PDA

Zobacz pełną wersję : Zbyt naciągniety pasek?



Subtil
27-07-14, 19:09
Witam, jakiś tydzien temu mechanik wymienil mi rozrzad w b16. Problem polega na tym ze gdy przekrocze 7tys/obr to coś wyraznie szumi. Przejechalem ok 350km i nadal ten sam problem. Wiem ze pasek sam sie napina ale czy mechanior mogł zbyt mocno go naciagnac recznie?

kruczekvu
27-07-14, 21:49
Wiem ze pasek sam sie napina ale czy mechanior mogł zbyt mocno go naciagnac recznie?
Mógł i wielu pomaga sobie ręką przy naciąganiu

pablo__89
28-07-14, 00:06
Zbyt mocno napięty pasek wyje.

CRX1
28-07-14, 00:56
Podjedż do tego mechanika i powiedz jaki masz objaw . Niech sprawdzi naciąg . Nie pomaga się napinaczowi , tylko trzeba znać zasadę naciągu i postępować zgodnie z manualem.

birchie
28-07-14, 09:09
Nie pomaga się napinaczowi , tylko trzeba znać zasadę naciągu i postępować zgodnie z manualem.

W teorii. W praktyce czasem trzeba, bo nie zawsze sprężynka ma dość siły i potem pasek wpada w wibracje.

Subtil
28-07-14, 10:15
No bylem u niego i mowil ze wlasnie jest sprezynka od tego. Ale i tak sadze ze z manualem nie mial do czynienia i zbyt mocno naciagnał. Zostawie mu auto dopiero w srode i bedzie wiadomo czego to wina.

CRX1
30-07-14, 22:21
W teorii. W praktyce czasem trzeba, bo nie zawsze sprężynka ma dość siły i potem pasek wpada w wibracje.
W praktyce sprężynka robi robotę , a jak jest stara , zardzewiała , uszkodzona , to się ją wymienia . Wystarczy zrobić dokładnie jak jest opisane w manualu i rozrząd prawidłowo będzie pracował .

kruczekvu
04-08-14, 10:27
W praktyce czasem trzeba,
Zgadza się ale z umiarem a niektórzy po prostu napinają za mocno