : Civic IX 1.4 - wskazania komputera pokładowego



bek82
28-07-14, 10:11
Witam,
czy ktoś może mi powiedzieć jak przełącza się wyświetlacz i-MID aby pokazywał różne dane dla spalania (średnie, chwilowe, zasięg)? Użytkuję od niedawna Civic'a IX 1.4, który niestety nie ma na wyposażeniu instrukcji obsługi, a wyświetlacz ustawiony jest na pokazywanie spalania chwilowego i nijak nie wiem, jak zmienić te wskazania.

Dziękuję!

_posen
28-07-14, 17:33
Hej!

Instrukcji Ci skanowac nie bede ale wyswietlacz zawsze pokazuje chwilowe (ten pasek konczacy sie na 20l/100). To co masz ponizej mozesz sobie ustawic jak chcesz tj. Zasieg (pokazuje ile masz km do stacji), Spalanie srednie, Srednia predkosc. To sobie wybierasz przez wejscie do menu i wybor (OK) na opcji ktora sie bodajze nazywa "wybierz komputer pokladowy" w jez. polskim. Te wskazania tych 3 opcji są odrebne dla przebiegu A oraz B. Przy przebiegu calkowitym sredniego spalania nie zobaczysz dlatego ja przykladowo sobie zostawilem przebieg A od nowosci (pokazuje mi calkowity) zeby wiedziec ile mi auto spalilo bez zerowania. Na przebiegu B mam to co sobie licze od tankowania do tankowania.

btw. to ustawienie (menu -> ok -> wybierz komputer pokladowy -> 3 opcje do wyboru -> OK) mozna przestawiac z kierownicy w trakcie jazdy. Wiele innych ustawien mozna zmieniac w komputerze tylko na postoju (zablokowane są w trakcie jazdy ze wzgl. na bezpieczenstwo).

Szerokiej!

https://dl.dropboxusercontent.com/u/10704370/dziunia_2/3.jpg

marioo
31-07-14, 23:06
Gwoli ścisłości - to nie "zawsze pokazuje chwilowe (ten pasek konczacy sie na 20l/100)" :) - możesz mieć muzę, zegar, nic... :) (pod przyciskiem "i" na kierownicy)

Pozdrawiam
marioo

_posen
01-08-14, 15:56
Albo wlasna fote zamiast zegarka, ktorej wrzucenie wymaga cieeeeeerpliwosci ;)